Kočky

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Firkraag: Paráda :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

LOL, kocour dotahnul malyho zajice :D
Asi se ho zacnu bat.. :-?
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

VŘecku jsou potulné kočky uplně všude a v obrovském množství. Jsou velmi přítulné, sežerou cokoli a v noci dokážou řvát jako paviáni (ne, to už se nedá nazvat mňoukání)

tady je pár koťat:
Tyhle se schovávali ve stínu zřícenin v Delfách
Obrázek
Obrázek


A tahle na nějaké benzince u Athén:
Obrázek
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Právě jsem dopsal fejeton (či co to z toho vlastně vzniklo) na téma "Kočka", které jsme dostali zadáno na tvůrčím psaní... A protože jsem dnes vůbec neměl chuť psát a trápil jsem se s tím přes hodinu, tak to tady předhazuji - aby má práce měla nějaký smysl.


Kočka

Abych řekl pravdu, tak ke zvířatům zrovna velké sympatie nepociťuji a ani jsem nikdy žádné doma nechoval. To, co někteří nazývají psí láskou, já nazývám závislostí na páníčkovi. Jenže vedle přešlechtěných idiotských psíků, kteří se nedovedou bez pomoci ani nažrat, tu máme i kočky - nezávislá a elegantní stvoření noci, jež se domů vrací jen když mají hlad. A přinášejí i nějaké ty nádherné trofeje, jako třeba hraboší tělíčko (nebo hlavičku, vyberte si sami).

Jak doma netoužím po zvířecí společnosti, tak u mého strýce, kam pravidelně jezdím na návštěvy, vydržím s kočkou předoucí v klíně slabošsky dlouho. Pravda, bratranec mě přivedl na zajímavou myšlenku, co asi bude kočka dělat, pokud jí obrátím na záda a chytnu všechny čtyři nohy i ocas, a já tuto myšlenku aplikoval, ale jinak se k těmto nádherným stvořením chovám gentlemansky, čemuž by ti, kteří mě znají, jen těžko věřili.

Líbí se mi, že kočky málokdy umírají stářím. Namísto toho, aby postupně sleply, hluchly, nabíraly další a další nemoce a pak pošly v kaluži tělesných tekutin (jak tomu bývá zvykem mezi psy), tak se prostě jednoho dne nevrátí domů. Kocouři jsou divoké šelmy a umírají v boji, jak se sluší a patří na hrdiny nočních bitev. Jen vzpomeňte na ty šrámy, natrhlé uši anebo dokonce i vyškrábané oči, jimiž se tito honosili. A nezapomenutelné jsou i zvuky vznášející se nad bojišti kocourů.

Kočky jsou i velmi náruživé, jinak si neumím představit všechno to tulení, mazlení, vrnění atd. S tímto mám negativní zkušenost, kdy se ke mně začal lísat jeden kocour. Říkali mi, že je to pěkný zvrhlík, ale já jsem neuposlechl dobře míněných rad a dál žvanil s bratrancem, nechávaje kocoura vyšplhat na můj klín. Ó, jak jsem se divil, když jsem na kalhotech objevil flek kocouřího semene. Už si dávám na podezřele přítulné kocoury pozor.

Hodil by se nějaký závěr a tak: vyžeňte psy a nakupte kočky.
Naposledy upravil(a) Adieu dne 12.10.2006 18:38, celkem upraveno 2 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

a) Máš tam chybu. Resp. já si všimla jedný, možná jich je víc...
b) Máš strašně zkreslený představy o psech... :roll:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Chyb je tam dost..a i kočka může být nepříjemně otravná, naopak i pes může být nezávislý solitér. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Cesare píše:a) Máš tam chybu. Resp. já si všimla jedný, možná jich je víc...
Joj, já to vlastně ani nezkontroloval :oops:
Cesare píše: b) Máš strašně zkreslený představy o psech... :roll:
Ber to s nadsázkou. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Adieu píše:
Cesare píše: b) Máš strašně zkreslený představy o psech... :roll:
Ber to s nadsázkou. :-)
Snažím se, snažím, ale přesto mám sto chutí tě představit čumáčkům... :twisted: ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Pro všechny milovníky koček-odvážných myšilovů:

