Šikana

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Setkali jste se s ní?

(zasněně) To byly časy...
2
5%
Jako oběť
17
45%
Jen jako pozorovatel
9
24%
Nikdy jsem se tím nesetkal
4
11%
Zastával jsem se šikanovaných
2
5%
Vyzkoušel jsem si obě polohy - obět i pachatel
4
11%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Šikana

Příspěvek od sevencreature »

No vlastně mě na tenhle thread přivedl Hamster a jeho šikana na fóru (jo a taky jsem zase předevčírem u kamaráda viděl Konec šikany ve Springfieldu)...

Ale koneckonců je to takové oblíbené téma - poslední dobou. Ve škole se údajně s šikanou setkal asi každý (no lhal bych, kdybych tvrdil, že já ne :wink:). No a jinde jakbysmet.

Jinak já jsem byl oběť - i když tak se to asi nedá pojmout - tak první týden v první třídě základky, ale po menší rvačce jsme se nakonec všichni zkamarádili (takže to nebyla zrovna šikana, ale prosté setkání dětí, které se znají a dalšího dítěte, které přišlo nové).

Hmmm, a je docela možné, že jsem se šikany účastnil později i z druhé (té ne až tak populární strany... ale neměl jsem z toho moc radost co si vzpomínám)

P.S. Jak říkal Nelson: "Víš, že šikana vznikla dřív než zemědělství?"
P.P.S. Pokud máte nápad, tak přidejte další hlasovací otázky
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 29.1.2006 21:20, celkem upraveno 2 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vyzkoušela jsem si to jako oběť na základce ze strany spolužáků a třídní učitelky, ale od doby, kdy jsem v sebeobraně ztřískala dva kluky, tak mě nechali na pokoji.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Neferit píše:Vyzkoušela jsem si to jako oběť na základce ze strany spolužáků a třídní učitelky, ale od doby, kdy jsem v sebeobraně ztřískala dva kluky, tak mě nechali na pokoji.
Sikanovali Ta chlapci? :shock:
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Nejenom oni. Ale tihle dva byli první a taky poslední, kteří si troufli mě fyzicky napadnout. Zbytek, když viděl, že jsem schopná a ochotná se aktivně bránit, si to propříště rozmyslel.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Já jsem delší dobu byla obětí psychické šikany u nás na škole,kterou na mě později začali praktikovat i někteří z učitelů.Pro představu u nás ve třídě nás bylo 20 a mluvilo se mnou 5 lidí.....

Byla jsem poslána k psychiatrovi a nakonec mi bylo šetrně sděleno že bych měla zvolit jinou školu.Později jsem se dozvěděla že si psychiatr myslí že jsem na prášky :-(

Teď chodím do jiné školy,ale nějak se mi to nezdá.Už se našli dva blbci kteří mě terorizují jak se jen dá.Ostatní mají reakci k navázání rozhovoru "a komu to cpeš?".

Ovšem má to jedno velké plus.Do třídy se mnou chodí moje dvě nejlepší kamarádky tak to snad nějak zvládnu.....
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Ave: Ber to takhle - já jsem to držela v sobě a styděla se o tom někomu říct. Aktivní sbeobranou jsem ale upozornila na to, že to, co si nechám líbit, má svoje hranice. Teď jsem na tom tak, že se většinou šikaně snažím zabránit, nebo když ji vidím, tak na ni upozorňuju povolanější osoby (ano, hraju si práskače).
ad k těm blbcům - buď je ignoruj, nebo se začni bránit. Většinou jsou takovýhle týpci slaboši, kteří při známce odporu stáhnou ocas a dají pokoj.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, na ZŠ jsem se bavila cca se 3 lidmi ve třídě a se zbytkem jsme se vzájemně ignorovali. Jestli to byla šikana z mé či z jejich strany, nevím, já tak byla spokojená a co se honilo hlavou jim, to netuším a ani radjěi vědět nechci 8-)
Naposledy upravil(a) Sadako dne 28.1.2006 13:13, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mám trošku pocit, že ti, co zvolí možnost 4), patří do skupiny 1), imho je opravdu všude....
Já se setkal jen s tou psychickou, na základce ji bylo dost a dost, a ot jako pozorovatel.
I když nutno dodat, že tak někdy do 3. třídy jsme asi jednu slečnu psychicky šikanovali jako třídní kolektiv.... NJ, mlade děti jsou hloupé
na gymplu už to bylo docela v pohodě, byli jsme třída, kde byl každýmu ukradený (doslova)
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ja som zvolil moznost 4. ;-) Aj ked je pravda, ze som si nevsimol moznost "ako pozorovatel". Ako pozorovatel som sa dokonca stretol so sikanou aj na strednej. :roll:
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Já se se šikanou setkal spíše ze strany pozorovatele.. - na druhém stupni ZŠ jsem sice též nebyl nijak zvláště oblíben a určité tlaky vůči mé maličkosti občas byly (od osob, se kterými v současnosti v pohodě o čemkoliv pokecám), ale to byl jen opravdu slabý odvar proti tomu, co se dělo jednomu klukovi ve vedlejší třídě, který si za nesnášenlivost celé třídy ovšem mohl z velké části sám, tím co dělal, a jak všechny neustále provokoval :-?

