Obtížnost BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Čemu se divíte. Na 20 a vyšší úrovni jsou už stejně všichni polobozi, takže vymýšlet stále silnější a silnější nepřátelé by bylo z pohledu Faerunu trošičku...divné
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

Jestli jsou na 20. super, tak co na 35-40? 8-)
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Michy: Pokud se nepletu tak v papírovém DnD je 20. úroveň maximální. Na této úrovni je postava legenda o které všichni mluví (nebo se jeho jméno nesmí ani vyslovit :twisted: ) a pokud náhodou si de taková postava na procházku tak před ní prchaj armády.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Uživatelský avatar
michy
Šifrovač
Příspěvky: 354
Registrován: 11.2.2006 15:59
Bydliště: Tam kde jsou holky :-)

Příspěvek od michy »

Jenže ve hře můžeš bejt až 40(jak kdo)
Ježíš přichází, tvař se že pracuješ.

Koukněte sem jen na vlastní nebezpečí!
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

KOFi píše:Doteď například nechápu, jaký smysl a význam (z pohledu obtížnosti) má ta menší armáda v Oáze :!: :twisted:
Pro radost z boje..?; jako tréninková oblast pro zkoušku nových - doposud nevyzkoušených kouzel..? - těžko říct, ale vždycky se na ní těším :twisted:

Ad ta obtížnost ToBu: 2buton - nezdá se ti to 8-) Je tam dost vylepšených potvor (ďábelské stíny), nějaké nové (obři, marilithy apod.) + jak poznamenal KOFi - je jich tam víc, a to i na 'obyčejnou bitku'. Ale zároveň s tím je přece silnější i tvá družina..? Speciální vlastnosti, více kouzel 9. úrovně + nějaká speciální, silnější zbraně, předměty - takže síly jsou zde zase téměř vyrovnány (samozř. s přikloněným jazýčkem vah na stranu družiny kolem charnameho 8-) )
Chce to možná jen malinko změnit strategii oproti SoA - tedy plněji využívat schopnosti všech postav apod.... Začíná se ti bitva nelíbit ale ''ten vířivý útok dám až když opravdu půjde do tuhého'' - ne - dej ho hned ;-)
Alespoň taková je má zkušenost. Nějak jsem ty spec. vlastnosti při prvním jetí ToB opomíjel a bylo to místy citelně znát...
Jinak myslím, že je vybalancování obtížnosti v ToB na stejné úrovni jako v SoA - tedy na dobré 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KOFi píše:Doteď například nechápu, jaký smysl a význam (z pohledu obtížnosti) má ta menší armáda v Oáze :!: :twisted:
:shock: Ty nemáš rád ten pocit síly a moci, kdy bez nejmenších obtíží likviduješ bez slitování s naprostou převahou obrovské množství bezmocných nepřátel...? TO je pravá podstata RPG her! :lol:
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

michy píše:Jenže ve hře můžeš bejt až 40(jak kdo)
Fajn, a teď se přenes do Faerunu a výjdi si na Mečové pobřeží...kdo proti tobě má šanci? Stačí jedno Abu Dalzima a půlka Baldurovy brány je po smrti...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

LordArian píše:
michy píše:Jenže ve hře můžeš bejt až 40(jak kdo)
Fajn, a teď se přenes do Faerunu a výjdi si na Mečové pobřeží...kdo proti tobě má šanci? Stačí jedno Abu Dalzima a půlka Baldurovy brány je po smrti...
Aneb kdo by vyhlál válku monster Baldurovy Brány × Athkatly :-)
Žralok, který štěká, nekouše.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Ajantis_CG_thief píše:
KOFi píše:Doteď například nechápu, jaký smysl a význam (z pohledu obtížnosti) má ta menší armáda v Oáze :!: :twisted:
:shock: Ty nemáš rád ten pocit síly a moci, kdy bez nejmenších obtíží likviduješ bez slitování s naprostou převahou obrovské množství bezmocných nepřátel...? TO je pravá podstata RPG her! :lol:
Ten pocit je sice fajn, ale až se vždycky musím smát, jak si po desítkách dobrovolně chodí pro rychlou smrt a já potom dostanu za jejich výzbroj takřka 200 litrů.. :-? :roll: 8-)
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Jo ta oáza v poušti,to je věc :lol: :lol: .A od toho velitele je pěkné,že mi dá svůj mečík.........takřka bez boje :twisted:
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

ano, myslím že oáza je tam proto, pokud byste byli bez peněz, ať se trošku nabalíte :lol: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Na něvo podobného, jako je v ToB Oáza bylo možné narazit i v IWD2, kdy si zase bránil Kuldahar. Tyhle lokace jsou opravdu vkládaný do hry hlavně imho proto, aby hra působila víc bojovějším dojmem. (proto jsme třeba v PC:T na něco podobného vůbec narazit nemohli)
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Ještě l"epší" než oáza je jedna z jeskyň v Sendaiinym doupěti. Duergaři tam útočí v pravidelných intervalech - když jsem opustil mapu, zůstalo tam hezkých pár desítek (spíš skoro stovka) krouhnutých duergarů :-D Nevíte jestli by se stále respawnovali, kdybych zvolil rychlejší postup a zkusil mapu proběhnout? Ne že by bylo těžké je zabít, spíš to ubíjelo, jako masakry v Diablu.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Geralt: Nevím, jestli je to kvůli Ascension nebo byla moje družina nějak rychlá, ale v poslední hře se mi nezdálo, že by se nějak respawnovali :-? Prostě jsem všechno vybil a konec.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Assassin
Lim-Lim
Příspěvky: 254
Registrován: 30.1.2006 21:32
Bydliště: Cech zlodějů

Příspěvek od Assassin »

Geralt: Já mám takový pocit, že jsem je všechny vyvraždil.
Zlodějovou školou je sám život. Hřbitovy jsou plné těch, kteří propadli u zkoušek.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“