F.E.A.R.

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Detaily to opravdu nebude, hrál jsem to v 1024*768 a většina detailů buď na max nebo na medium. Má to sice hodně polygonů, hi-res textury, soft shadows a podobné náročné efekty, ale jejich level designer by imho zasloužil vyhodit a celá grafika mi přijde taková nijaká (i když realistická).
sevencreature píše:U HL2 se mi grafika taky vcelku líbila, ale hra samotná mi přišla dost slabá Confused
Tohle vážně nechápu a už vůbec ne ve srovnání s FEARem. Jak to teď hraju tak se nestačim divit kolik nápadů autoři měli, takový gravity gun je imho nejoriginálnější zbraň jakou jsem ve střílečce viděl; kdežto ve FEARu jsem se žádného nápadu nedočkal, byla to jen generická střílečka.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Wiskas: Zbraně ve F.E.A.R. jsou prostě geniální - především v tom, že všechny můžeš používat až do konce hry - třeba moje oblíbené pistole. Tj. všechny jsou smrtící. Gravity Gun je zajímavá hříčka, ale zbraň bych tomu neříkal :-)

K té grafice - prostě je důraz kladen na to, aby to vypadalo realisticky... Včetně designu úrovní (který mi naprosto vyhovuje - je tam sice jen jedna cesta, ale dovedně maskovaná, takže to člověku ani nevadí).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreatureovo přání se plní, chystá se datadisk. Ovšem nebude na něm pracovat přímo Monolith - info.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

AlieN píše:Navíc těch halucinací je tam příliš mnoho, takže místo aby dotvářeli atmosféru často jen vytrhují ze solidně rozjeté akce a jsou spíš otravné (ne jako v Max Payne 2 ve kterém byly opravdu perfektní).....Hra je to dobrá, ale na starší dílo stejných autorů - Alien vs. Predator 2 nemá ani omylem, TO byl pořádný horor u kterého jsem se klepal od začátku do konce a občas dokonce dostal záchvaty nefalšované paniky.
Vidíš to, a to jsem právě AvP2 chtěl použít jako slabší příměr :) Tam jsem byl taky napnut, ale jen prvních pár misí. Pak už jsem si i za mariňáka přišel celkem neohroženě 8-) Nehledě na to, že hrozba byla od začátku jasná a ve většině případů i viditelná. Použiji-li výrok jednoho orka v Ashenwalském lese: ''Nepřátel se nebojím, ale moje sekera nedokáže rozetnout duchy bez těla''. Tak asi tak ;)
Bylo to dobré (hlavně tedy zvuk skeneru pohybu OC), ale víc napnut jsem skutečně u FEAR. Asi tomu hodně přidává i hudební doprovod.
ad Max Payne2 - ten měl také výbornou atmosféru, ale halucinace byly skutečně jen halucinace. Tady je ti v těch 'vizích' poodhalován příběh a nemají-li to být několikaminutové vstupy, které by asi skutečně rušili, tak jich holt musí být víc..
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlieN: Zkus si zahrát F.E.A.R. pod vlivem nějakých drog (třeba starý dobrý skunk) - garantuji ti, že ty halucinační pasáže budou mnohem zábavnější 8-)

Jinak Max Payne 2 - ty halucinace mi přišly spíš otravné. Vlastně se mi na té hře líbil nejvíc Dragunov :lol: :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Zajímavé, já bych naopak do F.E.A.R.u ještě pár halucinačních pasáží přidal.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Já taktéž :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmpf, tak to zkouším konečně hrát - teď konečně pořádně vidím grafiku a pobolívají mě z ní oči :-? a taky je ta hra (dle bratra) nějak pitomě udělaná - i na našem velmi solidním stroji, který je rozhodně lepší, než optimální doporučená konfigurace, se kouše, což bude při soubojích asi docela vadit. A štve mě, že to zatím vypadá, že nejdou přeskakovat videa...už se vidím, jak budu muset něco loadovat (a tím pádem i vidět) třeba desetkrát. :evil:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Vampiria: holt stahni detaily, efekty atd... Já si tuto hru na nějaké vyšší nastavení zahraji znovu až budu mít o něco lepčejší stroj. Oželel jsem odlétávající omítku, stíny a.... vlastně téměř vše jsem měl stažené buď na střed či na minimum :mrgreen: Ale hra běhala plynule 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Frosty: Bez stínů je to trochu jiná hra (i když taky dobrá).

Vampira: A co máš za počítač? :think: Na mé pravěké konfiguraci (A64 3000+, X700 Pro, 1024 MB RAM) to jde na střední detaily (na nejvyšší je potřeba 256 MB grafické paměti) v pohodě i s AA... I když Soft Shadows mám vyplé...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Frosty: Ale já na nějaké nižší detaily a bez stínů a efektů hrát nechci, to ji raději nechám být. :roll:

sedmibestie: AMD Athlon 64 3000+, Radeon X1600 a 1.00 GB RAM. Quake 4 (s dle mého podobně nenažranými nároky) tu jede na nejvyšší rozlišení i detaily bez sebemenšího problému.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vampiria: Hmm, vypni Soft Shadows pokud je máš zapnuté a sniž detaily textur z maxima na medium... Případně nastav AA jen na 2x nebo ho vypni úplně.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sedmibestie: Trochu jsem to stáhla a už se to nehryže..ale drtí mě, jak pořád slyší vrčení z kompu. Ta hra je asi fakt nějak divně naprogramovaná - kamarád, který má lepší sestavu než já (a snad 2x tak velkou ramku), měl prý také potíže. :roll:

Jinak mne dost irituje systém dřepu - tj. že se zapíná a vypíná. Od dob AvP mám s mačkáním [C] či [CTRL] za účelem skrčení se bohatou praxi a jsem s tím vcelku rychlá..a tady pokaždé zapomenu, že jsem ještě skrčená a je problém. :-?
Z grafiky mě momentálně dále bolí hlava a houpe se žaludek. A docela mě točí, že jsem tam zatím nenarazila na něco ke čtení (nějaké dokumenty, nebo tak něco). Naopak oceňuji, že na nejlehčí obtížnost (na vyšší to ani zkoušet nehodlám) nepřátelé opravdu dávají málo zranění a radostně hynou pod mojí rozkolísanou palbou. Jen by mě zajímalo,kde se ukrývá ten zajímavý příběh. :think: A psychoscének (aneb vidíme duchy - Kaiiro hadr) by mohlo být houšť, právě na ty a na onen příběh jsem se těšila nejvíc.

Shrnuto - zatím mě tahle hra moc nadšením nenaplňuje.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

Vampiria: ten pribeh by sa mal odkryvat, ak budes pocuvat telefonne zaznamniky (je ich tam celkom dost).
Na vyssiu obtiaznost to nieje nic strasne, na najtazsiu som to dohral za jeden jediny den :roll:
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
Challenger
Sigilan
Příspěvky: 80
Registrován: 29.9.2006 23:57
Bydliště: úpatí Hory Celestial

Příspěvek od Challenger »

Jedna z nejlepších her co jsem za poslední léta hrál,lze jí jen vytknout její systémové požadavky,které jsou toho nejtěžšího kalibru. 8-)
Bojuj se smrtí jestli chceš,stejně jednou prohraješ.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“