Stránka 1 z 1

NPC postavy

Napsal: 20.4.2013 17:47
od esetka
Ahoj. Já teda nevím zda tento web ještě někdo spravuje, ale výrazně nesouhlasím s popisem NPC postav, které by asi mělo neznalci pomoci vybrat si NPC postavy do družiny. Radu koho si vzít nebo nevzít do party může podle mě člověk, který opravdu celou hru vyzkoušel s touto postavou. Co mě teda zarazilo např. u Anomena, že důvod proč si ho nebrat do party je, že má blbé kecy?....a já myslela že jsou ve hře důležitější věci než to že 10x za hru řekne něco za co byste ho nakopali. Mimoto u popisu ani není to, že začne laškovat s hlavní postavou ženského pohlaví:-) Abych se teda k němu vrátila, co se týče vlastností žádný přeborník to není, ale co jsem měla tu čest si ho vyzkoušet (aneb cos nevyzkoušel nezahazuj) tak se mi osvědčil nejen jako skvělý klerik ale po čase i jako skvělý bojovník, spojení klerik/bojovník je podle mě jedno z nejlepších a není to zdaleka tak omezující jako mág/bojovník což je podle me totálně naprd:) Trochu problém s ním nastává v případě, že se v jeho questu rozhodnete pomstít vraždu jeho sestry vraždou vraha, což má za následek nepřijetí do toho řádu a v případě že s ním si necháte v partě keldorna tak dřív nebo později se ti dva začnou rvát, protože ruku na srdce, povahově je Anomen totální kretén :D Ale v případě že vraždu sestry nepomstíte, do řádu ho přijmou a zbytek hry je pak o něco příjemnější, protože neprská kolem ale prozměnu smrdí sebechválou na sto honů:) Takže zdaleka nesouhlasím s popisem "toho si neberte je k ničemu". Nemyslím si že tvůrci tam ty NPC postavy daly, aby byly kničemu, když si tak prohlídnu všechny, každý má své pro a proti. Neměla jsem tu čest vyzkoušet si je zatím všechny (první 4 hry jsem hrála se stejnou skupinou:) ale jelikož jsem k některým neměla důvěru, právě protože jsem si přečelta komentáře jako jsou ty Vaše, tak jsem je nebrala. Ale pak mě mile překvapila i Nalia, naopak Aerie je skvělý mág i klerik ale ve chvíli kdy se zvedne vítr tak se zlomí, což je její velká nevýhoda. Závěrem bych chtěla jen říct, že žádná z těch postav není k ničemu, jen záleží jak si ji vytuníte a jde to, žádný učený z nebe nespad:D Když jsem měla v Throne of Bhaal Sarevoka, jo vlastnosti měl sice oslňující ale nijak zvlášt mě v boji neokouzlil....asi věc názoru. Cílem tohohle příspěvku bylo jen poukázat, že popisky NPC postav by měly být objektivní, postavy ozkoušené a jakože OZKOUŠENÉ a říct všechny výhody i nevýhody. Anomen je skvělý příklad, protože všude se píše jak je k ničemu, ale u mě předčil i Jaheiru který šla z kola ven celkem brzo:)

Mějte se

Re: NPC postavy

Napsal: 27.4.2013 18:48
od Bhaall
Tak je to myšleno asi z hlediska RP...jak říkáš, každé NPC je dobré, záleží jak hraješ ;-) to doporučení nebrat ho se vztahuje asi k duševní stabilitě hráče 8-)

Napsal: 28.4.2013 12:23
od Sadako
Na stránkách jsou akorát popisy jednotlivých NPC + životopisy ze hry, ne? Nebo tím "stránky" bylo míněno fórum?

Každopádně, Anomen je kokot a Nalia s Aerií píče jak vyšité a vskutku toto mé hodnocení nemá co dělat s jejich schopnostmi - v boji jsou všechny NPC použitelné více než dobře.

Re: NPC postavy

Napsal: 28.4.2013 19:41
od PostTrauma
Sadako: Takové soudy můžeš ale použít na všechna NPC a jsou čistě subjektivní. Souhlasím s esetkou, že v popisech NPC by se nic takového objevovat nemuselo, i když bych z toho takovou velkou vědu nedělal.

Napsal: 8.5.2013 20:45
od Sadako
Jenže v popisech na stránkách nic takového není.

Re: NPC postavy

Napsal: 9.5.2014 8:32
od Konvice
Jo Jo je to tak, takové subjektivní dojmy jsou na prd :D. Každému přeci může sednout úplně jiná postava!!! :-D