U babičky je takovým zvykem, že kromě jiného hospodářského zvířectva, vyskytovaly se na našem malostatku i kočky. Nikdo si již přesně nevzpomíná, jak se tam vzaly a kolik jich bylo. Nicméně tito čtyrnozí společníci měli tu úžasnou vlastnost, že občas z hladu lovili myši a jiné drobné škůdce, takže byla jejich přítomnost v okolí stavení nakonec tolerována.
Jednoho dne vběhl mimořádně drzý hlodavec přímo do kuchyně a skryl se za gaučem. Jelikož se nedal nijak vypudit, dostal děda spásný nápad - přinese do světnice kočku - však ta si s myší jistě poradí! Vyšel tedy ven a popadl první kočku, na kterou natrefil. Jeho obětí se stal již postarší kocour přezdívaný pro své rozměry Macek. Děda tedy dopravil Macka do kuchyně, kde jej vypustil. Statečný kocour okamžitě vycítil povědomý pach myšiny a připlížil se ke gauči, pod nímž záhy zmizel. V tom se však stalo nečekáné - místo hlodavce vyrazil zpoza pohovky zmatený Macek s hrůzou v očích a hledal spásnou cestu, kudy by před myší prchl. Jelikož děd před tím prozíravě uzavřel dveře do ostatních místností, to aby neměl naháněný hlodavec kam utéct, zůstal Macek v pasti. Odmítl ovšem tento úděl přijmout a tak se odhodlal k zoufalému skoku z okna. Bohužel k Mackově škodě bylo okno zavřené a navíc dvojité. To první, zdá se, kocourovi příliš nevadilo, protože vnitřní sklo dokázal prorazit, avšak jeho pokus ztroskotal na druhé výplni. Zoufalé zvíře zaúpělo a počalo pobíhat v šíleném tempu po kuchyni, než mu kdosi přející otevřel dveře a pološílený tvor zmizel venku.
Macek tak zcela selhal ve své roli udatného lovce myší a děda musel odvést na kole okenní rám do několik km vzdálené vsi k zasklení. Mno, nechtějte slyšet, co si asi celou cestu myslel.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Geralt: Hezké. :-) Jsem rád, že jsem někoho motivoval.


Tak jsem se tak koukal a v té mé "Kočce" jsem objevil jen jednu, možná dvě chyby (opraveno), tak kde sakra ty další jsou? :-? To mě štve, že je ani nevidím.

EDIT:
yenn mě již upozornil. Co říct víc než: trapné. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky

Příspěvek od Cesare »

Ačkoli nejsem blázen do koček, tenhle film mě naprosto dostal (už je to pár let nazpátek, viděla jsem ho v němčině a byla jsem z něj naprosto paf):
Felidae
A je dokonce i na youtube... (Co se tam ostatně neobjeví...;-))
Kočkofilové by ho rozhodně měli prubnout.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu píše:A nezapomenutelné jsou i zvuky vznášející se nad bojišti kocourů.
Jeden z důvodů, proč bych možná dokázal tolerovat střelné zbraně pro domácí použití 8-)

Cesare: Zajímavé (tedy až na youtube :lol: ) - ale díky za tip, především však proto, že se mi díky tomuhle filmu na imdb připomněl "Wolfen" (uvedený dole v "our database recommends") :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky

Příspěvek od Cesare »

Link na youtube je čistě pro lidi (jako jsem třeba já), pro něž stahování filmů není zas takovou samozřejmostí...;-)
Tedy pokud tady takoví vůbec jsou...
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kočky

Příspěvek od Sirine »

Cesare píše:Link na youtube je čistě pro lidi (jako jsem třeba já), pro něž stahování filmů není zas takovou samozřejmostí...;-)
Tedy pokud tady takoví vůbec jsou...

-jsou - já třeba :oops: 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“