Obtížnost BG

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Cesare píše:Ke konci jsem došla až k první dvojce skeleton warriors - švindl s neviditelným Xanem na magicky rezistentní mrchy samozřejmě nefunguje, takže jsem loadovala a loadovala a loadovala...
U těchto dvou jsem se napoprvé zasekl dobře na týden ;-)
Sice jsem u toho málem ztratil nervy, taky koketoval s možnostmi cheatu, ale nakonec jsem to nějak udělal, byť jsem taky nepoužíval úplně nejférovější role-playing :-)
Jo a myslím, že jsem byl spíš blbej hráč :-) Prostě totální neznalost pravidel a systému hry.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Ja som u tých kostlivcom mal po prvykrát najvetšie problémy s pascami. Potom keď som s Imoen vypil lektvar neviditeľnosti a odstránil pasce, tak to bolo celkom v pohode. Zničil ich Minsc s Khalidom trochu naboostovaný (lektvary sily, modlitby, ...). Fakt len stačí používať všetko čo nájdeš a oplatí sa aj investovať do dobrých lektvarov.

Tak ma napadlo, že by stačilo s Imoen odstrániť pasce a potom s každým členom skupiny vypiť lektvar neviditeľnosti a jednoducho ich obísť. V rpg sa nemusia vybiť všetci nepriatelia.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Tak teda nevím co jsem dělal při prvním hraní, protože tenrát mě zrovna ti kostlivci moc těžcí nepřišli, je sice pravda že jsem měl poctivě vylevelované postavy, ale i přesto... :think:

btw Cesare: jestli to budeš ještě zkoušet, tak jak už tady ostatní psali - vylákat je po jednom, nešlapat na pasti, na sebe pár posilovacích kouzel (já bez Haste snad už ani nehraju) a samozřejmě snížit obtížnost, navíc jestli máš zloděje tak je při tom vylákávání můžeš povodit přes pár svých pastí :twisted: ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN píše:Tak teda nevím co jsem dělal při prvním hraní, protože tenrát mě ti kostlivci moc těžcí nepřišli, je sice pravda že jsem měl poctivě vylevelované postavy, ale i přesto... :think:
Přesně tak. A to jsem při prvním hraní ani moc nepoužíval žádná "boostovací" kouzla (tehdy mi přišlo, že zaplácávat sloty tak krátce trvajícími kouzly je blbost :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:Přesně tak. A to jsem při prvním hraní ani moc nepoužíval žádná "boostovací" kouzla (tehdy mi přišlo, že zaplácávat sloty tak krátce trvajícími kouzly je blbost :-) ).
jj, taky jsem ochraným kouzlům přišel na chuť až později :-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

S pastma jsem problém neměla, spíš potom ty dva parchanty pobít...:-)
Je fakt, že jsem myslím zkoušela jen haste a jen jednou...

...o tom, že je obejdu, jsem taky na moment uvažovala... proč jsem to vlastně neudělala? :think:
Aha, už vím - jsem si říkala, že když nepobiju ani ty blbý kostlivce, asi bych se neměla Sarevokovi do pařátů tak hrnout... ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

nejlepší strategie (ke konci proti silnejm nestvůrám) se mi zdála tato:
mágům narvat do rychlejch slotů hůlku vyvolávání nestvůr, všem ostatním nacpat nějakou střelnou nebo vrhací zbraň a po vyvolání několika skupinek nestvůr se mi takhle povedlo rozstřílet i sarevoka s jeho dvěma mágy (i když tam jsem to musel kouzlit víckrát, protože mi je kosili firebally a ani sarevok nezahálel
je to lepší než cheatovat ;-)

edit: ještě jedna rada - co někdy nezvládne skupina dobrodruhů, může zvládnout jeden samotný naboostovaný válečník (lektvar neviditelnosti, lekvar moci, lektvar nezranitelnosti a pak ten modrej lektvar na odolnost proti magii)
výborné třeba proti větší skupině, která si bez problémů poradí i s hejnem vyvolaných nestvůr
na jeden cíl (odolný proti magii) si mágové vyplýtvají kouzla a s botkama rychlosti rychle přebíhá k nejslabším členům skupiny a likviduje je.. před zbytkem se stáhnete (protože lektvary nevydrží věčně) a pak už pošlete celou družinu na notně prořídlé a oslabené zbytky :)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti na lehkou obtížnost

Příspěvek od AlieN »

Dostanu při hraní BG1/2 na nejlehčí obtížnost míň zkušeností? Manuál BG2 tvrdí že ano, ale v popisku obtížností v konfiguraci o tom není ani zmínka.
A pokud ano, jde to nějak odstranit?
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Zda sa mi, ze v jednotke ziskas menej, ale v dvojke afaik nie... (zda sa mi, ze som to aj skusal, a rozdiel nebol... :think: )
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Marko
Sigilan
Příspěvky: 28
Registrován: 16.7.2006 23:22

Příspěvek od Marko »

hraj to podla pravidiel a je to odstranene...to ta bavi na najlahsej?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

mě se právě taky zdá že jich je méně (v BG1), otázkou je o kolik a jestli to jde zrušit

Marko: heh já hraju jen na insane :lol:, tohle je pro mou sestru ;-)
nekrotyrael
Sigilan
Příspěvky: 45
Registrován: 13.8.2006 15:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nekrotyrael »

AlieN píše:Marko: heh já hraju jen na insane :lol:, tohle je pro mou sestru ;-)
prvni stupen? :)
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Já sem četl (baldurova brána- forum), že jeden hráč dostával naopak dvojnásobně víc XP než normílně v BG 1.
Nechápu stejně jak to někdo může hrát na nejlechčí i poprvé, nejlepší je to podle pravidel 8-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mecker: Někdo zase nechápe, jak to může hrát někdo na střední obtížnost, protože "nejlepší je to na nejtěžší". 8-)

Dvojnásobek zkušeností dostáváš, pokud hraješ s Harder patchem.
Uživatelský avatar
Mecker
Sigilan
Příspěvky: 732
Registrován: 2.5.2006 16:16
Bydliště: Forgotten Realms
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mecker »

Ajantis píše:Mecker: Někdo zase nechápe, jak to může hrát někdo na střední obtížnost, protože "nejlepší je to na nejtěžší". 8-)

Dvojnásobek zkušeností dostáváš, pokud hraješ s Harder patchem.
Asi máš pravdu s tou obtížností, ať si každý dá jakou chce.
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“