Drogy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Jste pro legalizaci?

Jsem pouze pro legalizaci drog získávaných z konopí
38
38%
Jsem pro legalizaci všech drog
16
16%
Jsem pro zákaz všech drog
46
46%
 
Celkem hlasů: 100

Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

sevencreature- nadsenie? Urcite. Chvilkove? Urcite nie... :) To podstatne uz bolo povedane v priebehu diskusie, takze ano, asi mas pravdu- bola to skor emocionalna reakcia, uznavam :oops:
Naposledy upravil(a) Elessar dne 23.4.2007 20:36, celkem upraveno 2 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ak si nevyskusal co i len travu, alebo vlastne cokolvek je to ako porovnavat masturbaciu s realnym sexom... mozes si namyslat, ze bolo nadherne ako ked si si posedel pri ohni s kamaratmi, ale ja ti nedokazem opisat, ako nadherne mi bolo tento vikend... kedze ja mavam travu poslednu dobu asi kazdy tyzden, alebo aj tri dni, tak ti dokazem povedat, ze som sa v zivote necitil lepsie nez ked s kamaratom dame jointa... jasne uz som si taborakov a podobnych veci prezil kusa, ale stale to nieje nic oproti pocitu blazenosti, ktory mnou zavladne ked si dam jointa :-)

za legalizaciu som, ale len z jedneho dovodu: aby si decka niekde za pieskoviskom nedavali nejake sracky zo stokrat pouzitych ihiel(napriklad), ale pekne cisty preparat, zhotoveny na mieru, bez nejakych kktin, co tam niektori dileri davaju :-x

ide presne o to, ze ja mam hodnoty a pohlad na svet polozeny niekde inde ako clovek, ktory sa zabava nejakymi kravinami, kroe su podla mna mimo realitu... ano, jasne, moze ti moj joint pripadat mimo realitu, ale u mna je menej normalne zaoberat sa s takymi vecami, ako militaristika, alebo hry(teraz mam na mysli prehananie)

k tym hram: preco tu kua nikto nepsomenul ako drogy internet, hry, automaty a podobne veci? clovek, ktory nema zivot a cely jeho svet sa toci okolo toho ako si da uz 50ty krat BG2 na najtazsej obtiaznosti single, mi pripada viac mimo realitu, nez ja co si rad uzivam zivot(a k tomu mojmu patria aj drogy :-( -> cigarety, alkohol, joint, net, PC, a ine veci, bez ktorych si nevem predstavit zivot... ano su to drogy, priznajte si to...

aky zazitok moze mat clovek, co skratka nespravil nic, len to, ze dajme tomu si precital nejake fantasy, sci fi, postapo, ... :roll: alebo presiel nejaku hru v porovnani s clovekom, co si da jointa, salviu :twisted: , E na koncerte jeho oblubenej skupiny, s kamaratmi oslavi pri flaske meniny, alebo skratka ide vyskusat nieco nove, pretoze si chce rozsirit obzor, a ziskat novu skusenost? v com je ten prvy lepsi? imho v nicom... len to, ze si kazi "len" zivot, oci(ked uz som pri tych hrach, kde su casy CRT, co kazili oci... fuj dnesne LCD), za PC aj chrbticu, a este kopec veci... a moj kandidat omnoho viac veci, ale je to predsa jeho zivot...

mne je jedno, ze na com je dany clovek zavisly... moze to byt premna zamna aj onania, ja na to serem... nebudem predsa odsudzovat cloveka len preto, ze si v krcme s kamaratmi da pivo a popritom zapali cigaretu :roll:

nevem co by som viac povedal... toto je reakcia najma na diskusiu na poslednej strane+nieco pred tym ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

xRage: Ono vůbec hodnotit kvalitu a sílu zážitků je imho trochu hloupé, protože reálný smysl nemá žádný z nich. Je úplně jedno, jestli si po bůh-ví-kolikáté zahraješ BG, anebo jestli si jdeš zahrát s kamarády fotbal. Záleží na tom, co tě stimuluje víc.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

