Film - archív

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Zamčeno
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

CrowX píše:Nepreháňaj - nerád kategoricky odsudzujem filmy ale toto bola neskutočná blbosť - ak to mal byť horror tak som sa vôbec nebál a ak niečo iné tak mi zmysel uniká - v každom prípade jednoznačne NEdoporučujem. :-P
Já bych zas Suicide Club doporučila...:-) IMHO je to docela inteligentní a velice zajímavý film... A i jako horror podle mě projde. (Taky jsem se u něj nebála, ale už dávno jsem strach při sledování horrorů zavrhla jako poměrně nepodstatné kritérium - i když samozřejmě když se člověk u horroru bojí, je to super bonus... ;-) )
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: No fakt! ;-) :lol:

Cesare: Nevím, jestli inteligentní, ale všechny ty části do se příjemně doplňovaly... Asi jako součásti dobře připraveného jídla, které na první pohled nemůžou dohromady fungovat - nebo spíš nevypadá to, že by jejich mix byl něco výrazného.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

to Cesare: no vidíš - Vampi mi to nevedela vyložiť - takže som zvedavý aký zmysel v tom filme vidíš ty - z môjho pohľadu: snažili sa o nejaké hlbšie myšlienky - ale celé to zabili hlúposťami - či už chabými trikmi alebo tým, že proste v celom filme zrozumiteľne nebol vysvetlený dôvod prečo sa vlastne "samovraždili" (resp. myslím, že v tom závere sa snažili ale aj tak som nič nepochopil :-? )
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Suicide Club je dle mého názoru zaměřen na poměrně úzké publikum. Osobně sadistické sklony nemám (či jen do určité zdravé míry :twisted: ) a film se mi tedy jako celek nelíbil. Byť některé scény byli pěkné (maminka krájející si ruku, jež se dcerky ptá, zda si opravdu onu čokoládku zaslouží).
Naopak takový Genesis mi přišel naprosto nechutný. A to ač byla jeho postava nepochybně dobře zvládnuta. Prostě některé filmy nejsou mým šálkem kávy...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

CrowX píše:to Cesare: no vidíš - Vampi mi to nevedela vyložiť - takže som zvedavý aký zmysel v tom filme vidíš ty - z môjho pohľadu: snažili sa o nejaké hlbšie myšlienky - ale celé to zabili hlúposťami - či už chabými trikmi alebo tým, že proste v celom filme zrozumiteľne nebol vysvetlený dôvod prečo sa vlastne "samovraždili" (resp. myslím, že v tom závere sa snažili ale aj tak som nič nepochopil :-? )
Mně ten film přijde dost vázanej na japonskou kulturu - a IMHO jsou tu tací, kteří by byli s to vyložit ho lépe...:-)
Už je to doba, co jsem ho viděla, ale pokud se dobře pamatuju, v tý symbolický rovině mi smysl dával. Už přesně nevím jakej... :think: Vlastně si troufnu přepokládat, že v symbolický rovině byl čitelnej docela dobře - něco o manipulovatelnosti davů, takový podobenství o nesmyslnejch trendech (který, aspoň mám ten pocit, Japonskou mládeží cloumaj docela patologicky). Možná mě paměť klame, ale tak nějak jsem to tehdy pochopila já... A ten posun do nadsazený, absurdně groteskní roviny tomu IMHO dal slušnou šťávu.
I o to IMHO šlo - sebevražednej kult, mladý lidi, který skáčou pod vlak (moje oblíbená scéna, BTW), aniž by vlastně sami pořádně věděli, proč...

Pokud to zkoušíš racionálně pitvat v tom prvním, příběhovým plánu, smysl to dávat nebude, ale při troše toho abstraktního, symbolickýho uvažování to do sebe zapadne nádherně. Ono vůbec tohle uvažování v symbolický rovině má tu výhodu, že s jeho pomocí lze spatřit smysl prakticky v čemkoli...;-) Ale beze srandy - Suicide Club (pokud mě paměť neklame) nebyl na interpretaci nějak extrémně náročnej. ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Cesare píše:Mně ten film přijde dost vázanej na japonskou kulturu
Řekl bych, že ani ne :think: Z ohlasů, které jsem četl mi přišlo, že Japonci tomu filmu rozumí/nerozumí stejně jako každý jiný.

Když o tom teď uvažuju, tak mi připadá, že ten film vlastně vůbec není o sebevraždách či vraždách ;-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 20.11.2006 2:32, celkem upraveno 2 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Áno, máš úplnú pravdu. Ten film je o ničom. :-P A btw. tá hudba je tam hrozná - detská skupina (Dessert? Desrats?) je des a Genesis sucks too. :doh:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Před chvílí jsme se tam dodívali na Uzumaki - velmi zajímavá a veselá hříčka, která ve mě ale nezanechala žádný hlubší dojem.

