Software

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Word 2007 - styly

Příspěvek od Ajantis »

Ajantis píše:Byl by někdo používající MS Word 2007 tak hodný a popsal mi - co nejdetailněji -, co mám udělat, abych měl při každém otevření nového dokumentu (tentýž) styl, který si zvolím? Mám na mysli konkrétně typ a velikost písma a velikost mezer mezi řádky.

Jako laik jsem se domníval, že stačí, abych si v konkrétním souboru navolil "svůj" styl (tedy např. typ a velikost písma a velikost mezer mezi řádky) a pak v Domů / Zmenit styly zvolil "Nastavit jako výchozí". Tento úkon však nemá žádný efekt a při dalším otevření nového dokumentu má opět Wordem vnucený "styl".

Děkuji.
Už není aktuální. Smazal jsem to svinstvo z obou počítačů a vrátil se k Open Office.
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Software

Příspěvek od Hupr »

Jo jo open office. Zadarmo, zatim sem v nem otevrel vsechno a celkove se mi zda lepsi nez MS Office. Nejsem extremne narocny uzivatel tudiz nevyuziju pokrocilejsi funcke takze MS Office muze mit nejake lepsi nejake zas ne...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Mám takový nepříjemný problém - velice často na různě dlouhou dobu mi bezdůvodně vyskočí využití paměti na 100%, čímž mám znemožněno dělat cokoli jiného.
Těsně před nástupem tohoto jevu mi rovněž jakýmsi zvláštním způsobem kiksla Mozilla, pokud je to relevantní.
Tímto prosím o pomoc k Vánocům :-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Cammaris »

Carlos píše:Mám takový nepříjemný problém - velice často na různě dlouhou dobu mi bezdůvodně vyskočí využití paměti na 100%, čímž mám znemožněno dělat cokoli jiného.
Těsně před nástupem tohoto jevu mi rovněž jakýmsi zvláštním způsobem kiksla Mozilla, pokud je to relevantní.
Tímto prosím o pomoc k Vánocům :-)
Zkus si nainstalovat process explorer problém to nevyřeší, ale aspoň uvidíš která potvora to způsobuje a můžeš to sem nahlásit, chceš-li ...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Carlos »

Tím problematickým hajzlem je svchost.exe, který si fašounsky vybere celých 100% CPU. Pokusil jsem se jej vypnout, což se neukázalo jako dobrý nápad - PC se restartovalo. Je to nějaký spouštěč čehosi, jestli dobře čtu. Otázkou tedy je, jak ho dostat na nějakou CPU dietu aniž bych zlikvidoval windows :think:

Pomůže někdo? Ještě není pozdě na vánoční zázrak :-D
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

Caelos: to jak jsi psal, že 100% využívá paměť, byl hádám omyl?

Svchost.exe je systémový proces, nějaký vir, spyware nebo tak, se patrně pod ním spouští, což bys měl v tom PE vidět po rozklinutí onoho procesu. Ještě tedy zkus Autoruns a vypni vše, co ti nic neříká (tj. není to od MS ani nevíš, co by to mohlo být).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Carlos »

Chtěl jsem ti to vyfotit a hodit na imageshack, ale v současné rychlosti je sotva možná načíst screenshot, uložit ho je prakticky nemožné. Popíšu ti přesně, co vidím v process exploreru:

Rozkliknu větev SYSTEM, dále SMSS.EXE, WINLOGON.EXE, SERVICES.EXE a vidím několik SVCHOST.EXE (je jich šest). Jeden z nich má ve sloupečku CPU hodnoty od 92.00 do 100.00.

Ten SVCHOST.EXE má ve sloupečku PID (což nevím, co je) hodnotu 864.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Carlos »

Na chvíli se tam objevilo +, tak jsem ho rozklikl, pod ním byl jakýsi blíže neupřesněný proces, když jsem dal hledat na internetu, vyplivlo mi to tohle: http://search.seznam.cz/searchScreen?q= ... id=firefox
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Carlos »

Pokusil jsem se o toto řešení: http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... view=print

Konkrétně z tohoto příspěvku:
Autor: Rudy [ 15 zář 2008 11:55 ]
Předmět příspěvku: Re: wmiprvse.exe
Stáhněte ComboFix: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe a uložte na plochu. Otevřte poznámkový blok a zkopírujte do něj:

Citace:
File::
C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Projects\SystemIndex\Indexer\CiFiles\0001000A.dir
C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Projects\SystemIndex\Indexer\CiFiles\0001000A.wid


Uložte na plochu jako CFScript.txt. Pak jej myší přetáhněte nad ikonu ComboFix a pusťte. CF se spustí a vykoná příkazy ze skriptu.
a zdá se, že to pomohlo... Nicméně vyskočilo mi pak asi třicet trojských koňů, které jsem prostě odklikal (nic jiného nezbývalo). Teď už je vše v pořádku.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Carlos »

Tak nepomohlo, problém SVCHOST.EXE je po restartu zpět. Obávám se formátování disku... ZKURVENÝ ZAJEBANÝ WINDOWSY!!!!!!! :wall:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Software

Příspěvek od PostTrauma »

Haha, svchost je dobrá sranda : ) Taky jsem s ním měl tu čest. V mém případě to vyřešilo vypnutí automatických aktualizací a Windowsovského firewallu, odinstalování Avastu a Keria (to bylo asi zbytečné). Sice mi to teď furt píše, že počítač může být ohrožen a nemám žádný antivirák, ale běží to v poho : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Technická poznámka - svchost.exe je spouštěč služeb, integrální součást Windows NT. To, že se za něj jiné programy maskují není chyba systému, ale uživatele (který jim povolil přístup do systému)...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Carlos »

Jj, ale vsadím se, že na Linuxu by se to nestalo :-D

A radu, jak to vyřešit bys takhle náhodou neměl?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od CrowX »

http://www.eset.cz/download

ak sa jedná o vírus tak možno nod by mohol pomôcť? Skúšobná verzia na 30dní zdarma. Je tam aj free-utilitka SysInspector, ktorá by mal odhaľovať príčiny spomalenia systému atď.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Cammaris
Sigilan
Příspěvky: 433
Registrován: 30.9.2005 12:57
Bydliště: Brdská vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od Cammaris »

Také jsem měl tu čest s trojany a podobnou havětí pod svchost... Nakonec jsem to vyřešil kombinací všelijakých postupů z různých antivirových stránek a mazáním v registrech...ale tady hrozí nebezpečí, že se v systému nadělají jiné chybky.
Jestli je daná situace tak špatná, doporučil bych zálohu dat a reinstalaci systému...

K tomu Linuxu: Teď jsem rok na Ubuntu a tyhle problémy s virama už jsi nepamatuju (zase se najdou jiné, podle toho co člověk používá).
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“