Zajímavé zprávy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Tarreb »

Ach, tak to se omlouvám, příště se nejprve podívám, zda to tu již nic takového nebylo :oops:
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Jab »

Tarreb píše:Ach, tak to se omlouvám, příště se nejprve podívám, zda to tu již nic takového nebylo :oops:
V poho. Beztak už je to někde zahrabané. :-)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Hamster píše:S tím bořením bych to zas tak divoce neviděl, jelikož těch věcí se zas tam moc ničit nemusí. Společenský systém je koneckonců především v hlavách a v připadě eroze autority se může zbořit i celkem neefektně.
Také jsem samozřejmě neměl na mysli ani tak boření mrakodrapů, jako spíše hodnot, ač si popravdě myslím, když na to narazils, že by se toho zničilo dost i materiálně, haha.
Hamster píše:Lidi se žádné samovládě učit nemusí, jelikož to praktikují každý den a že tobě jejich rozhodnutí mohou připadat špatná není podstatné. Jde jen o to jaký mají ta rozhodnutí vliv a na koho.
Nejsem si jist, zdali mluvíme o tom samém. Nezpochybňuji, že v ryze praktických záležitostech si lidé vládnou, protože na těchto činnostech stojí naše civilisace, já říkám, že nechtějí mít opravdovou zodpovědnost v otázkách etiky a racionality.
Hamster píše:Systém neznamená nesvobodu. Já mám také rád nějaký elementární koexistenční systém, ve kterým si mohu držet přehled a pokud jsem jeho členem dobrovolně, nemám s tím problém. Ani to by mě však dle mne neopravňovalo k podpoře toho, aby mu někdo musel podléhat proti jeho vůli. Proto mám problém s moralistickými anarcho-komunisty a anarcho-kapitalisty, kteří jsou zapálení pro to, že naprosto celá společnost musí podléhat přesně jejich modelu, což je v podstatě stát současného ražení, akorát s jinou doktrínou (jelikož bez státu něco takového neprosadíš).
Jo, když to člověk dokáže, tak zvyknout si v dosavadním systému je... dost... praktické, no.
Hamster píše:Jinak pro mě za mě ať si každý posluhuje komu se mu zlíbí, ale kde je agrese, je nárok na obranu, že.
Kdyby bylo co bránit. Ale jinak samozřejmě, tohle je také důvod, proč Che Guevara zabíjel, že ano.

Podstatný rozdíl mezi komunismem a anarchismem je podle mě v opačném přístupu ke stejné věci - anarchismus se snaží osvobodit individualitu a skrze to změnit svět, komunismus vidím jako dobrý základ k určitému osvobození společnosti, díky kterému nakonec nebude individualita tlačena dolů.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Adieu píše:komunismus vidím jako dobrý základ k určitému osvobození společnosti, díky kterému nakonec nebude individualita tlačena dolů.
Mohl bys prosím tohle nějak rozvést? Možná jsem přespříliš ovlivněn tím, jaká verze "komunismus" se v dějinách nejčastěji prosadila, nicméněž ani v té ideální variantě nevidím v tom důrazu na "rovnost" v tolika ohledech (tzn. přesahující třebas ideální "rovnost před zákonem" v demokratických režimech) nějaký vyloženě jasný prostor pro projevení se individuality. Pravda, třebas možné rovné startovní podmínky by teoreticky mohly individualitě nahrávat, ale jak v tom není jasně definovaný "gain", tak je dle mého názoru málokdo ochoten podstupovat "pain" a něco dokázat (heslo "no pain, no gain" znám btw od cvičitelů v Might&Magic :mrgreen: ). Navíc ta nutná úprava rovnosti zásahem "shora" mě, přiznám se, nepřestává děsit.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Tarreb »

