ICQ, Qip, Miranda a další

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Já používám Gaim a nemůžu si stěžovat. Umí to v podstatě všechno co potřebuju, neobtěžuje mě to reklamami jako icq a navíc to vypadá pěkně :-P
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Hlavně přejděte na Jabber. Transport diakritiky v ICQ je věc naprosto úděsná a používání externích klientů to jen kazí dál a dál.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Nechci se nějak zastávat ICQ (které je fakt děsné, co si budeme povídat), ale ten článek je dost mimo. Vezměte si toto:
Celosvětové statistiky použití IM vypadají nějak takto: (nejvýznamnější hráči)
Jabber/XMPP až 90 milionů
AIM 53 milionů
MSN 27 milionů
Yahoo 22 milionů

nyní pár příček přeskočíme a podíváme se dolů, kde se plácá ICQ
ICQ 4 miliony (vč. 1,3milionů v ČR)
Tady nastávají dva problémy. Odkud ta čísla jsou? Můj tip je, že z Wikipedie, problém je, že jsou ryze účelová. Číslo 90 milionů pro Jabber je z ledna 2007. Číslo 4 miliony pro ICQ je z roku 2002?!? Pět let rozdíl je ovšem sakra velká propast pro srovnání.

A pojďme dál. AIM má 53 milionů aktivních, ale víc jak 100 milionů celkem. Otázka je, jestli u Jabberu jsou počítání také jen aktivní nebo celkem. Nevím. Další co se nedozvíme, že uživatelé ICQ a AIM se mohou navzájem přidávat do kontaktů a komunikovat, což nakopne ICQ mnohem výš.

To samé ovšem platí i pro Yahoo a MSN. A to jsme hned taky jinde, že...

Takže ICQ je možná menšinové, ale zřejmě není tak moc menšinové. Všimněte si, že autor raději přehlédl na Wikipedii poznámku, že v roce 2004 mělo ICQ jen v Evropě už 5 milionů uživatelů. Pořád nic moc, ale rozhodně víc jak 4 miliony a nevíme, jaká je světová situace.

Prostě klasicky jednostraný přístup plný fabulace a překrucování fakt. Nemám rád ICQ, ale tohle se mi líbí ještě méně. Jinak můj záložní protokol v Mirandě je MSN. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Hamster »

Hrubé projetí hledání mi moc nepomohlo, tak se chci zeptat a pokud už to tu bylo řešeno, tak mě prosím pošlete do háje s linkem na odpověď v kapse.

Jaká je nejschůdnější cesta jak si zařídit MSN messengerový účet? Já se v tom příšerném mikrosofťáckém guláši, který nazývají webem, příliš neorinetuji a jediné co jsem jako variantu našel byl ten jejich spešl program, který se mi nelíbí hned ze dvou důvodů - chci používat mirandu a navíc po mě pro instalaci vyžaduje IE novější než 5, což znamená hned 2 zbytečné mikrosoftí instalace. Je z tohohle cesta ven? (Krom té se na to úplně vykašlat?)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od sevencreature »

Eh, ty máš IE5 :shock: Síla :-D

Hmm, těžko říct, já jsem experimenálně nainstaloval celý Windows Live (Mail, Messenger) a jsou to celkem ok programy. Sice mám kolem a kolem radši Thunderbird (mám ho víc pod kontrolou), ale jinak WML není špatný program. Minimálně jejich instalací nic nepokazíš (pokud máš tedy alespoň XP). Samozřejmě je používat nemusíš.

Jinak moje rada zní - běž za někým, kdo máš současný OS :mrgreen: a zaregistruj se tam (třeba ve školním labu nebo podobně). No a potom by ti (doufám) měl stačit jen tvůj účet a heslo (v Mirandě) - bohužel jsem nezkoušel, takže netuším...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od MCZ »

Hamster: nechceš raději migrovat na Jabber? ;-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Hamster »

sevencreature píše:Eh, ty máš IE5 :shock: Síla :-D
Rozhodl jsem se nebýt pirátský škrt a využít legální OS co jsem měl. :-D Za radu díky, to bych vyzkoušet mohl. :idea: Pokud má ten software někdo už nainstalovaný, tak by to mohlo být úplně ideální.

MCZ: To není věc migrace, i to ICQ samo o sobě je u mě těžce nevyužitý potenciál. Já teď to MSN potřebuju jenom v konkrétním případě. :-)
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Landor »

Hamster: Abys používal Messenger potřebuješ Live ID účet:
Zaregistruješ se na webu http://login.live.com/ - prosté.
Dáš se registrovat, zvolíš si jestli chceš nový email, nebo použít stávající, vyplníš potřebné údaje
(heslo,atd.) a dáš se registrovat. Na email ti dojde odkaz pro potvrzení registrace
a tímto si vytvoříš Windows Live ID účet. Na ten se můžeš přihlásit přes webové rozhraní a nastavit si tam potřebné udaje. Do messengeru se přihlašuješ stejnou kombinací jako na Windows Live login - tj. emailová adresa +
live heslo. Pochopitelně není nutné využívat zrovna Windows Live Messenger, sám používám i Mirandu a funguje to s ní fajn (msn.dll a je to), jen asi nepodporuje všecny featury.

Pokud ti některé stránky v IE5 nefungují, není se čemu divit. Je to už trochu pasé verze.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Hamster »

Landor: Díky, tohle je přesně to co jsem potřeboval.

Akorát mi nějak nejde ten link:
Píše mi to "Service Unavailable". Je to problém u mě, nebo u nich? Popř. co s tím? :-?
Landor píše:Pokud ti některé stránky v IE5 nefungují, není se čemu divit. Je to už trochu pasé verze.
IE samozřejmě nepoužívám. ;-)
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Landor »

Hamster píše:Píše mi to "Service Unavailable". Je to problém u mě, nebo u nich? Popř. co s tím? :-?
Netuším, mě to funguje ok. Možná nějaký dočasný výpadek. Co stím? Nic. Zkoušej a snad se to povede.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zkoušel někdo v poslední době registraci přes ICQ?
Mně to dnes napsalo "mismatch ICQ/SN or password" - totéž se před pár týdny stalo kamarádce, po mailování s icq help, kde jí řekli, že s tím nemohou nic dělat, přišla o účet...i šla jsem si tedy vytvořit rovnou nový account..mňo a ty stránky icq.com vůbec nejedou. Vypnula jsem torrent, zkusila všechny prohlížeče, ale prostě NIC, registrace přes ně nejde. Tak jsem si kdesi stáhla ICQ 6 a pokouším se registrovat přes něj - "pravděpodobně nastal technický problém, zkuste to znovu pozdějí" to si ze mně fakt už dělají legraci, mám dojem...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Vallun »

registraci jsem anštěstí zkoušet nemusel, ale dneska tov ypadá na generální výpadek databáze "hesel, přístupů k účtum", protože se nějak nedaří přihlásit se stejnou chybou (špatné heslo)...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od Bodkin »

I já mám ten stejný problém.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Já též.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: ICQ, Qip, Miranda a další

Příspěvek od MCZ »

Proč ještě nejste na Jabberu? ;-) Registrace trvá v Mirandě/QIPu pár kliknutí. Ale hlavně, že ICQ každý používá (těch pár dní v roce, když zrovna není výpadek).
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“