Suicide Club jsem neviděl, ale hodlám to v co nejbližší době změnit.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Příběh z Shimotsumy (Shimotsuma Monogatari) - prima film o přátelství lolity a yanki :-P

CrowX: Díky za promítání 8-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 20.11.2006 20:16, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Suicide Club mi neseděl jako celek. Skládal se z příliš nekonzistentních částí, které dohromady moc nefungovaly - bylo to celkem zábavné, ale dojem více než rozpačitý. Chvíli je to horor, chvíli komedie, pak trocha melancholie... Sice si z těch hororových částí dost možná dělal legraci, jenže používal stejných metod (lekačky), takže co z toho? Za nejlepší považuji jednoznačně hudbu - jak Dessret, tak Genesis. Btw symbolicky si lze vykládat i rovnou čáru na zeleném papíře. :-)

A Uzumaki je sice zajímavé, chvílemi hodně vtipné, ale povětšinou nuda, žádný hlubší dojem ve mně nezanechal.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mně naopak přišel Suicide Club jako chutný koktejl, namíchaný z posedlosti nejrůznějšími kulty, zábavně krvavých scén, japan popu a jemného smutku. Imho se tento dort pejskovi a kočičce vcelku povedl. Dessert/Dessret je opravdu liga a Genesis se mi moc líbil, inspirace Frankiem z Rocky Horror více než zřejmá (a Frankie se mi v RHPS zamlouval ze všeho nejvíce). :angel:

Uzumaki je dle mého optimální praštěný film do deštivého nedělního odpoledne, manga je pochopitelně lepší (šílenější) než její převedení na plátno, ale i tak se imho jedná o docela povedenou věc, i když bez nějakého hlubšího smyslu či zapůsobení na mne.

Oba dva tyto filmy snad ani nemají být nějakou těžkou filosofií, ale spíše hříčkami - a to se z mého pohledu povedlo v obou případech. 8-)


EDIT: Filmový klub na ČT2 uvedl poslední příspěvek k Viscontiho cyklu a to Smrt v Benátkách.
Tak tímto jsme spolu já pan Visconti definitivně skončili. Netuším, jestli si ze mne dělá legraci, nebo celou tuhle zdlouhavou frašku myslí vážně. Už základní kostra "příběhu" je opravdu ohlodána a jeho zpracování ty kosti ještě s rozkoší láme. Několik rádobyfilosofických debat, které se vyznačují především přehráváním a téměř neuvěřitelnou zbytečností a jinak mnohaminutové obrazy beze slov, které jsou utahané a ulepené, jako smažený sýr smíchaný s medem. Speciální body získává konečná scéna, kýčovitá a prodlužovaná k až k nesnesení.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

V Levnych knihach prodavaji DVD Ichi The Killer za 99 kc, cool...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vampiria píše:EDIT: Filmový klub na ČT2 uvedl poslední příspěvek k Viscontiho cyklu a to Smrt v Benátkách.
Tak tímto jsme spolu já pan Visconti definitivně skončili.
jj... :lol: :lol: A to sem to ještě viděl v kině (Naštěstí jsem za to v tom aeru nemusel platit) a tak jsem si mohl na tom velkém plátně naplno užít ty orgasmické a nekonečně dlouhé záběry na pružné sexy tělo toho mladíka. Úplně jsem se svíjel v křečích ;-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vampiria píše:EDIT: Filmový klub na ČT2 uvedl poslední příspěvek k Viscontiho cyklu a to Smrt v Benátkách.
Ano o tom jsem taky něco slyšel, známý pak nadával že se redši nedíval na Ramba 3 který prý běžel ve stejnou dobu :lol:

Já byl předevčírem v kině na nové bondovce: Caino Royale.
Překvapivě civilní, drsné a skoro realistické pojetí s novou tváří v hlavní roli - Danielem Craigem. Už to není pohádka o nesmrtelném agentovi s megalomanskými akčními scénami a a nulovou emocionální hloubkou, naopak teď bond občas chybuje a fyzicky nestíhá a i jeho romance s první "bondgirl" je dost propracovaná a uvěřitelná. Bohužel má film velmi nevyrovnané tempo čímž značně trpí celková atmosféra (ačkoli jednotlivé scény jsou skvělé)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster píše:...a tak jsem si mohl na tom velkém plátně naplno užít ty orgasmické a nekonečně dlouhé záběry na pružné sexy tělo toho mladíka.
Hamster: A to byl ten mladík ještě to nejlepší, co celý film nabízel. ;-)
Jinak to byla vážně bída.

Od Viscontiho jsem krom tohohle viděl Země se chvěje, Gepard, Soumrak bohů a aspoň trochu mě zaujal pouze Gepard. Italský neorealismus asi nebude nic pro mne. :-P
Zamčeno

Zpět na „Scéna mořského vánku“