Drogy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Jste pro legalizaci?

Jsem pouze pro legalizaci drog získávaných z konopí
38
38%
Jsem pro legalizaci všech drog
16
16%
Jsem pro zákaz všech drog
46
46%
 
Celkem hlasů: 100

Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Yachiko »

Akákoľvek drogová legalizácia v momentálnom stave spoločnosti pre užívateľa nemá význam... :mrgreen:
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od sevencreature »

Dost naivní myšlenka :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Yachiko »

OK... pre mňa ako uživateľa, ono by to bolo asi drahšie :mrgreen:
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Elessar »

What the hell are you talking about?
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
jind
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 25.2.2010 20:29

drogy

Příspěvek od jind »

:dancing: :mrgreen: objevil jsem výborný etnobotanický obchůdek se zajímavými rostlinami, :-D http://www.ethnobotanical.cz/
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Drogy

Příspěvek od PostTrauma »

To je zajímavé téma, chybí tam možnost zakázat některé povolené drogy a povolit některé zakázané : )

Podle mého by legalizace (drog z) konopí jedině prospěla, beztak je to de facto legální, tak by se to aspoň dalo zdanit : )

Naproti tomu bych zakázal cigarety, které, co je mi známo, nemají žádný pozitivní účinek a těch negativních mají víc než kouření trávy (což je asi ten nejškodlivější způsob aplikace). Resp. ať si každý dělá, co chce, ale proč to mám dýchat i já? : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Elessar »

"Somewhere in Iraq, a child is getting a limb sheered off by a cluster bomblet. Somewhere in Canada, a pack of seals are being clubbed. Somewhere in Palestine, a home is being bulldozed. Somewhere in Europe, a liberal is outraged... about smoking in bars."
Tieto hony na čarodejnice ma už fakt unavujú.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Drogy

Příspěvek od PostTrauma »

No jo, ale to kouření v barech může pořád zabít víc lidí než ty bomby či miny, jenže o tom není tolik smutných filmů. A přitom je to úplně stejně zbytečné.

Je to podobné jako hysterie kvůli žralokům, přičemž víc útoků a úmrtí má na svědomí snad i kapr (zvlášť jeho kosti o Vánocích).
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Carlos »

Je směšné, jak je společensky akceptovatelné vyrábění zbraní, zabíjení lidí. Posrat se všichni můžou akorát kvůli tomu kouření. Tak ať si nekuřáci udělají vlastní bary.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Duke »

Chtěl bych nadhodit otázku pro zastánce úplné legalizace (a víceméně volné dostupnosti) drog: Co potom se systémem léků na předpis?

Zrušili byste ho a nechali lidi kupovat jaké léky chtějí? To by mohlo mít řadu nepříjemných vedlejších efektů (společenských), které se mi zdá že si moc zastánců neuvědomuje.

Na druhou stranu pokud by systém zůstal, tak by byly tvrdé drogy dostupnější než spousta léků (nehledě na to, že je mezi nimi nezanedbatelný překryv), to by přece nedávalo smysl.

Jak to tedy vidíte?
Er det ikke sådan, at enten har man en samling, eller en forskning? Videnskaben, professor Bondo. Videnskaben.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Drogy

Příspěvek od Hamster »

Já bych zakázal vdechovat kouř lidem co by furt zakazovali kouření a všichni by byli spokojeni.

Duke: Ty si snad dovedeš představit postoj, který by povoloval heroin, ale omezoval kodein? Co je to za dotaz?
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od Duke »

Hamster píše:Duke: Ty si snad dovedeš představit postoj, který by povoloval heroin, ale omezoval kodein? Co je to za dotaz?
Kodein je taky opiát a proto snadno spadne do drog, které by v případě úplné legalizace neměly být omezované, jde mi spíš o zamyšlení nad důsledky pro léčiva, které nejsou psychoaktivní nebo návykové, ale přesto jsou regulované -- měly by tak zůstat nebo ne?

Pokud by zároveň všechny léky na předpis ztratily omezení (což asi považuješ za samozřejmé), tak to bude mít pro drtivou většinu lidí větší důsledky, než samotná legalizace tvrdých drog, ale ještě jsem nečetl názor pro legalizaci, který by tento "logický krok" třeba jen zmínil.
Er det ikke sådan, at enten har man en samling, eller en forskning? Videnskaben, professor Bondo. Videnskaben.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Drogy

Příspěvek od sevencreature »

Carlos píše:Je směšné, jak je společensky akceptovatelné vyrábění zbraní, zabíjení lidí. Posrat se všichni můžou akorát kvůli tomu kouření. Tak ať si nekuřáci udělají vlastní bary.
Pokud vím, střílení lidí na ulicích je taky zakázané :think: Tak proč nezatrhnout i kouření? Nic proti kuřákům nemám, ať si kouří, ale nestojím o to, inhalovat kouř nebo si jím nechat nasáknout oblečení. Stejně to vidím se střelnými zbraněmi - ať si klidně střílí na střelnicích, ale já o olovo v těle a díry v šatech nestojím.
Hamster píše:Já bych zakázal vdechovat kouř lidem co by furt zakazovali kouření a všichni by byli spokojeni.
Já pro změnu kuřákům kouř vydechovat - pro plýtvat? :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

7c: Měl jsem namysli třeba takovou válku...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“