xRage píše:ak si nevyskusal co i len travu, alebo vlastne cokolvek je to ako porovnavat masturbaciu s realnym sexom...
Eh? A pointa? Masturbace snad není reálný sex (navíc s osobou, kterou máš opravdu rád :mrgreen:)? To jako kdo nehulil "trávu" je automaticky looser a vám mladým bohům, vznášejícím se na intelektuálních výšinách není schopen svoji opičí myslí porozumět? :think:
xRage píše:aky zazitok moze mat clovek, co skratka nespravil nic, len to, ze dajme tomu si precital nejake fantasy, sci fi, postapo, ... :roll: alebo presiel nejaku hru v porovnani s clovekom, co si da jointa, salviu :twisted: , E na koncerte jeho oblubenej skupiny
Sorry, ale zážitky z hraní např. Dungeon Mastera 2, či západu slunce na kopcích kde bydlím nebo při kouření Bílé vdovy nedokážu srovnat od "nejlepšího" po "nejhorší". Všechny byly krásné. A to, že západ slunce je tak silný zážitek, že ho občas nedokážu pojmout, ještě neznamená, že by to s drogami bylo lepší. Bylo (resp. je) to jiné a prima, ale ne lepší. Prostě jiné.

Nezáleží na drogách, ale na lidech, ne?
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 23.4.2007 20:46, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

a mna nedokazu hry, alebo sport stimulovat dostatocne... cize sa uchylujem k pocuvaniu hudby a jointom+alkacu a cigaretam...

edit:
sevencreature píše:Eh? A pointa? Masturbace snad není reálný sex (navíc s osobou, kterou máš opravdu rád :mrgreen:)? To jako kdo nehulil "trávu" je automaticky looser a vám mladým bohům, vznášejícím se na intelektuálních výšinách není schopen svoji opičí myslí porozumět? :think:
a)tak takto som to prave nemyslel, skor som mal na mysli, ze mas rozdiel v tom ak lizes med cez sklo a zjes ho normalne
b)mm, nie takto som to vazne nemyslel, len nemam rad, ked niekto vravi o niecoma nevyzna sa do toho... akoze ja mam s vami zacat diskusiu o tazkej vode a hitlerovej tovarni? ked sa do dejepisu, militaristiky a chemie absolutne nevyznam?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

7c- mrzi ma, ak to vyznelo, ze kto nehuli travu, ten je automaticky sedivy, konzumny tvor, ktory nie je schopny pochopit mojej genialnej mysli, ale v poslednej dobe nie som dvakrat v pohode a naviac som sa pred hodinou dozvedel, ze mi zomrel znamy, tak ma Vallunove prispevky trochu nadzvihli zo stolicky. Preto je ten prispevkok podany agresivnejsou, resp. subjektivnejsou formou.

Ja si len nemyslim, ze sledovanie sportu, citanie knihy (...) je 'vyssia' zabava ako branie drog. Plati to aj spatne. Ano, mna jedno take sedenie s jointom 'obohati' viac ako hranie futbalu, to ale neznamena, ze by som to automaticky povazoval za nieco objektivne lepsie. A nemyslim si, ze clovek si dokaze predstavit akukolvek skusenost, ktoru nezazil. Nejde iba o drogy...

Mmch., s tym tvojim poslednym som prakticky vzdy suhlasil, tak netusim, kde je problem. Iste, marihuana mi dala par nadhernych zazitkov, ale nehitparadujem to a nemyslim si, ze to bolo lepsie nez hranie Planescape Tormentu, hranie na basgitare alebo prechadzka jesennym lesom...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Elessar: Já jsem reagoval konkrétně na příspěvek od xRage, ne na tebe :wink: Tou předchozí odpovědí na tvůj post jsem chtěl jen naznačit, že Neferit Sr. se vážně ptal - ne že tvoje reakce byly špatné, jen trochu neodpovídaly na jeho otázky.

