Volná diskuse

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

ČESKÁ POŠTA je nekontrolovatelný moloch který si dělá co chce. Za ty mergle co do nich mi odesílatelé sypeme bych čekal něco více.

Je to banda.
:evil:
Za balíček 1,2 kilogramu z Prostějova do Zvolenské Slatiny, po mě chtěli 740,-Kč. Poslal jsem je do háje a při nejbližší služebce to poslal z Púchova za 65 slovenských.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - no, já zásilky na Slovensko řeším výlučně (nejde-li o pracovní věc, kterou nemohu ovlivnit) přes řidiče dálkových autobusů:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Ne že bych chtěl někomu kecat do používání smajlíků, ale poslední dobou tu stále častěji vídám tohoto :boohoo: používaného jako 'pozitivního' ...
Copak nikdo nevidí, že se mračí a je celkem nas.án ? :snooty:

Vím - je to tak zásadní a důležitá věc, že by si zasloužila samostatný thread a hlasování, ale vážných témat tu je už moc a další zaměřené na intelektuály by celé fórum posunulo zase o kus dál do snobských vod :mrgreen:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vážený kolego Frosty, dovolte mi mírnou oponenturu v případě rozboru mimických projevů emotikonu s kódovým označením :boohoo:

(Pozn: v textu předpokládejme, že emotikon nepoužívá unární operaci "přetvářka").

Vezměme si nejprve kontext celé věci - emotikon hraje na strunný nástroj, ba odvažoval bych se ho i pojmenovat houslemi. Nechť jde tedy o housle. Podle tahů smyčce lze odhadovat, že jde o náročné hudební představení. Mějme tedy náročné houslové hudební představení. Tato činnost samozřejmě vyžaduje vysokou míru soustředění a pozornosti.

Dokažme sporem, že jde o výraz soustředění a ne zamračení, ne-li nas.ání. Předpokládejme, že by emotikon byl zamračený, ba přímo nas.aný (bez újmy na obecnosti stačí dále předpokládat druhý jmenovaný případ). Vzhledem k bezprostřednosti internetu by pak emotikon daný strunný nástroj (opět lze přejít do vyšší roviny abstrakce a netřeba se držet houslí) bez okolků rozdupal. My však vidíme nástroj existuje celistvý a emotikon je zachycen v jeho přímém používání. Toto je spor s předpokladem. Q.E.D.

Přibližme si dále okamžité zachycení emotikonu - emotikon je oproti většinovým zvyklostem zachycen z lehkého profilu, označne úhel natočení gama. Dále připomeňme, že počítačový monitor jest zařízení zobrazující ve dvou dimenzích. Nelze tedy provést korekci úhlu gama prostým nahlížením na displej ze strany (tedy pod úhlem alfa = gama od normály roviny displeje v rámci horizontální roviny (y=0) samozřejmě určené jako kolmé vzhledem k rovině displeje). Pak je tedy velmi zkreslující určit výraz daného emotikonu, nevidíme-li ho z přímého průmětu. V tomto případě by bylo nutné použít jistých vektorových či afinních transformací. Tímto by šlo formulovat konstruktivní důkaz určeného výrazu emotikonu. To je ponecháno čtenářům jako domácí cvičení.


Navazující diskuze o vhodnosti a účelu využívání tohoto emotikonu v praktickém psaní přesahuje rámec tohoto textu.

S pozdravem a potěšením v budoucí spolupráci,
prof. doc. Vlasák, PhD.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Jé, Vlasáku, to bylo parádní. Ještě jednou :-P (týjo, já si tě snad vypůjčím na sepisování a obhajobu seminárky :mrgreen: )
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Neferit Sr. píše:ČESKÁ POŠTA je nekontrolovatelný moloch který si dělá co chce. Za ty mergle co do nich mi odesílatelé sypeme bych čekal něco více.

Je to banda.
:evil:
Za balíček 1,2 kilogramu z Prostějova do Zvolenské Slatiny, po mě chtěli 740,-Kč. Poslal jsem je do háje a při nejbližší služebce to poslal z Púchova za 65 slovenských.
púchov? ještě stojí (jo, čtyři roky života a nejspíš bych to tam dnes už nepoznala), ale pošta tam bývala...mno...nic moc... :-? 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Vlasáku, jak vidno přežil jsi procvičování mediků v dobrém rozmaru. :applause:

Apropó, dostal jsem strašnou chuť zabruslit si NA LEDĚ.
Poskytuje matička Praha nebo přilehlé okolí v současné době tuto službu?
:-D

Dle mnou zběžně zjištěných informací už ne, ale třeba se mýlím. 8-)
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tokkar píše:Apropó, dostal jsem strašnou chuť zabruslit si NA LEDĚ.
Poskytuje matička Praha nebo přilehlé okolí v současné době tuto službu?
:-D
Mno, jestli chceš něco ledově chladného, Vampiria tam bude příští týden. :lol:
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Pochybuju, že by mně nechala po sobě bruslit. :oops: :twisted:
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vlasák- brilantní rozbor. měměl bys chuť se podívat podobně na tento? :pray: Nevím jestli je to něco v duchu Panebože takového osla aby kraj světa pohledal nebo spíše v duchu Andělíčku můj strážníčku či třeba Bože mám já toto za potřebí

Takže Vaše slovutné profesorstvo, co Vy na to?

Tokkare - počkám si s potěšením na jedovatou odpověď. :-D
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Target
Sigilan
Příspěvky: 449
Registrován: 22.3.2006 12:43
Bydliště: Nová Role
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Target »

Tokkar: Nemáš doma mrazák ???
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tokkar: Jestli nutně chceš dělat něco s ostrými předměty, tak bych pár nápadů měla, ale s bruslemi jsem tedy ještě nepracovala...nu, stále je třeba zkoušet nové věci... :whistle:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Veleveselenavážený kolego Vlasáku,
věru radost pohledět, že jste opět v plné síle a nesetkal jste se při své hospitalizaci se strýčkem hepariňáčkem nebo jeho ženským protějškem :twisted:

K Vašemu rozboru bych měl snad jen jednu poznámku - nepřehánějte to s doháněním učiva :mrgreen:

Jelikož jsem se při čtení výše uvedeného rozboru začal bezmocně potácet již na začátku třetího odstavce, chytnu se coby tonoucí jednoho obecně dosti často používaného výroku ''Chodí sem jak do houslí'' ...Dle tohoto totiž můžeme předpokládat, že housle zde zobrazené mají symbolizovat jakýsi trest a tedy že v okamžiku který je zde reprodukován, emotikon hraje čistě z donucení. Lépe řečeno pouze tzv. fidlá.
Kdyby se totiž jednalo o Vámi zmiňované náročné hudební představení vyžadující vysokou míru soustředění, měl by dozajista oči zavřené 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Frosty píše:Kdyby se totiž jednalo o Vámi zmiňované náročné hudební představení vyžadující vysokou míru soustředění, měl by dozajista oči zavřené 8-)
První myšlenka nebyla až tak zlá ("jako do houslí"), ale tuto domněnku bohužel vyvrací běžná empirická zkušenost.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Frosty - co to blábolíš? Schválně jsem se byl podívat na Neferit jak hraje a vypadale děsně soustředěně a oči měla otevřené.

Počkám ještě příště, třeba to byla náhoda.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“