Motorismus

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Co vy a řízení..?

Řídím
26
30%
Radši neřídím
1
1%
Řidičák mám, ale nejezdím
13
15%
Řidičák nemám, ale už se na něj třesu
20
23%
Řidičák nemám a dělat si ho nebudu
17
20%
Jezdím bez řidičáku
2
2%
Schumacher je můj mladší bratr :D (závodní jezdec, řidič(ka) z povolání atd.)
2
2%
Nad tímto jsem nikdy neuvažoval
6
7%
 
Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Motorismus

Příspěvek od Frosty »

Aneb co vy a dvou, tří, čtyř či vícekolá motorová vozítka... Řídíte, rádi by jste, nemáte co (či za co :-D), neradi řídíte..? Vaše nejhorší/nejlepší zážitky v autě/na motorce, vaše havárie/lapálie, kuriozity které jste viděli/přihodili se vám, oblíbená značka/model auta atd.
V neposlední řadě - pokud řídíte - jak by jste se ohodnotili (sebekriticky samozřejmě :mrgreen:)? Jste kliďas(ka), pirát(ka), frajer(ka), šnek, pohroma, sem tam (ne)přijatelně riskujete, nadáváte (jasně že nadáváte - tedy mě spíše zajímá jak často :-D), dodržujete předpisy...?
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jo, docela mě řízení baví.
V autě jsem imho docela klidný řidič, přece jen, řízení auta nejni takový odvaz, a navíc je to hodně nebezpečná hračka, jak pro toho, koho vezu, tak pro jiné účastníky provozu.
Na motorce už tak klidný řidič nejsem :lol: Ale mezi šílence, kteří jezdí 100 přes město, taky nepatřím ;-) A rychle jezdím jen mimo obec, v obci max 60.
Poslední 2 a půl roku jsem jezdil na Hondě CB500, ale teď jsem ji prodal, a až si budu sám vydělávat, koupím si Ducati 749s v černé barvě :angel:
http://www.ducati.com/bikes/my2006/duca ... me=749S-06
Jo a pokuty jsem zatím dostával výhradně za špatné parkování :-?
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Můj asi nejlepší zážitek kromě už tady popisované téměř nebrzdící škodovky byl v autoškole na motorce.
Nějak jsem nerespektoval, že když tramvaj uhýbá doprava, já jí jsem po pravé straně a chci jet rovně, tak musím dát přednost. S klidem a rozvážnou pomalostí jsem si to teda vydal do křižovatky před zatáčející, do křižovatky celkem hodně rozjetou a drnčící tramvaj. Inkriminovaná Jawa 350, nebo co to bylo, předvedla díky korekci instruktora, který v duchu "když už to je v háji, tak se snažit ujet a ne leknutím brzdit", výkon, jaký snad do té a od té doby asi nikdy - oroštoval plyn a z křižovatky jsem vyjeli snad téměř po zadním - odpich ala motogp 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nejezdím moc často, ale o to nebezpečněji. Takže asi pirát silnic - předpisy (těch pár co znám) beru spíš jako volné doporučení, spolujezdci se při jízdě drží čeho jde a většinou vystupují bílí jako stěna.

Ale snažím se to zlepšovat - chtělo by to víc praxe (ale vzhledem k tomu, že alkohol za volant nepatří, tak nemám až tolik příležitostí :-? )... Občas jedu i dobře ;-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 13.2.2006 13:59, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Tak to já asi řidič nebudu, mám z řízení čehokoli celkem strach - třeba naši řidiči (viz 7c ;-) ). Asi budu navždy odkázán na hromadnou dopravu nebo si budu muset našetřit na řidiče s limuzínou :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

2 Ajantis: hmm - móc hezkej kousek 8-) Já si při dělání papírů na C přírodažel (nebo přírodadík? :twisted:) neudělal aj na velkou, takže já tak možná na skútru :lol: - i když - motorku jsem v životě řídil asi jednou (simson, cca 400m :mrgreen:)

2 Vlasák: jj, autoškola - to byly zážitky :twisted: Takhle podobně jsem vystřelil i já - ovšem s traktorem a s vlekem za zády :-D Při rozjezdu z křižovatky jsem tam najednou vůbec nemohl dostat trojku, až jsem tam nakonec vrazil jedničku a vystresován troubící kolonou za námi, jsem pustil spojku tak rychle že zetůrek šel taktéž na zadní :lol:
A opačný kousek, tedy dobržďování se mi zase povedl při první jízdě ifou (po které jsem myslel, že mě instruktor minimálně zabije :-D). Už jsme se vraceli zpět do školy a já se na šestku blížil k T křižovatce, kde jsem měl odbočovat doprava. Instruktor pravil ať si tam už dám radši čtyřku.....kvedly kvedly - je tam říkám si - vteřinu na to jsme málem hlavou vysadili přední sklo, jelikož jsem tam švihnul dvojku :lol: Řidič auta za námi nejspíše musel brzdit i očima :-D