Já také netvrdím, že zážitky z braní drog jsou špatné. Jasně, že jsou intenzivní, ale také občas snadné (heh, když už to xRage nadhodil, využiju jeho přirovnání v trochu jiném příměru - některé z nich by se daly přirovnat k duševní masturbaci - ale píšu, že NĚKTERÉ, a i to neznamená, že by byly špatné :wink:). Ohledně změněného vnímání je tu třeba autohypnóza nebo meditace (eh, ale radši končím a nebudu vrtat do věcí, kterým až tak moc nerozumím - s meditací už bych asi odbočoval).
xRage píše:tak takto som to prave nemyslel, skor som mal na mysli, ze mas rozdiel v tom ak lizes med cez sklo a zjes ho normalne
b)mm, nie takto som to vazne nemyslel, len nemam rad, ked niekto vravi o niecoma nevyzna sa do toho... akoze ja mam s vami zacat diskusiu o tazkej vode a hitlerovej tovarni? ked sa do dejepisu, militaristiky a chemie absolutne nevyznam?
Ad a) no, to je myslím trochu diskutabilní - vím o lidech, kteří by s tebou rozhodně nesouhlasili :-)
Ad b) souhlas - nicméně internetové diskuse (a diskuse obecně) jsou prostě o diskutování - to, že nejsi expert v tématu neznamená, že se nesmíš účastnit, ne? Navíc si můžeš rozšířit obzory nebo naopak přinést nové pohledy či názory, které obohatí ostatní.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Sevencreature- ano, ale vacsina odpovedala na Neferita uz predo mnou- a na to inteligentne uzivanie drog som sa aspon odpovedat pokusil. :)

LSD povazujem za kluc k vedomiu. Ked Baba Ram Dass, vtedy este Richard Alpert isiel na vychod, tak s jednym guru niekolko tisic miligramov LSD ani nepohlo. Takze meditacia a psychedelika asi od seba nebudu mat tak daleko...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Elessar píše:LSD povazujem za kluc k vedomiu. Ked Baba Ram Dass, vtedy este Richard Alpert isiel na vychod, tak s jednym guru niekolko tisic miligramov LSD ani nepohlo. Takze meditacia a psychedelika asi od seba nebudu mat tak daleko...
Proč považuješ LSD za klíč k vědomí?

Ohledně té staré historky gurus vs. LSD - znám (a ty nejspíš také) i další varianty. Nicméně je známý fakt, že meditace i hypnóza pracují se změněnými stavy mysli (vědomí).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Podla toho, co som cital, pocul. Na vlastnu psychedelicku skusenost chcem najskor dospiet. (kluc k vedomiu- myslim to predovsetkym tak, ze psychedelika nevnimam ako 'doping pre mozog'- stretol som sa aj s nazorom, ze Beatles si uspech nezasluzili, pretoze 'za nich napisali piesne drogy', co povazujem za absurdne- nemam pocit, ze mi -ak mam hovorit z vlastnej skusenosti- marihuana mi vedomie znasilnuje, ale 'iba' mi ho meni, t.j. stale som to ja- momentalne neviem lepsie popisat, co myslim...)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

nejaka cast tvojho ja, o ktorej vies, ale nevychadza na povrch klasickym sposobom? takto som to pochopil ja...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

No... asi ano, hlavne keby som mal v hlave maleho Elessara, ktory by sa pocas tripu zviditelnil... :) Sakra, teraz by sa mi zisla schopnost vyjadrovania... Ako by som to povedal- marihuana/hash (ked mam siahnut po vlastnej skusenosit) mi meni vnimanie reality. A aj ked je ta realita ina, nemam pocit, ze by bola nejak umela, 'horsia' nez realita v... 'socialnej rovine vedomia'.

