Politika

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Politika

Příspěvek od PostTrauma »

Hezky si naběhl chlapec. V našem státě je to ale bohužel úplně jedno. I kdyby se na něj provalilo, že pracoval v koncentráku (neberu v potaz, že tehdy ještě nežil), byl agentem StB a pak zabíjel a okrádal babičky o důchod, tak mu někteří lidé budou věřit, protože jim toho slibuje nejvíc. Politická kultura v ČR není právě na vysoké úrovni, takže politici neví, kdy je čas odejít.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Tarreb
Sigilan
Příspěvky: 752
Registrován: 17.9.2008 16:14

Re: Politika

Příspěvek od Tarreb »

Your political compass
Economic Left/Right: -4.25
Social Libertarian/Authoritarian: 0.36
Hmm, zajímavé.
diskuzator
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 8.11.2010 12:16

Re: Politika

Příspěvek od diskuzator »

Co si myslíte o politické moci putina v posledních několika letech? Vrací se rusko zase tam kde bylo za studené války.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Carlos »

A kdes přišel na to, že by se odtamtud někdy vrátilo? :think: Z aristokracie přešli na byrokracii a odtud hopky šupky k oligarchii. (dobře, Stalinská éra byla trochu jiná - ale diktatura nekončí na -ie a nezní tak chytře)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Politika

Příspěvek od Hamster »

Carlos: Neřeš to, to je ten samý marketing co petrik1. Jen vytváří dojem běžného uživatele.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Elessar »

Takže sa do tých Álp na Silvestra nepôjde? :cry:
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Politika

Příspěvek od Minsc »

Dobrý večer, humanoidi!

Doufám, že se poslední dobou ze situace ve VV taky válíte smíchy na zemi jako já... VV opravdu prosadily protikorupční strategii a ukázali nám, jak přesně vypadá korupce v praxi. Škoda je jen to, že když se objeví politik, který vypadá, že rozseká staré špatné mechanismy v dopravě apod., tak to musí být zrovna člověk, který se pomocí svých dosazených lidí snaží ovládat různé instituce a vůbec...

Já bych si ho nechal. Ml sice opravdu zaječí úmysly, ale alespoň to dělal s grácií. Tak takhle odchází Klausův chlapeček....

http://ateo.cz/f/images/s/skanska-remake.jpg
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Cozzinnni »

Napadá mě...když tak pozoruju ten bordel na politické scéně, vybavuje se mi jeden můj kamarád, který pravil, že diktatura je v podstatě nejlepší politické zřízení. Kdyby všechnu moc třímal člověk osvícený, umírněný, se silnou vůlí, přirozenou autoritou a k tomu vysoce vzdělaný a inteligentní, bylo by v tom kterém státě teoreticky celkem dobře, protože čím méně lidí ve vládě, tím méně uplatitelných a slepě lačnících po moci či majetku...

Nevím, jestli by se takový člověk našel, zní to moc jako utopie. Ale kéž by to u nás šlo...
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Elessar »

Napadá ma... keď tak pozorujem ten bordel na politickej scéne, vybavuje sa mi jeden môj kamarát, ktorý tvrdil, že komunizmus je v podstate najlepšie politické zriadenie. Keby všetkú moc držal proletariát osvietený, umiernený, so silnou vôľou, prirodzenou autoritou a k tomu vysoko vzdelaný a inteligentný, bolo by v tom ktorom štáte teoreticky celkom dobre, pretože čím viac ľudí vo vláde, tým viac dobrých, cnostných a s čistým srdcom...

Neviem, či by sa taký proletariát našiel, znie to moc ako útopia. Ale kiež by to u nás šlo.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Politika

Příspěvek od Minsc »

conzzini -) Ovšem pochybuji, že člověk s absolutní mocí by toho u nás příliš změnil. Mohl by si dělat co chtěl, nemusel by se bát, že by ho někdo ohrozil a nikdo by ho k činům nedokopal. Musel by to být absolutní světec a mít téměř nadlidské cítění pro to, jak se jeho rozhodnutí v budoucnu vyvinou. Chtělo by to možná zlikvidovat poslaneckou imunitu, to by zase ale u nás docházelo velice často k diskreditacím apod. Jen doufám, že vláda nepadne a nebudou předčasné volby, ve kterých by nejspíš opozice vládní strany totálně rozsekala.

Elessar-) Díky, pane Google translator, díky Vám jsem pochopil obsah :-D
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“