Politika

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Politika

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - já to taky nevidím jako nejpravděpodobnější variantu, ale určitě tu možnost nevylučuji:( Vzhledem k poslednímu vývoji se mi zdá rpavděpodobnější, než kdy dříve po Listopadu ´89.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Alnag »

Jeden článek z Britských listů - Vláda deprivantů, týká se černobílého nazírání naší politické scény (jistě uhodnete, kdo mne inspiroval sem postnout link :twisted: ).

(A zajímavý je i ten odkaz v něm - Propaganda a logické klamy)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Politika

Příspěvek od Vallun »

Teda nevím, jen jsem prolétl článek očima a zastavil se u pár vět a mohu konstatovat, že mi nestojí za to číst:) Ostatně to, že se z Britských listů stává žumpa nehodná svého jména je stále zřejmější fakt:´(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Geralt »

Čtení o deprivantech je v mnoha směrech poučné, proto Koukolíkovu knihu rovněž doporučuju. V tom bych se ještě s pisatelkou shodl. Ale ten zbytek...

Já nevím, ale celé mi to připadá krajně jednostranné. Pochybuji, že deprivanti by byli rozloženi pouze v jediné straně, jak mi článek vyznívá. Připadá mi to, jako by se autorka na svět podívala pouze jedním okem, to druhé majíc zavřené. Některé "argumenty" lze bez sebemenších pochyb použít i proti "druhé" straně. Pan Topolánek není jediný, kdo se fotí s dětmi, každá partaj slibuje hory doly před volbami ve snaze voliče přilákat, na diskuzních fórech nevalné žumpní úrovně se to nespílá pouze "rudými komanči", ale též "modrými strakami", na jedné straně se to hemží přirovnáními ke komunistům, jinde zase k fašistům a tak dále...

Vlastně se mi to zdá být svým způsobem absurdní - paní Garčicová se víceméně odvolává na Koukolíkovu práci. Když četla jeho "Tutorial kritického myšlení" (jak jsem to volně překřtil, přesný název neznám, neb knihu jsem četl někdy vloni a vrátil jsem jí) obsažený ve Vzpouře deprivantů, proč tentýž pohled neaplikuje i na druhou stranu pomyslné politcké barikády? Takhle to vyznívá, že jedna strana sporu je absolutně prohnilá skrz na skrz, zatímco z té druhé se stali mučedníci. S tím nemohu souhlasit. Nejsem naivka věřící v neomezenou pravdu jediné politické strany, ale snažím se posuzovat všechny skrze stejně kritickou perspektivu.
Naposledy upravil(a) Geralt dne 22.2.2008 10:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Alnag »

Vallun: Výborně. Tím jsi dokonale předvedl jednu z figur popsaných v tom druhém z odkazovaných článků.

Geralt: A to je na tom právě to nejkouzelnější. Pisatelka vskutku předvádí jak dokonale se chytila vlastní pasti. Nicméně to nijak nesnižuje to poselství o propagandě, která je zcela zjevná a zřetelná. Taky bych řekl, že každá skupina má svůj specifický mix. (Proto jsem ostatně odkazoval články oba.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Jab »

Alnag píše:Vallun: Výborně. Tím jsi dokonale předvedl jednu z figur popsaných v tom druhém z odkazovaných článků.
Přiznám se, že ač mám stále blisty v záložkách, tak už ani mně se moc nechtějí číst. Jejich články pomalu ale jistě ztrácejí informační hodnotu a často jde jen o pouhé osočování. Doporučuji již mnohokráte doporučovaný strach.cz
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Vlasák »

Pokud bychom sestavili rovnici:

Kód: Vybrat vše

blbé_chování_1 + odpor_veřejnosti_a_médií_1 = blbé_chování_2 + odpor_veřejnosti_a_médií_2
kde indexy 1 má ODS a indexy 2 ČSSD, pak dle teze zde mluvící o tom, že bordel je oboustranný, je

Kód: Vybrat vše

blbé_chování_1 = blbé_chování_2
pak ovšem musí pro rovnováhu platit:

Kód: Vybrat vše

odpor_veřejnosti_a_médií_1 = odpor_veřejnosti_a_médií_2
Mezi což holt chtě nechtě rovnost dát opravdu nemohu. Realita je totiž

Kód: Vybrat vše

odpor_veřejnosti_a_médií_1 < odpor_veřejnosti_a_médií_2
ne-li

Kód: Vybrat vše

odpor_veřejnosti_a_médií_1 << odpor_veřejnosti_a_médií_2

Potom článků tohoto typu jen houšť a větší kapky, aby se té (snad žádané?) rovnosti dosáhlo. A onu jednostrannost zcela chápu.

