ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Zde se soustřeďují různí pouliční umělci města Sigilu a prezentují tu svá expresionistická, dekadentní a avantgardní veledílka.

Moderátor: Sadako

ЇЯMA

ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Mam toho víc, tohle sem udělal dneska ve čtyři ráno tak to sem nahodim.. A ted pujdu spáát

Obrázek

Obrázek
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Udělal jsem po delší době nějakej tech-house tak ho sem kopnu. Koho syntetika nezajímá, nezaujme ho to. Ale beat je hodně povedenej. Podle mě je teda hodně povedenej.

Kód: Vybrat vše

http://soundcloud.com/z7-sound-system/you-have-reached-the-point-z7-hypno
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Dobré, ale rozhodně bych zvolil výraznější a dunivější kopák pro zvýšení rytmiky a zkus použít dvě hajtky - jednu cinkavější a druhou, kterou tam máš ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Ty hajtky sem presne takhle zkousel, tu druhou sem dal 4 na jeden uder kopáku, ale beat je proste pomalej a neni tak ostrej, nehodí se to. Puvodne sem to chtel udelat uplne bez bicích. Známej řikal že to zní jako když seš uvnitř zvonu..
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, s pořádným kopákem by to byly solidní drumíky alá průlet vesmírem. Ta hlavní zvuková stopa jsou samply nebo jsi je přímo vytvořil?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Vytvořil. V Reasonu. Ale, mě štve že ten program dokáže pracovat jen s předvytvořenými nástroji (i když bys ten puvodní nepoznal ani u jediného z těch co používam, umim cekem dobře přetvářet), a tak to vlastně není komplet moje. Sháním program který obsahuje vlastní syntezátor, nevíš o něčem?

Hlavně sem tam nepřeháněl kopák protože by se strkal s hlavnim beatem, je strašně bassovej a středovej, už takhle sem měl problém ho vychytat aby nepraskal. Když už, tak bych tam dal spíš housový bicí s reverbem, to by perfektně bušilo. Ale to bych musel na údery zas ztišit beat, no možná to zkusim.
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Zkousel sem to, nejde to, udelal sem festovní kopák, ale preřvává se to. A nemuzu na udery ztisit beat protoze je na tretiny a kopák na čtvrtiny.. znelo by to na hovno. Ted me to stve.. Znelo by to fakt líp.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Na tento styl se spíš hodí Fruity Loops, který umožňuje nesrovnatelně větší hrátky se zvukem a taky pro něj najdeš mnohem víc plug-inů. Reason je určený spíš pro hip-hop, potažmo trip-hop.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Tak já hlavně vytvářim glitchhop (a občas dubstep), to je muj zdaleka nejoblíbenější styl (hodně mě naplnuje), po něm pak techno. No, rozhodl jsem se že našetřim na MacBook a stahnu Logic, to je podle všeho nejlepší program na vytváření hudby. Ale nejvíc by se mi líbilo nakreslit si vlastní sinusoidu, ohnout si jí podle libosti, složit s jinou, a takhle si hrát. Když víš jak funguje akustika, umíš vytvářet věci. A v druhý fázi pak teda samozřejmě upravit rezonanci, pitch a podobně. K fruitloops chovam averzi, zas to samý, stahuješ si nástroje (vst). Doopravdy netvoříš.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

No, přesto bych Fruity doporučil minimálně jako doplňkový editor. Má hodně netušených možností. Můj DJ a producent v něm dělá hip hopvé instrumentálky a často docílí u samplů naprosto nového zvuku. Editace samplů je v něm taky jednodušší a svobodnější než třeba u reálného MPC. Čili v Reasonu si můžeš originál vytvořit zvuk a ve fruitu si potom vyhrát s jeho atributy více do hloubky. Ale chce to hledat. Zeptám se ti kluků, kteří přímo tvoří hudbu a dám ti vědět. Mimochodem FLStudio snad má dubstep přímo v popisu od autorů - že je to vhodné.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Můj DJ a producent..? Ty zpíváš?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od Carlos »

Dělám rap.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Kecáš! Pošli ukázku nebo odkaz. Já poslouchal hiphop sedm let. Ale jenom domácí (CZ/SK) koho posloucháš?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od Carlos »

http://bandzone.cz/carlosdscrew - je to hodně starý profil, ale ten track bude na aktuálním CD.

Mám rád Looptroop (SWE), Reks (USA), prakticky cokoli od DJe Premiera (vyjma té věci, co udělal Rytmusovi na aktuální CD - to je asi spíš nějaká forma sarkasmu), Jedi Mind Tricks (USA, DE), Snowgoons (DE) - producenti a DJs JMT , Necro (USA), La Coka Nostra (USA), House of Pain (USA), Cage (USA), Apathy (USA), Esoteric (USA), Das Efx, M.O.P., Wu-Tang, Cypress Hill, Fu-Schnickens,...

Celkově old school a underground hip hop (platí dvojnásob u ČR věcí) a věci, které jsou zvukově zajímavé, experimentální, originální v rámci stylu.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: ЇЯMA [glitchstepah soundboyz] galerie všeho

Příspěvek od ЇЯMA »

Tak já ameriku vubec nejedu, nikdy me to moc nebavilo. Z CZSK už jenom SuperCrooo, WWW, Parog, Vec, TKX a možná Moja Reč. A SMack je pokrokovej, toho hlavně kvuli jeho show na spinu, má dobrej záběr v syntetice. Posloucham od 13ti let, ale když si vezmeš že všechny texty jsou furt o tom samym, žádná invence, všechny témata (i to v tvym treku) ==> o Mojí Crew, jak vás mrdam, starý časy, Párty, Moje holka (uplne nesnášim), fetáci, obcas politika optikou pubertáka a jasně že hulení. Tohle me omrzelo po sedmi letech, ty co jsem vyjmenoval posloucham jen kvuli textum, maj co sdělit,jsou rozumný a skutečný. Jsem práve pro inovace. Jediná šqance jak se prosadit je jít do nových stylů a vytáhnout nový témata, je toho spousta a všichni melu furt to samý.

DS nezam, ústí? Beat je dobrej, ale zas text postý o tom samym. Někoho to furt baví no..

Udelal sem nedavno remix SC-Domaci vezeni :D glitchhopovej, ale zatim sem to nedodelal, chybí velky prechody a nejaky glitche jeste:
http://soundcloud.com/z7-sound-system/c ... ix-preview
Odpovědět

Zpět na „Lazzova akademie bujné rozladěnosti“