Politika

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Vlasák »

Chyba je stále v despotické ČSSD? Tak jest toho moc... Anebo je to někde mezi a existuje aspoň jeden, u kterého je to teda korumpující ODS? I to je pořádná fůra ;-) Ať si člověk vybere, co vybere, tak neprohloupí, to je celkem dobré :-D
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od drake127 »

A teď si představte, jak si tam musí připadat nějaký soudný politik (hypoteticky).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Jab »

http://www.dikyvlade.cz/
Heh, tak už se dokonce organizují i "demonstrace" na podporu vlády. :-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab píše:Heh, tak už se dokonce organizují i "demonstrace" na podporu vlády.
To je dobře. Kdo se má při cestě do školy pořád dívat na ty špinavé, mourem umazané a levným alkoholem páchnoucí odboráře? :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:To je dobře. Kdo se má při cestě do školy pořád dívat na ty špinavé, mourem umazané a levným alkoholem páchnoucí odboráře? :-)
No, podle mě by možná tahle akce více získala tím, kdyby svou "podporu" jasněji přesunula z premiéra na celou vládu. Tedy přirozeně jedním ze skrytých cílů je (teoreticky) i to, aby Topolánka nenahradil ten zmetek Bém, jenž léta "mazal deku" se socany na zastupitelstvu Prahy (vč. Paroubka), ovšem chápu, že tenhle "cíl" nemusí chytit "za srdce" moc lidí.
Ale jinak docela zajímavá akce. Snad se z toho nestane pouhý předvolební mítink.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

No já jsem to bral z toho hlediska, že tam konečně místo těch stále stejných odborářů (pracují vůbec někdy?) uvidím konečně nějaká hezká mladá těla (když je to ta skupina mladých lidí a - dokonce i? - občanů). :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Ajantis píše:No já jsem to bral z toho hlediska, že tam konečně místo těch stále stejných odborářů (pracují vůbec někdy?) uvidím konečně nějaká hezká mladá těla (když je to ta skupina mladých lidí a - dokonce i? - občanů). :mrgreen:
Obávám se, že je to organizované trochu moc narychlo. Takže je otázkou, zda si vůbec všimneš, že tam je demonstrace a ne jen sraz pár lidí. Traktory a balíky slámy by se jim určitě hodili. Stejně jako ti profesionální protestující z řad odborářů. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Sirine »

-já jsem v odborech taky (jsem paní financí), nejsem umolousaná, pracuji a nestávkuji (jo, mládí v trapu a do důchodu a do prahy daleko :-? ), a pak- čas dělat tak moc zbytečné věci jako je stávka - zbytečné :-( ) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Politika

Příspěvek od Minsc »

Podle mě by měla u nás vládnout strana, která se opravdu zajímá o náš NÁROD a vše, co mu prospívá! Mezi ČSSD a ODS se dá dát rovnítko, zelení a kdu-čsl jsou pouze patolízalové lísající se k silnější straně, no a o ksčm ani radši nemluvím! Z toho jasně vyplívá, že byste měli volit NÁRODNÍ STRANU! Můžete si hrdě zařvat: "volím národní stranu, volím česky..." ;-)
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od MCZ »

Minsc: doufám, že ti ještě nebylo 18.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Jab »

Bože, to je tak slaďoučký. Když si vzpomenu, že takhle nějak začínal Lerek...
Ach, jak nám ty děti rostou. :drool:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Politika

Příspěvek od Vallun »

Minscu, jestli budeš mluvit takhle, tak Tě Boo nebude mít rád a kousne Tě!

Sirien - a vysvětlíš nám, co pohledává slušný člověk v odborech, nebo mne chceš přimět k tomu, abych si poopravil názor na Tvou osobu?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Sirine »

Vallun píše: Sirien - a vysvětlíš nám, co pohledává slušný člověk v odborech, nebo mne chceš přimět k tomu, abych si poopravil názor na Tvou osobu?:)

- ach - ono být v odborech znamená nebýt slušný člověk? :-?
- asi mně chceš přimět poopravit názor na Tvou osobu :-(

- slušní lidé využívají prostor k diskuzi a snaží se prosadit svůj názor u vedení, které zapomíná, že zaměstnanci jsou taky lidé, ostatně nemusím a nikdo mně nenutí souhlasit se vším, s čím některé složky a někteří odboráři chodí na světlo 8-)

- žeby místo k diskuzi? :idea:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Politika

Příspěvek od Vallun »

Sirien - No, je fakt, že moc slušných odborářů neznám, osobně vůbec žádného...
ostatně nemusím a nikdo mně nenutí souhlasit se vším, s čím některé složky a někteří odboráři chodí na světlo
Tohle u odborů tak úplně neplatí a právě to je to, co mi vadí...Podívej se třeba na to, jak ej ta věc řešena v zákoníku práce, odbory mohou prosazovat svou vůli i proti vůli konrkétního zaměstnance, kterého mají chránit, navíc si osopují právo mluvit i za osoby, jenž nejsou jejich členy...

Proto slušný člověk, který chce získat prostor k diskuzi a komunikovat s vedením, používá obvykle nástroje kolektivního vyjednávání...

Navíc se přiznám, že nejsem nadšen ze situací, kdy se zaměstnanci obrací na vedení s tím, že jsou taky lidi a ve jménu svého ldiství pak vznáší požadavky, které by je v konečném důsledku boratem připravili o zaměstnání... Ane parafrází Švejka - na zaměstnané musí být přísnost:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika

Příspěvek od Sirine »

-Vallune: v něčem s Tebou souhlasím a v něčem ne...posuzuji věci ze svého hlediska a ze svých zkušeností... :roll:
- bohužel situace v naší firmě je taková, že vedení firmu nevede, zaměstnanci nejsou partnery pro žádné jednání (ač na informace mají právo) a odbory se snaží řešít (ty u nás určitě) a prosadit věci prospěšné pro obě strany (neplatné výpovědi, bezpečnost na pracovišti a teď kolektivní smlouvu)
-mno - kolektivní smlouva -to se sejdou zástupci obou stran u soudu, protože vedení na nějakou kolektivní smlouvu kašle, páč jednání, která měla dle zákona začít už k 1.listopadu nezačala a jeden z ředitelů nám dnes velmi arogantně řekl, že není kompetentní (ať žije nadnárodní koncern :-| )
- je to hodně složité a lidi se ptají - zavřou nás, bude se dělat, dostaneme výplaty....i ti, co v odborech nejsou :-|
-no a sama za sebe...pořvávaní někde před úřady nebo na šéfy není nic pro mně, bouření vůči autoritám jsem si odbyla jako mlaďoška na průmce... :oops: takže dnes jsem celkem mírná a přístupná rozumným argumentům :think:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“