Software

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od durana »

Neviete odporucit nejaky free manager hudby nenarocny na system? Ide mi cisto o prepisanie autora alebo nazov skladby ktore citaju prehravace(neviem ako sa to vola ale nemyslim cisto nazov suboru, ale to co nacitaju napriklad mp3 prehravace alebo aj klasicky winamp)
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

Znáte někdo nějaký program pro konverzi DivX titulků (sub, srt) na titulky pro DVD? (tak abych mohl takové titulky přidat k již existujícímu DVD filmu)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Co je, sakra, nějaký svchost.exe? Mám ho v procesech asi dvacetkrát a žere suveréně nejvíc paměti.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od drake127 »

Carlos píše:Co je, sakra, nějaký svchost.exe? Mám ho v procesech asi dvacetkrát a žere suveréně nejvíc paměti.
[[/quote]Nic a zároveň všechno. Pod tímto procesem se skrývají aktivity různých služeb systému. Proto je zcela normální, že běží několikrát a žere paměť. Na Internetu najdeš programy, které ti umožní zjistit, co daný proces přesně obsluhuje.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od MCZ »

Carlos píše:Co je, sakra, nějaký svchost.exe? Mám ho v procesech asi dvacetkrát a žere suveréně nejvíc paměti.
[[/quote]
To je systémový proces ;-). Pro lepší přehled si stáhni Process Explorer. Dokáže zobrazovat i autory, hierarchii a má lepší schopnost nějaký proces zrušit.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Díky moc, konečně vím, co mám všechno spuštěné! Jen tak pro informaci (možná je to v nápovědě, ale musím se jít učit a nemám čas to louskat) - co znamenají jednotlivé barvy? Doufám, že jsou jen pro přehlednost, protože, jestlli červená klasicky znamená něco podezřelého, tak se celkem vyděsím!
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

Carlos: Options > Configure Highlighting - tam to uvidíš.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

IBM Lotus Symphony

Narozdíl od hnusného OpenOffice.org 2/3 opravdu hodně pěkný, schopně vypadající kancelářský balík (vycházející právě z OO, takže v budoucnu bude umět snad i Open XML), který je zdarma. Mimo jiné dokáže pracovat v tabech (více dokumentů v jedné instanci aplikace) a dokonce v rámci celé instance umí pracovat se všemi třemi typy najednou (prezentace, dokument, tabulky - prostředí se dynamicky přepíná), což dodnes nedokáže ani MS Office.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Rozhodně to zní zajímavě. Jen doufám, že si z OO vybírají jen ty užitečné věci 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

7c: vychází to z celkem staré verze OO, snad toho dost přepsali. Je to první verze, takže nedostatky tu zřejmě budou; je to ale dobrý příslib do budoucna (a to rozhraní zatím vypadá fakt pěkně a přehledně) a konečně něco, co se dá označit za částečnou alternativu pro MS Office. (A až dojde k tomu sjednocení formátů, kdy bude OO umět OXML a dokonce MS Office 2007 zase bude mít nativní podporu pro OpenDocument z OO, bude to ještě lepší.)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, po krátké anabázi s Windows Media Playerem se opět pokorně (a spokojeně - přidal jsem pár pluginů, hlavně na vylepšení album art) vracím k foobar2000 a začínám si ho vážit ještě víc než kdy předtím.

WMP 11 není špatný audio přehrávač - právě naopak, z visuálního hlediska je, řekl bych, nádherný, systém prohledávání media library je taktéž parádní, minimalizace na lištu a vzhledy vůbec jsou taky povedené.

Bohužel trpí obecným neduhem Microsoftího softwaru - absencí snadné a kompletní možnosti přizpůsobení. Což je pro mě bohužel značné mínus. Nicméně i s tím by se dalo docela žít (bez možností si vybrat) - i když by to nebylo až tak příjemné.

Ale jeho podpora cizích (tj. ne MS nativních) formátů je prostě naprosto otřesná :-( FLAC, OGG, ID3v4 tagy. A potom ještě systém tagů (poměrně netransparentní) a jejich modifikace (bez externího programu je v tomhle směru dle mého názoru prakticky nepoužitelný - pokud nechcete vše dělat ručně soubor od souboru...).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

Neznáte někdo nějaké solidní (free) uložitště souborů (se slušnou kapacitou), které by šlo i namapovat jako síťový disk?

Co jsem se díval, tak podobné služby nabízejí buďto pouze nějaké vlastní rozhraní nebo v případě Xdrive zase chtějí při registraci příliš mnoho informací (AOL); dá se to pravda vyplnit i falešně, ovšem nerad bych, aby mi třeba jednou zkoušeli na takové falešné číslo volat a účet mi vzápětí zrušili.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od sevencreature »

Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Software

Příspěvek od MCZ »

7c: ten, pokud vím, nelze namapovat mezi ostatní disky a dokonce snad ani nenabízí nějakou klasickou aplikaci a užívá se pouze přes prohlížeč (což je zcela mimo mé požadavky) nebo ne?
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“