Software

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: No, kdyby MS Paint umožňoval to posouvání a zvětšování označení (a ne pouze už celé té označené části obrázku), tak by mi v kombinaci s ořezáváním přišel jako docela užitečný program. Tohle je v mých očích fatální nedostatek :-? Paint.NET se poprvé spouští dost pomalu :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Alnag »

Áach... miluju Microsoft. Po instalaci Vista SP1 a dvou úspěšných spuštěních jsem potkal svůj první blue screen of death, zato ale pořádný. Pravděpodobný způsob - nově vložená flashka. :snooty:
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Pro ty, co občas potřebují nějak hex editor a zároveň nestojí o monstra typu Hiew či BIEW:

http://mh-nexus.de/hxd/

Moc pěkný kousek. Jediná funkce, která by se mi občas hodila přímo v editoru by byl převod číselných soustav a Big<->Little Endian (ano, pro ty líné), abych kvůli tomu nemusel spouštět kalkulačku.

EDIT: Jinak pro ty, co to nezaregistrovali - v květnovém CHIPu (za 165,- Kč) je na DVD plná verze TuneUp 2007. Neříkám, že jsem z TuneUp normálně nějak unešený (obzvlášť když současná plná verze - 2008 - stojí cca $50, přičemž změny oproti 2007 jsou zanedbatelné), ale za 165 Kč je to naprosto perfektní sada utilit, kterou nelze než doporučit.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Krokyn »

sevencreature píše:Obávaný ve smyslu neužitečný :-)
Gnome Commander je dobrý program, neměl bys zobecňovat míru jeho užitečnosti podle sebe.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Krokyn: Používat ho je utrpení :-( Jedna z věcí, která mi v nixu chybí nejvíc je nějaký použitelný souborový manažer. Tím mám na mysli Total Commander a ekvivalenty. I slavný Krusader je v tomhle směru bída.

A používání Wine nepovažuji za alternativu. A Midnight Commander sice ujde, co se funkcí týče, ale jinak je omezený už ze své textové podstaty.

P.S. Gnome Commander nemám rád především proto, že když jsem ho kdysi poprvé instaloval, tak jsem si od něj hodně sliboval. Ale je to Gnome dotažené ad-absurdum (a to mám Gnome rád), bez výhod - mizivé možnosti nastavení, skoro žádné funkce a ošklivý vzhled. Používat se samozřejmě dá - koneckonců, basketball můžeš taky hrát ve dřevácích či sandálech :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Krokyn »

Mně Gnome Commander vyhovuje, ale rozumím ti. Nedávno jsem ho měl možnost srovnat se Salamandrem pro Win (kolega snad nepoužívá nic jiného). Musel jsem při jeho používání taky hodně zatnout zuby, jaký to byl nezvyk. A když jsem skončil, blahořečil jsem Gnome.

Koukni sem: http://www.icewalkers.com/Linux/Softwar ... gers/1900/
Možná Tě zaujme Capivara nebo 4Pane
Případně nějaký plugin pro Thunar:
http://thunar.xfce.org/plugins.html

Zajímalo by mne, co si představuješ pod pojmem dobrý souborový manažer. Jestli takový znáš.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Krokyn: Jak jsem psal - Total Commander. Případně SpeedCommander.

Na nixu jsem bohužel nic použitelného nenašel (a vyzkoušel jsem snad všechno). Obecně mají minimum funkcí (až na výjimky) a ty, co nějaké funkce mají, zas trpí příšerným uživatelským rozhraním a ergonomií...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Neznáte někdo nějaký dobrý freeware "off-line browser"? Prostě nějaký program, který dokáže uložit obsah webu na disk, aby šel prohlížet lokálně. Ideálně zadáním cesty na webu a vybráním možností a následným automatickým stažením. Přes proxy se mi s tím nechce patlat :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Duke »

sevencreature píše:Neznáte někdo nějaký dobrý freeware "off-line browser"? Prostě nějaký program, který dokáže uložit obsah webu na disk, aby šel prohlížet lokálně. Ideálně zadáním cesty na webu a vybráním možností a následným automatickým stažením. Přes proxy se mi s tím nechce patlat :-)
Vždy se mi osvědčil HTTrack.
Er det ikke sådan, at enten har man en samling, eller en forskning? Videnskaben, professor Bondo. Videnskaben.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Díky, vyzkouším :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Krokyn »

7c: nechtěl jsem tomu věřit, dokud jsem nevyzkoušel na vlastní oči, ale nejrychlejší je wget
mám takhle stažených několik pro mne důležitých obsahů ze serverů - prý to ale správci nemaji rádi :-)
pro X je webhttrack, ale ten už jsem nezkoušel
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Krokyn: Věřím - zapomněl jsem na něj jak na smrt :-) HTTtrack funguje, ale pro moje potřeby je až moc robustní a těžkopádný.

Btw narazil jsem na zajímavý "Forum Downloader" - http://nemesis.te-home.net/forumd.html - potenciálně zajímavá záležitost, ale bohužel (zdá se) nepodporuje utf-8 a za druhé konfigurace není úplně optimální.

Zkusím si pohrát s wgetem.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Krokyn »

7c: s programy v příkazové řádce to je někdy těžké, protože u některých z nich, které se používají občas, je jejich rychlost silně znehodnocena časem stráveným v manu :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Krokyn: Od toho jsou tu skripty :-P Jinak wget je přesně to, co jsem potřeboval (jj, už bych měl zprovoznit nějakou kvalitní VM, abych mohl používat nix zároveň s win). A ne, VirtualBox za kvalitní VM nepovažuji :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Krokyn »

7c: skripty jsem se dosud nenaučil používat :-(
občas si správné přepínače najdu v manu sám, většinou se kouknu do nějakýho fóra, kde jsou vypsány celé kombinace
v případě wgetu např.

Kód: Vybrat vše

wget -r -k -p http://forum.sigil.cz
opsáno z fóra ubuntu a upraveno
některý častý kombinace si pamatuju, např. tar -xvfz

Firefox umí přetahávat označenej text z jednoho panelu do druhýho :shock:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“