Ktoru NPC mam prelozit?

Translations, textübersetzunge, traductions, umbralar, versioni, переводы.
Odpovědět
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Příspěvek od Forest »

Tak jsem se poptal na ty TRA a zjistil jsem, že tyto soubory pro danou NPC vůbec nejsou a že mám použít DLG soubory. V těch jsem našel pouze proměnné a podmínky. Po prohledání jsem snad separoval všechny soubory, které obsahovali nějaký anglický text. Předpokládám, že s ničím jiným než s tím textem nic dělat nemám? Má mít instalace nějaký normalizovaný tvar nebo stačí přepsat soubory a udat pokyn, kde se nachází původní na přepsání?
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Bez TRA nejde překládat. Požádej autorku o jejich vytvoření.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Re: Ktoru NPC mam prelozit?

Příspěvek od Forest »

WoW, to už je tak dlouho? :)
Tenkrát jsem ty soubory nesehnal a i čas na to se někam zdekoval, ale asi před týdnem jsem najednou neměl co na práci a všiml jsem si, že Auren byla dotažena i do ToB a pustil jsem se do toho znovu. Nemá tu samou instalaci co ostatní postavy a dialogy nejsou v souborech "TRA" ale "d". V současné době mi chybí přeložit 2 dlouhé a 2 kratší soubory. Nepřekládám všechno úplně doslova a nedělám si ani iluze, že všechno úplně správně, ale smysl to snad dává. Rád bych vám je samozřejmě dal k dispozici, až to budu mít hotové, ale nevím, co všechno je třeba udělat. (ve smyslu nějaké korekce, překontrolování a pod.)
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Re: Ktoru NPC mam prelozit?

Příspěvek od Tokkar »

Až to budeš mít přeložené, napiš to sem a požadej někoho o korekturu. Když tak popros Raze, ať Ti poradi s technickou strankou veci. Co by kde melo byt a jak udelat instalacni balik. I kdyz navod se tu myslim nekde vali.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Re: Ktoru NPC mam prelozit?

Příspěvek od Forest »

Jak už jsem říkal, nemá tipickou instalaci a neobsahuje TRA soubory, které uvádí návod. Podařilo se mi najít k přeložení pouze rozhovory.
V současné době mám přeloženo náseldující: Rozhovory mezi Auren a členy skupiny (SoA i ToB), q v ToB a obecnou část obsahující vyhození / nabrání a inicializace rozhovorů ze strany hráče). Chybí přeložit q v SoA a většinu vstupů do původních rozhovorů. Pokud někde najdu, kde přeložit "textovou" část (deník, životopis...) tak se do toho pustím, ale nezaručuju. Pokud víte někdo o nějakém jiném formátu souborů, kde by to mohlo být, tím líp :)
Forest
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 8.4.2007 10:51

Re: Ktoru NPC mam prelozit?

Příspěvek od Forest »

Překlad je dokončen. Obsahuje rozhovory a popis jejího meče (stejný soubor obsahuje i životopis, který z mě neznámého důvodu zůstal nadále anglicky a epilog, kde nemůžu potvrdit, jestli se přeložil). V současné době to hraju a odchytávám mouchy v překladu, pokud o tento překlad budete mít zájem, je vám plně k dispozici. Aplikuje se přepsáním několika souborů s texty a poté (re)instalací módu. Při přeinstalování se již rozehraná hra nijak nenaruší.

P.S.
Rozhovorys CHARNAME jsou přeloženy do mužského rodu, jestli se to dá nějak rozlišit na muž / žena nevím
Odpovědět

Zpět na „Překlady“