Šikanu samozřejmě odsuzuji, ale myslím si, že (stejně jako korupci ve fotbale) ji nikdo nevymýtí, protože vždycky tu budou ti "slabší" a ti "silnější".. :think: V dnešní době navíc neustále padají různá tabu, děti jsou čím dál tím více oprsklejší, agresivnější a schopny zabít člověka pro pár korun :!: :evil:
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

I já jsem se se šikanou na základce setkal - naštěstí sice jen jako pozorovatel, ale jelikož já jsem člověk, který do všeho rád zasahuje, aktivně jsem oběti šikany bránil. Určitou dobu to pak vypadalo, že se trýznitelé vrhnou i na mě, poté, co ovšem jeden z nich skončil se zlomenou rukou (a já málem dvojkou z chování :twisted: ) toho nechali
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Tak to já se se šikanou setkala jako pozorovatel, jako oběť, i jako pachatel.
Teda - učitelka mě měla za pachatele šikany, ale když jednu vrazíte o dva roky mladší holce, protože je to prostě kráva, žalobníček, fiflena a vůbec si o sobě myslí, že je děsná hvězda, která si může dovolit říkat ošklivý věci o vás a o vaší mámě (!), žádná šikana to IMHO není.
;-)

Ale ne - je fakt, že tak do druhý třídy všichni šikanovali mě a pak jsem se prostě nasrala a začala jsem jim to vracet. Uznávám, že při tom lesa kácení lítaly třísky, nějak mi začalo bejt jedno, kdo to schytá. Ale zbabělá jsem zas byla, na páťáka bych si netroufla - těm jsem jenom hrozně sprostě nadávala. Zatímco na mladších jsem si tu a tam vylila zlost (ale ty relativně fajn mladší děcka jsem nechávala na pokoji, tejrala jsem jenom nafoukaný zlý spratky - který se mimochodem sami něčeho na způsob šikany dopouštěli denně).

I když v naší třídě byli dva kluci, se kterýma jsem se rvala pořád. Vždycky mě přeprali, schytala jsem pár kopanců do píšťaly a dost ran do břicha. Já ovšem zanechávala trvalejší jizvy - škrábala jsem jako kočka a kousala jako pitbul. Věčně měli do krve rozdrápaný ruce nebo krk a na zápěstích každou chvilku hodně fialovej a nepěknej otisk zubů. Když tekla krev, tak většinou jim.
Když to shrnu - byla jsem docela brutální spratek, ale moc na výběr jsem neměla - buď je všechny občas zkopat, anebo bejt ta tiše plačící někde vzadu.
Bože, ta základka byla příšerná.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ach jo, rvačky.......taky jsem pokousala, co se dalo......když nějaký pitomec zapomněl na dohodu o neútočení a měl touhu si něco dokazovat...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

Mno, ja som si toho docela užil. Brrr. Ako som len rád, že už je to za mnou.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Arronax píše:Mno, ja som si toho docela užil. Brrr. Ako som len rád, že už je to za mnou.
to iste... rozpisem, ak budem mat viacej casu
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“