Vychadzam z toho, ze psychedelika nevytvoria halucinacie a az potom nasleduje atak na vedomie, ale naopak- t.j. pozmenia vedomie a z toho vychadza ine vnimanie reality. Preto povazujem psychedelika za iste kluce k vedomiu, resp. k jeho zmene- ako prostriedky, nie ako zazitky samotne. Ufff, teraz absolutne netusim, ci som povedal, co som povedat chcel, ale Siva to uz ber... Mmch., 7c- ako vnimas LSD/psychedelika vseobecne/ ty?
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Elessar: Hmm, můj problém (?) je v tom, že svého času jsem se na tuhle problematiku díval podobně jako ty. Svého času jsem vyloženě cítil potřebu nějakého rozšíření vědomí (jo, člověk neměl na gymplu po večerech nic moc co dělat, než uvažovat o smyslu vesmíru a lidské existence vůbec), protože jsem nedokázal některé myšlenky rozvést nebo vůbec pojmout (už dávno jsem se jimi přestal (až na občasné etapy) zabývat - takže jsem se stal tak trochu "tím, kým jsem nejvíc opovrhoval" :wink:). Bohužel od té doby jsem poněkud zběhl z cesty :-? :wink: Zjistil jsem některé další věci, ale už ne přímo zevnitř... Moje komentáře jsou z vnějšího pohledu, s tím, že to co popisuješ jsem zažil, ale pokračování už ne - čili nevím, jak se věci mohou vyvinout dál. A tuhle cestu se snažím nehodnotit, protože s ní nemám zkušenosti. A přátelé, kteří na v tomhle směru pokročili, většinou s drogami přestali a věnují se meditaci, budhismu nebo nějaké další duchovní cestě (?) (případně vývoji software nebo vedení bankovních institucí :mrgreen:) - takže nemám informace ani od okolí... Tj. neznám osobně nikoho, kdo by "inteligentně" užíval halucinogeny nějak dlouhodobě... :-?

Můj jediný (víceméně bezcenný tip - protože dříve či později na to přijde každý) je zpracovávat rozličné i (hlavně) protichůdné informace (odpůrce i zastánce) a snažit si z nich vytvořit vlastní názor a pokud možno ho neustále opravovat a aktualizovat. Nenásledovat slepě jakékoliv vzory. Vzhledem k tomu, že, minimálně co se vědy týče, neexistuje žádná stoprocentní pravda (a že tedy věda tápe "festovně"), nic lepšího asi neexistuje (lepšího ve smyslu ultimátního - a to ve smyslu "ultimátní mp3 přehrávač" :mrgreeen: :wink:).

P.S. Ironie nevyjadřuje tak úplně můj názor na věc :wink: (čili některé věci mě trochu mrzí, ale už jsem se s nimi naučil žít :-) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

No, prakticky nemam co dodat... :) Ja nedokazem (pochopitelne) odhadnut, co zo mna bude za 5 rokov- ked teraz mam absolutne iny pohlad na svet ako pred rokom.

Mmch., vzhladom k tomu, ze pri jednom huleni som zazil velmi neprijemny 'breakdown' v hlave, tak mam na neurcito abstak- prakticky tym vtedy som zacal experimentovat s hinduizmom, dalsimi 'klucmi' ako meditaciou a tak- zatial teda silne amatersky (nechcem sa tvarit ako nejaka zvlast duchovne osoba alebo guru, aby som to ujasnil :) ), len chcem povedat, ze ani teraz nevidim drogy ako jedinu cestu k nejakemu vnutornemu poznaniu. Aj ked to LSD samozrejme vyskusat chcem, ale na to si musim najskor upratat v hlave a vela veci este ujasnit.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Rudax
Sigilan
Příspěvky: 206
Registrován: 5.12.2007 21:24
Bydliště: střed mnohovesmíru
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuřáci & nekuřáci

Příspěvek od Rudax »

Carlos píše:Rudax: Jsi straight edge?
Nevím co tím myslíš. ..... toto slovní spojení - ve slovníku vyhledávače Seznam - přeloženo takto:

straightedge - přímá hrana
- rovnací lať
- srovnávací lať
- strhovací lať
- vodovážná lať
- zednické pravítko

straight-edge - pravítko

...... :?: :?: :?:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“