Zastupitel za zelené nestihl uskočit před vlakem
Když uviděl před sebou ze zatáčky vyjíždějící vlak, tak jakoby v šoku zcepeněl.
Vypadalo to, že v tu chvíli prostě zaváhal, zda - li se má vrátit na pěšinu nebo přeběhnout na druhou stranu na můstek.
Bez komentáře.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Se zpožděním, ale dovysvětlím svá slova, aspoň stručně.
Jab píše:
Adieu píše:komunismus vidím jako dobrý základ k určitému osvobození společnosti, díky kterému nakonec nebude individualita tlačena dolů.
Mohl bys prosím tohle nějak rozvést? Možná jsem přespříliš ovlivněn tím, jaká verze "komunismus" se v dějinách nejčastěji prosadila, nicméněž ani v té ideální variantě nevidím v tom důrazu na "rovnost" v tolika ohledech (tzn. přesahující třebas ideální "rovnost před zákonem" v demokratických režimech) nějaký vyloženě jasný prostor pro projevení se individuality. Pravda, třebas možné rovné startovní podmínky by teoreticky mohly individualitě nahrávat, ale jak v tom není jasně definovaný "gain", tak je dle mého názoru málokdo ochoten podstupovat "pain" a něco dokázat (heslo "no pain, no gain" znám btw od cvičitelů v Might&Magic :mrgreen: ).
Ten prostor vidím v tom, že člověk by nebyl nucen vyměnit celý svůj život za slušné živobytí, jinak je pravda, že jedinec by měl vzhledem ke stejné či obdobné materiální základně, jakou mají ostatní, pravděpodobně obdobné zájmy.
ale jak v tom není jasně definovaný "gain", tak je dle mého názoru málokdo ochoten podstupovat "pain" a něco dokázat (heslo "no pain, no gain" znám btw od cvičitelů v Might&Magic :mrgreen: ).
A kam se podělo "Každý dle svých možností, každému dle jeho potřeb (zásluh)."?
Navíc ta nutná úprava rovnosti zásahem "shora" mě, přiznám se, nepřestává děsit.
Mě taky, ovšem více mě děsí jiné věci.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Adieu píše:A kam se podělo "Každý dle svých možností, každému dle jeho potřeb (zásluh)."?
No, kdyby tam opravdu původně byly ty zásluhy místo potřeb, tak jsem samozřejmě za. :) Bez toho mi to holt přijde jaksi málo motivující (btw nutnost existence určitého sociálního systému přirozeně chápu).
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Jab píše:
Adieu píše:A kam se podělo "Každý dle svých možností, každému dle jeho potřeb (zásluh)."?
No, kdyby tam opravdu původně byly ty zásluhy místo potřeb, tak jsem samozřejmě za. :) Bez toho mi to holt přijde jaksi málo motivující (btw nutnost existence určitého sociálního systému přirozeně chápu).
Z marxistického hlediska pokud nemáš zásluhy, nemáš proč mít potřeby.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od Jab »

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... smrti.html
Hraje si to se mnou má představivost nebo ten chlápek opravdu vypadá jak postarší Adieu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Jab píše:http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... smrti.html
Hraje si to se mnou má představivost nebo ten chlápek opravdu vypadá jak postarší Adieu. :mrgreen:
Che che, už jsem si z toho sám také dělal srandu. :angel:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nějak se mi nedaří věřit, že tohle není vtip.
Vydavatelství Omega, pod nímž vychází například časopis Score, uvede tento čtvrtek na trh herní časopis pro dívky a ženy. Jmenuje se Score Girl.
šéfredaktor projektu Ondřej Škoch píše:Časopis nepřináší jen recenze her, ale chceme hráčkám i nabídnout návody a to nejenom na to, jak úspěšně hrou projít. V prvním čísle je například podrobný návod na tvorbu blogu," dodává k obsahu časopisu.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé zprávy

Příspěvek od MCZ »

Tak tohle je opravdu solidní úlet :-D .
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od AlieN »

Sadako píše:Nějak se mi nedaří věřit, že tohle není vtip.
Vydavatelství Omega, pod nímž vychází například časopis Score, uvede tento čtvrtek na trh herní časopis pro dívky a ženy. Jmenuje se Score Girl.
šéfredaktor projektu Ondřej Škoch píše:Časopis nepřináší jen recenze her, ale chceme hráčkám i nabídnout návody a to nejenom na to, jak úspěšně hrou projít. V prvním čísle je například podrobný návod na tvorbu blogu," dodává k obsahu časopisu.
Ještě by tomu mohl šéfredaktorovat z pekel navrátivší se Anastov a bylo by to dokonalé :mrgreen:
(ale k existenci toho časopisu - je to příliš ujeté na to, aby to nebyla pravda)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“