Jinak řídím celkem pravidelně a myslím, že se mohu označit za celkem klidného řidiče. Aj kdyby 10 aut za mnou troubilo a já si nebyl jist že mohu jet rychleji, tak je mi to putna. Vyprovokovat k 'závodům' se také nenechám (ono také pokud zrovna jedu se škůdkou, tak by to ani moc nešlo :mrgreen:), rychlost v obci standardně překračuji (dle podmínek) max. o 10 km/h, mimo město jak kdy/jak kde, ale jinak dodržuji i obyčejné zipy apod. :angel:
Jen jsem tedy zjistil, že častěji nadávám - tedy pokud je proč. Ve městě na pomalu jedoucí řidiče nikoli, jelikož je vždy možnost, že to tam dotyčný(á) prostě nezná, či něco hledá. Ovšem pokud mě nějaký blbeček (blbka) předjíždí ve 110 na horizont kam nevidí, tak sprostými slovy nešetřím, jelikož tím ohrožuje i mě.
Krom těhle pitomců se má ostražitost také zvýší, když se přiblížím k autu, ve kterém vidím, jak se žena upravuje ve zpětném zrcátku. Takové auto pokud to jde okamžitě předjíždím a snažím se ujet, či jedu tak min. 10m za ním :-D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Řídím rychle, řídím rád.

Počet mnou zlikvidovaných aut a má pověst mezi přáteli mě řadí mezi piráta silnic.
Ovšem nejsem to já, kdo obcí projíždí 70 km, ale naprostá většina mých přátel.
Ničení automobilů leze do peněz.
Značně jsem se uklidnil a v 95% případů dodržuji pravidla BESIP.
Špatná pověst však zůstala.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Ještě rok a půl si musím počkat. Ale pak se těšte lidičky :twisted:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Este mam 2 roky a 271 dni cas, a tesit sa nemusite :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

V hlasovaní chýba odpoveď "Nejazdím a je mi to jedno".
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Arronax: ''Řidičák nemám a dělat si ho nebudu''. Či ''mám, ale nejezdím'' ;-)
To je myslím skoro to samé. Navíc kdybych tam měl zařazovat takovéhle odpovědi, tak mi ani nebudou stačit možnosti..... Nejezdím, protože mi sebrali papíry, Chci jezdit, ale nemám prachy na autoškolu, Nejezdím a štve mě to...... atd. atd.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Řídím rád, řídím (snad) dobře.
Momentálně mám možnost řídit R Thalii 1.4 benzin. V práci pak dodávky Hyundai a Ford popř. služební auto nová Š Octavia.
Za cca rok a půl ježdění, tak moc příhod a zkušeností nebylo. Aut jsem ale vystřídal docela dost počínaje škodovkou, přes Nissan 2.0 diesel a zmiňované výše.
Málem už se mi podařilo srazit srnku, když jsem řídil já. Už jsme srazili srnku, když řídil kámoš (jeho auto).
Ještě jsem neboural, což je docela divné - jezdím jako ďas, pokud není nic přede mnou. :) Pod vlivem nejezdím vůbec.
Konflikt se švestkama jsem měl zatím jen jednou a to dýchání do balónku (pochopitelně nic nenaměřili). Pokuty žádné.
No a to je tak všechno.
Jinak řízení mě pořád ještě baví, kdykoliv, kdekoliv a čímkoliv, co má 4 kola. :)
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak ještě doplňující informace-
pod (byť minimálním) vlivem alkoholu jsem nikdy nejel a snad ani nikdy nepojedu.
K dispozici mám též Thalii 1,4 benzin, ale občas jezdím i různými Fabiemi a Feliciemi. Boural jsem 2x- hned když jsem měl čerstvě řidičák, tak jsem s Thalii trefil patník u cesty (to jsem ještě jezdil autem rychle, vůl :roll: ) a vyletěly mi airbagy. Ale zase jsem tak docela bez následků poznal "o čem to je" ;-)
A podruhé mě před rokem a půl na motorce srazilo auto z vedlejší silnice. Ale vážně to odnesla jen motorka.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Ja sa celkom tesim na vodicak a auto, kedze mi to doda istu volnost, slobodu. :angel:
btw, je narocne spravit vodicak? Niektori mi tvrdia ze ano, ini zas nie.. :-?
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Arthalion: Je to docela lehké. Aspoň tady u nás. Snad v tom nebudou takové rozdíly. Do té knížečky s otázkami, co člověk dostane, se podívat musí, ale nejni to nic nelogického ani složitého. Když tomu člověk trochu času dá, nebude mít problém.
Jasně, občas se ať už u jízd, nebo u písemných testů stane, že se člověku nějak blbě sejdou náhody, zazmatkuje, tak to neudělá napoprvé, ale napraví to za měsíc. Opravdu nejni čeho se bát.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“