Historie Amnu

Translations, textübersetzunge, traductions, umbralar, versioni, переводы.
Odpovědět
Uživatelský avatar
josh
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 29.9.2005 17:00
Kontaktovat uživatele:

Historie Amnu

Příspěvek od josh » 7.10.2005 15:06

Amn byl bohatý na přírodní zdroje; někteří i tvrdili, že to je nejbohatší oblast na kontinentu. Každý kdo tam pracoval, byl oblíben, protože i když byl zmožený denními útrapami, byl laskavý a milý, pracoval na svém území až do večera, aby měl nějaký výdělek, než aby šel spát. Amn byl po dlouhou dobu centrem trhů a husté sítě obchodů. Zdejší pověsti, co se předávaly z otce na syna, podporovaly teorii, že Amn byl centrem obchodních cest nejméně 800 let. Naneštěstí, historických záznamů je málo a často nejsou kompletní.

Vypadalo to tak, že typický amnský měšťan byl v jednom kuse zaneprázdněný tím, jak naplnit rodinnou truhlu. Amn je zajímavější v přítomnosti a budoucnoti než v minulosti, a to vystihuje jeho nelehkou historii. Nejlepší záznam: Obchody nejstarších podnikajících společností jsou závistivě obezřetní:). Zájem o černý trh a následně strach z odhalení na jeho účasti je silnější než zájem o minulost, takže průměrný amnský občan se o amnskou historii moc nazajímal. Objevila se i domněnka, že se Amn jevil minulých sto let jako bratr dnešního Calimshanu. Každé významnější město byla v podstatě nezávislá entita, když bylo potřeba, obyvatelé Amnu se spojili, aby ubránili své ůzemí a aby nebyli zničeny důležité obchodní tepny té doby. Před 24 roky začal nemilosrdný válečný obchod, každé město doprovázely vysoké daně na zboží z dovozu.


Sazby za zboží neustále vzrůstaly a vojáci z města začali přepadávat karavany, které byly sponzorovány jinými městy. Obchody byly následně zastaveny, města byla obklíčena, a válka ohrožovala pohlcením celého území. Obklíčení narušil až mladý obchodník jménem Thayze Selemchant. Thayze byl uhlazený, charismatický a měl dobré kontakty (Selemchantův obchodní dům byl totiž jeden z nejstarších a nejbohatších v Athakle). Dal vědět dalším pěti zástupcům nejbohatší domů v Amnu a začali plánovat, jak se zbavit největších amnských problémů - peníze, války.

První část plánu byla, aby zjistili co nejvíce zvěstí o okolní hrozbě. Jedna ze zpráv vyprávěla o jakémsi pirátu, který vtrhl od Nelanthara(oblast), další zpráva byla, že se objevila hromada orků na jiné straně Mračných vrchů (Cloud Peaks). Thayze se dokonce doslechl o elfské armádě v Tethirském lese (Forest of Tethir), připravenou přepadnout kohokoli, kdo je v konfliktu s Amnem. Ani jedna z povídaček s sebou nenesla špetku pravdy. Thayze chtěl, aby se lid citíl jako silná jednota, která je proti válce.

Thayze věděl, že když on a jeho společníci převezmou kontrolu nad Amnem, potřebovali by podporu obyvatelstva. Napjatá situace mezi městy a obchodními domy byla doposud težká, takže k získáni podpory podpory Selemchantova spolku pomohlo těžké rozhodnutí o ztrátě rodinného jmého(každého ze spolku), které již nikdy nesměli použít. Když se objevila novinka o "Spolku šesti", spojenectví pohltilo celé území - mnoho lidí přistoupilo na jejich pravidla. Skupina sjednotila Amn pod jednu správu, vzniklo obrovské město-obchodní společnost, změna správy byla mezi lidmi přijata s nadšením. Spolek se rozrostl na armádu a potlačoval zlo a až po roce 22 získal plnou kontrolu nad Amnem...

Toto jsem překládal ze servu sorcerers.net, najdete to i na mym webu....
http://www.baldursgate.ic.cz - web o Baldur´s Gate 1, 2

Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow » 7.10.2005 16:08

Takový dotaz, ptal ses někoho, jestli to můžeš přeložit a uvést na svých stránkách?

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]

Uživatelský avatar
josh
Sigilan
Příspěvky: 38
Registrován: 29.9.2005 17:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od josh » 7.10.2005 18:19

Razfallow píše:Takový dotaz, ptal ses někoho, jestli to můžeš přeložit a uvést na svých stránkách?


Kecal jsem o tom s jednim typem....
http://www.baldursgate.ic.cz - web o Baldur´s Gate 1, 2

Odpovědět

Zpět na „Překlady“