Jakou vlastnost na Češích/Slovácích nesnášíte nejvíc?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Jakou vlastnost na Češích/Slovácích nesnášíte nejvíc?

Alibismus
3
11%
Arogance
1
4%
Domýšlivost
1
4%
Hamižnost
1
4%
Kritizování bez znalosti věci
8
30%
Netolerantnost
8
30%
Pohodlnost
1
4%
Sobeckost
0
Žádná hlasování
Věčná nespokojenost
4
15%
 
Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Na češtině mi vadí diakritika - za tohle měli Husa upálit ještě minimálně dvakrát :evil: No je to vážně otrava - bez ní by byl život mnohem, mnohem jednodušší - teda ne jednoudušší, ale příjemnější 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Právě diakritika se mi líbí... přečti si něco polsky a budeš za ty háčky a čárky rád :)

EDIT: a jestli mi taky něco vadí, tak taková ta neúcta k vlastnímu původu. Jednou jsem se narodil jako Čech, tak si na to nestěžuju... (a že máme blbý pravopis a jinde to mají lehčí, a že se s tou svojí mateřštinou nikde nedomluvím a bla bla bla.... aspoň mám důvod se ten cizí jazyk naučit, ne? ;) )
Naposledy upravil(a) Pan Bača dne 7.2.2006 17:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Mně se čeština líbí hrozně moc! Aspoň to nejni stejný jak všechny ty západoevropský jazyky :-P
A její obtížnost mi nevadí, vzhledem k tomu, že už česky umím :-)
A polština je příšerná :roll:
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

No polština mi taky nezní. Jinak na háčky a čárky jsem si již zvykl, neumím si vůbec představit, že by se teď v psaném projevu přestaly používat, i když je fakt, že kdyby se nikdy nezavedly... :think: :-D .
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Polstina mi pride strasne smiesna :) A proti slovencine nic konkretne nemam, akurat, ze je tu zruseny jeden pad, ktory je ale cez to v spisovnej slovencine nepostradatelny... :roll:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Polstina je super :). Obcas jednoho Polaka na Battle.netu ucim cestinu a on me polstinu :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

polština je metalipieklo!
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Velehal
Sigilan
Příspěvky: 307
Registrován: 28.9.2005 15:47

Příspěvek od Velehal »

Já proti češtuně nic nemám, ale kdybych měl jako rodný jazyk jeden z těch tří (Fr, Něm, Ang), tak bych se musel učit o jeden jazyk míň...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Velehal píše:Já proti češtuně nic nemám, ale kdybych měl jako rodný jazyk jeden z těch tří (Fr, Něm, Ang), tak bych se musel učit o jeden jazyk míň...
Ber to z tý lepší stránky - takhle jich budeš umět víc, naučíš se pokoře, procvičíš mozek a k stáru nebudeš senilní...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
vypité_oko
Sigilan
Příspěvky: 216
Registrován: 16.11.2005 15:58
Bydliště: Sunagakure no Sato

Příspěvek od vypité_oko »

to co bych chtěl tu není...:-(
u Slováků jejích nacionalita,sebestřednost,pomstychtivost(po x letech kruté české nadvlády a pragocentrismu)

příklad jeden za všechny:když slovensko postoupilo do A skupiny ms v hokeji,památná věta Mečiara:chlapci,možetě prehrát s kýmkolvek,ale těm čehůnom nakopajtě do rici...za všeobecném bouřlivém potlesku a:,,Ano,ano" a novináři celí rozzáření třepali Mečiarovi rukou...

Jedu takhle za prastrýcem na slovensko(Šivetice,východ,je to čech) a ptám se(v Šiveticích) na ulici Belojanisa 1456...
,,prosím vás,nevíte kde je Belojanisa?"
,,Aha,to je tam,rovno napravo atp.Idetě za Karlom,však?"
,,Ano,dík"
tak jsem šel a jenom jsem slyšel:
,,Ako si veděl kam idě?"
,,Aj,boha ci jebe,si počul,nie.Veď je to čehůn,idě za tým co žije hen oný,Karel,tiež čehůn zasratý..."
TO MI STAČILO...
Nebo když na dvojke v pořadu Pod lampou se bohorovně zastávali Tissa a Hlinky...šak oni za to nemůžou,česi je k tomu donutili...lebo by nás zgabaly němci,lebo sa česi vzdali...STUPIDNÍ

Na češích...hmm...závist(z čehož vzniká pomluva,krádež,lež atp.) a nedostatek vůle s něčím pohnout,když zrovna nemusíme...
Sonduji duše - diskrétně a tiše...
Pokud si člověk nepřeje nic jiného než klid a mír,touží po smrti...
Dattebayo!!!

Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

vypité_oko: ohledně slováků nevím, ale ta nesnášenlivost Prahy, ta je typická i pro hodně čechů (moraváků, slezáků), často jsou to obyčejní omezení vidláci, ne že bych se kvůli tomu nervoval ;-) .
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

vypité_oko- hlavne ze vy cesi nas slovakov uplne zboznujete :roll: Ono to vazne nema zmysel, zakomplexovani idioti oboch narodov sa budu nenavidiet nadalej a ostatni nad tym mozu mavnut rukou a moze im to byt jedno 8-)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
vypité_oko
Sigilan
Příspěvky: 216
Registrován: 16.11.2005 15:58
Bydliště: Sunagakure no Sato

Příspěvek od vypité_oko »

2 elessar:no dyť jo,máš recht.Já prostě jen řek´ s čím jsem se setkal,resp.co mi nejvíc vadilo...znám spousty slováků(dyť sem ze Zlína) a nikdo se tak nechová,to jen prostě na tom východě:-(
Naopak ale znám pár jedinců,co zas nemaj rádi slováky...nechápu...
povidám,máte rádi mě?No jasně...No ale můj děda se narodil na slovensku...Ale to je něco jinýho,on vyrostl a žil na Moravě...povidám:No a?Ale je to slovák,i když naturalizovaný moravák...
Na to už prostě nevěděli co říct...povidám...tupci...ale i s těmi musí člověk někdy vycházet za dobře:-)))
Sonduji duše - diskrétně a tiše...
Pokud si člověk nepřeje nic jiného než klid a mír,touží po smrti...
Dattebayo!!!

Obrázek
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Příspěvek od Saruman »

Myšlenku dělení lidí podle národní příšlušnosti odmítám. Je to jen další z ubohých pokusů, kterak zařadit jednotlivce do větší skupiny, aby se s ním dalo snáze manipulovat. Z historického hlediska se tomu nedá upřít jistá užitečnost, ale nyní už je to pouze přežitek s většinově takřka nulovou vypovídací hodnotou. Jako zarytý individualista na něco takového nehodlám přistoupit a tudíž považuji celé toto téma za zbytečné...

Nicméně mě udivuje, že vítězí netolerance, a to hlavně u "Čechů". V soutežích nechávame vítězit Romy a homosexuály, nacionalisty skoro nevolíme a naše dívčiny se při vyslovení slova cizinec doslova rozplývají...
Vážně nejem s to pochopit, co je na tom tak strašně moc netolerantního :-D

Ach, já se tak rád popírám :-)
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Saruman: Víš co se říká - líná ruka, holé neštěstí (alespoň na diskusních fórech by se to mohlo používat - no možná i jinde, ale nešť). Tím chci říct, že bys taky mohl sem tam napsat nějaký příspěvek :-(

Jinak mi taky češi nepřijdou nějak netolerantní - alespoň ti, které znám :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“