Bavil jsem se o problematice nějakých veřejných protestů s jedním člověkem, co má k ČSSD blízko... na něco rozumného finance a prostor v médiích chybí... holt to asi bude chtít něco spontánního. A jaktože/proč chybí prostor v médiích? :eh:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Alnag »

Je příznačné, že se tu objevuje několik příspěvků věnuje obecné kvalitě Britských listů (což má vztah k obsahu článku pramalý až žádný). Nicméně nejsem tím nijak překvapen, jde o běžný účinek kontaktu s informací, která nezapadá do vlastního nazírání světa...
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od sevencreature »

Alnag: No, třeba je možné, že existují lidé, kteří bulvár (či "bulvární" vyjadřování plné expresivních výrazů a házení špíny jednostraně zaměřené a citově zabarvené) nemusí :wink:

Když o tom uvažuji, tak v posledních letech mi obočí zvedal asi nejméně časopis Ekonom (těžko říct, už jsem ho nějakou dobu nečetl).

Z výlevů jako je v tom článku BL si toho člověk IMO moc neodnese. Maximálně pohled, jak se na situaci dívá jedna strana - případně současná média (ale to je myslím všeobecně známé)... Jinak řečeno, vadí mi na tom ten navalený balast.

Co se situace týče - proč se konečně KSČM neodřízne od té minulosti po vzoru okolí? Koneckonců, to je to, co jim dle mě každý vyčítá. Snad všichni mí přátelé a příbuzní by nejradši "komunisty postavili ke zdi" obrazně řečeno, protože s nimi měli problémy (zabavené majetky, omezené možnosti studia a podobně). Jasně, že znám taky spoustu lidí, kteří byli ve straně a byli fajn (tím myslím, že nezneužívali těch možností proti ostatním) - píšu byli, protože situaci znám jen z vyprávění - v současnosti nějak nerozděluji lidi na komunisty a nekomunisty :-) A na radnicích a podobně už to je vesměs taky jedno - záleží na lidech či na konkrétní části v tom kterém městě než na tom, v jaké jsou straně. Jinak řečeno - KSČM se může vyčítat prakticky pouze minulost, ne? Když se k ní konečně vyjádří a ukončí to, tak by měli ztratit stigma mladších sourozenců Hitlera či Stalina a stát se "normální" stranou. Vážně by mě zajímalo, proč to neudělají - protože by ztratili všechny dosavadní voliče či co? :eh: To si jako myslí, že je lidi volí jen proto, že se jim stýská po SNB, politických procesech a sochách Stalina? :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Jab »

Alnag píše:Je příznačné, že se tu objevuje několik příspěvků věnuje obecné kvalitě Britských listů (což má vztah k obsahu článku pramalý až žádný). Nicméně nejsem tím nijak překvapen, jde o běžný účinek kontaktu s informací, která nezapadá do vlastního nazírání světa...
Obdivuji tvou dovednost napsat vědeckým stylem cosi naprosto triviálního. Mmj. se domnívám, že se najdou i fenomenálnější práce než dotyčná na blistech, se kterými se má nešťastná psýché musí vyrovnat.
Nechť bod po bodu reaguje mluvčí vlády. Já, považ, dokonce ani nejsem pravověrný volič ODS. Ovšem několikrát jsem je někam zvolil a komu to vadí, tak ať mi vleze na hrb. Koho volím v rámci vlastního nazírání světa je především moje věc, kterou musím obhajovat sám před sebou.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Politika

Příspěvek od SiNuHeT »

Alnag píše:
A tuhle jistotu bereš odkud? Připadá mi to, že jsi převzal jeden mediální slogan a vybudoval si na něm obhajobu neškodnosti komunistů. Ve 48 od nich taky žádné nebezpečí údajně nehrozilo, protože mezinárodní situace atd...
Tak co kdybychom to zkusili zcela konkrétně. Co říkáš? Co si představuješ, že se stane? Komunisté se dostanou k moci a co bude dál?
Nastal čas odpovědět, nechám promluvit KSČM: http://www.kscm.cz/article.asp?thema=2665&item=37662
Jejich program ani záznamy ze stranických prohlášení ti odkazovat nebudu, to si najdi sám. Demokracie anglosaského typu je mi přeci jen bližší než ta ruská verze.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Alnag »

Sinuhet: Nejen, že jsi neodpověděl na otázku, ale jako obvykle jsi ani nezformuloval vlastní odpověď nýbrž jsi opět jen odkázal na nějaký jiný zdroj.
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Politika

Příspěvek od Neferit Sr. »

Sinuhet: obdivuji co vše si dokážeš odvodit z jednoho tiskového prohlášení.

Dané prohlášení je hoidnocením jedné politické akce staré 60 let. Dokonce bych řekl že až na poslední tři odstavečky je pravdivé a dění v naší společnosti umožní i takový pohled. Ale to není vše. Nějak mi tam uniklo, že by tam bylo mimo obyčejné proklamace zájmu o lidi co do svých prohlášení dává každá strana cokoliv co by mě mělo vyděsit.

Pokud máš takovou fóbii z možnoho návratu totality nedá se nic dělat. Užij si ji ve zdraví.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Jab »

Karásek kandiduje za zelené a Klener za KDU-ČSL. Páni, ti do toho senátu asi fakt chtějí že během dvou let kandidují už podruhé. Jen prohodili dvě výše zmíněné strany. :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Jab »

ČSSD už odešel čtvrtý poslanec a chyba je stále v korumpující ODS. To je i na mě moc. :anxious:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“