ICQ, Qip, Miranda a další

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

No, zkusim to, ale vždycky to normálně jelo a net mi přijde v poho..Dík za rady
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Teď mi to nejede taky, furt se to točí a nic..estli to nemajó fčil ňáké pobóchané. :think:
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Už to de, prej bylo něco se servrem nebo co.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Včera jsem zabil snad dvě hodiny konfigurací Mirandy, aby byla použitelná, opravdu ukázkový open source :roll: .

http://midnight.sigil.cz/2007/08/01/mir ... nfriendly/

Příště už se na to asi vykašlu, QIP má sice jen omezené možnosti, nicméně v porovnání s Mirandou to začíná vypadat spíše jako plus...
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Heh, já používám základní (navíc starou) verzi bez jakýchkoliv plug-inů a necítím se být ochuzený o nějakou zásadní funkci, kvůli které bych se snad měl po nějakém poohlédnout. ;-)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

QIP.ru... a som spokojny, nic mi nevadi, som stastny a spokojny uzivatel QIPu
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

MCZ: K článku - slovo anarchie neznamená chaos, nýbrž "bez vlády". Promiň, ale když se s touhle chybou setkávám každý týden, tak mě to vážně irituje. :-P

Mirandu jsem chvíli používal, a stejně jako necro starou verzi (takřka) bez plug-inů. A pak jsem objevil QIP - jednookého mezi slepými. :lol:


EDIT: 7c: Nu, dle mých skrovných znalostí historie nebyla anarchie nikdy nastolena. Nastolen byl maximálně poválečný chaos, což není nic jiného než vláda silnějších a teroru a s anarchií to má společného asi tolik jako chleba se sádlem. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Adieu dne 2.8.2007 0:25, celkem upraveno 2 x.
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Samozřejmě používám Qip. Hlavní důvod jeho nainstalování byl, že je to ruský výrobek a druhak je to prostě pohodlíčko.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu píše:MCZ: K článku - slovo anarchie neznamená chaos, nýbrž "bez vlády". Promiň, ale když se s touhle chybou setkávám každý týden, tak mě to vážně irituje. :-P
Bohužel, soudě podle historie to znamená chaos taktéž :mrgreen:

Jinak používám Mirandu a nenapadá mě žádný důvod ke stížnostem...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Adieu píše:MCZ: K článku - slovo anarchie neznamená chaos, nýbrž "bez vlády". Promiň, ale když se s touhle chybou setkávám každý týden, tak mě to vážně irituje. :-P
Díky za osvětu, nicméně i slovo "anarchie" je pro danou situaci výstižné, prostě každý plugin si namontuje nastavení kamkoli chce bez dozoru nějaké "instituce" ;-).
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vampiria: prima článek, taky už jsem zaslechl něco o tom, že ICQ používají jen Češi (ne že by mě to při zdejší oblíbenosti IE6 udivovalo ;-) ). Ta statistika je síla.

Mám obavy, že jediná šance na nápravu by byl totální kolaps icq sítě, který by byl permanentní, což by snad všechny časem donutilo přejít jinam.

QIP Infium tuším podporuje i Jabber, možná jej vyzkouším :think:.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Tohle se znasim vysvetlit vsem znamym uz hodne dlouho.. Ale nema to cenu.. Icq je prej proste nejhezci.. :D Proste Cesi..
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vampiria: tak ono to je celkem pochopitelné - ICQ zažilo svůj boom v době, kdy se totéž dělo s internetem v domácnostech u nás. Navíc se tomu musí přiznat, že to představovalo v té době možná i nejpřístupnější a nejsnadnější alternativu pro IM. Zkrátka se to u nás chytilo podobně jako se další věci u nás/jinde (ne)chytily. Kupříkladu patříme mezi země s největší koncentrací posílaných sms - ne všude sms pronikly do života tolik jako třeba u nás. Naopak, jsou i místa, kde to sms dotáhly k ještě větším extrémů co do palety využití než u nás...

Co si budeme nalhávat, "kultura" užívání sw, či jak to nazvat, a s tím spjatá vytříbenost, přehled a vědomí dostupných možností u nás zrovna tak slavná není - od mnohokrát zmiňované problematiky "přece si nebudu kupovat nehmotnou věc, jakou sw je" až po to, že to, co na pc používáme - od aplikací, přes způsob práce až po třeba stránky a možnosti, které internet nabízí, je velmi pestré a zpravidla to vede dál než na první odkaz, lokálně populární program či demo na cd nějakého časopisu.

Koneckonců je to i pochopitelné, že jsme v tomhle zkrátka pozadu - to pozdní široké rozšíření internetu a vůbec výpočetní techniky mezi normální veřejnost je zkrátka tou příčinou. Vesměs se dá říct, že tu v Čechách stále ještě objevujeme a zvykáme si i na ty zdaleka základní možnosti, které dnes kombinace sítě a pc nabízí, čehož důsledkem je jistá konzervativnost (tj. zkrátka používání "osvědčeného") a nevědomost.

Je to jen jeden malinký střípek z mnoha, ale stačí se třeba podívat na některé věci z Google Labs - nejen ty jednotlivé projekty, řekněme "základní komponenty", ale hlavně síla jejich možností a využití.

Kupříkladu Google Maps nemusí zdaleka být pouze stránkou, kde člověk najde obrázek, jak se dostat z místa A do místa B, ale je to i služba umožňující totéž i mimo kontext prosté webové stránky - čistě a jednoduše, může z toho těžit i jakákoliv jiná aplikace, ba i moderní zařízení - od mobilu, přes počítač v autě, po televizi nebo lednici. I způsob "využití" dané služby může být různý - nemusí jít pouze o obrázek mapy, ale výpis vzdáleností, nejlepšího spojení, či zkrátka zobrazení adresy nejbližší cukrárny potom, co z mrazáku sním posledního nanuka 8-)

Abych se ale vrátil zpátky k tématu - osobně mi každým dalším rokem taky přijde čím dál tím zvláštnější, že tolik lidí stále používá ICQ, jakožto IM klient - ne, že by mi alternativy přišly až tak hvězdné, jako spíše to, že ICQ je každou novou verzí imho horší a horší...

Ale ICQ coby protokol mě nijak nepálí... je pravda, že ve světě s ním člověk tolik opravdu nepochodí, ale tak nějak zas z praktického hlediska nevidím smysl v tom ho nějak perzekuovat... koneckonců evoluce a poptávka sama ukáže (a doufejme, že i nabídka ;-)). Je tam pár bot - kupříkladu ta licence, to je zajímavé ;-), anebo třeba přílišná centralizovanost a neotevřenost, ale stěžovat si na jiné věci - třeba poukázání na (ne)šifrování v okamžiku, kdy drtivá většina uživatelů při hlášce v browseru mluvící o nějakém certifikátu dá stejně tak jako tak OK a "příště nezobrazovat (ala neotravovat)" a postaví tak celý ideál bezpečnosti na hlavu vlastní volbou, je poněkud neopodstatněný argument, byť je to samozřejmě velký nedostatek...

Dále mi také nepřijde, že by ICQ padalo až tak často... Nemluvě o tom, že lapačem na červy je hlavně nepořádný uživatel - samozřejmě, že trpí-li ICQ zranitelností, je to chyba, ovšem je to taky tak trochu o přenášení zodpovědnosti z uživatele někam jinam... A to je pak zase o té disciplíně a kultuře práce na pc. Každopádně elegantní a postupná cesta ven je holt používat multi-protokolového klienta a pokud proti ICQ brojit, tak skutečně na používání jiného protokolu přejít.

Jen tak mimochodem - dneska došlo/dochází k celkovému výpadku Skypu ;-)
http://blogs.pcworld.com/staffblog/archives/005156.html
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Tak sem dalsi koho icq dozralo a konecne sem nainstaloval qip. Vypada pouzitelneji az na jednu vec. Poradite nekdo jak zakazat to aby se okna zprav zobrazovaly jako zalozky v jednom okne? Ja chci kazde zvlast!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“