Sporty II

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Je to ostuda, ale co naděláme. Ale zatím bych neházel flintu do žita, Slavia hraje LM poprvé a poprvé se ukázala na hřišti takového týmu jako je Arsenal. Všiml jsem si, že už při nástupu hráčů na trávník působili vyjukaně a možná i bojácně. Když to viděla máti, řekla bez milosti: "Sedm". "To zase né, Slavia tak špatná není"řekli jsme s tátou. A vidíte to. Pak že ženy nerozumí fotbalu...
Otázkou spíš je, co dál. Slavia může udělat jediné, a to zapomenout a ukázat světu, že to byla jen nešťastná shoda okolností a že není rozhodně horší jak Sparta, jak napsal jeden z britských listů. Za 14 dní hraje doma opět s Arsenalem a reputaci si může vylepšit. Jen se nesmí bát hrát, zápas musí odehrát na hranici svých možností. Protože jestli se zopakuje výkon z Londýna, budou už pro smích opravdu všem.

btw - Není ostuda jako ostuda
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Zakat - Vllun - oba vaše názory mají váhu. A ten článek položil otázku která má jedinou odpověď. A naše liga na tom mizerně je a to hodně ato už hodně dlouho. A Vallune - zrovna ke koukání to moc nebylo.

Jediné s čím nesouhlasím je tvrzení o přehledném vedení ligy. 8 bodů u Slavie nic neznamená. Jak to bylo loni? A jak to dopadlo?

Možná že jak píše Zakat odveta ukáže jiné věci. Je také možné že se Arsenal dopustí chyby těch co si o sobě třebaže oprávněně hodně myslí-podcení protivníka.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - je to jenom 5 bodů. Historie se sice opakuje, ale chybami se člověk učí - a KJ prokázal, že se naučit umí:)

K dnešnímu mači ACS:

No, tak výsledek Sparta 1:2 Curych je skoro stejná ostuda jako úterních 7:0... Přeci jen je Curych Déčkový evropský tým a hrálo se doma.

Ale když budu spravedlivý, tak musím uznat, že Sparta má důvodnou omluvu z hlediska zdravotních problémů. A jako druhý důvod bych uvedl dosti mizerný výkon rozhodčího, který neuznal zcela regulérní gól Doška a i pár minut později neodpískal 100% penaltu na Nádeníčka.

Ale stejně koeficient pláče...

EDIT: Ze Sportu "vykradený" článek-rozhovor s Hřebíkem:

PRAHA (Pavel Hartman) - Proč byl v úterním večeru tak markantní rozdíl mezi Arsenalem, lídrem anglické Premier League, a Slavií, vedoucím celkem české nejvyšší soutěže? Proč je tedy evropská klubová špička někde jinde než tuzemská? Deník Sport hledal po porážce Pražanů 0:7 na všechna klíčová „proč“ odpověď u trenéra Jaroslava Hřebíka. Proč právě on? Dokázal totiž, že České mužstvo se může herně i výsledkově měřit s absolutní evropskou klubovou smetánkou, i když ekonomická propast mezi českou a evropskou špičkou byla stejná jako nyní. V sezoně 2001/2002 dovedl pražskou Spartu už bez Rosického a Lokvence do osmifinále Ligy mistrů. Letenští tenkrát dravým fotbalem nadchli Evropu a na jejich úchvatné domácí představení s Realem Madrid, v jehož sestavě nechyběl Zidane, fanoušci dodnes vzpomínají se zatajeným dechem. Byť nakonec Bílý balet vyhrál 3:2.
1. Proč takový rozdíl v rychlosti?
Jaroslav Hřebík: „Nejdřív si připomeňme, že Slavia je u nás jeden z nejlépe rychlostně vybavených týmů. Podle mě Vlček není pomalejší než Gallas nebo Krajčík není o tolik pomalejší než Fabregas, aby mu ten utekl na třiceti metrech opět metrů. Proč tedy byli slávisté na hřišti pomalejší? Vycházelo to hlavně z toho, že hráči Arsenalu dělali jak v ofenzivě, tak v defenzivě, vědomě nacvičeně činnosti, třeba drilem naučené kombinace. Měli tudíž myšlenkový náskok. Nemuseli si například v hlavě říkat: mám vyrazit, nebo nemám? Mám z obrany vyskočit, nebo couvat? Oni to dělají automaticky. Tím získávají na soupeře zhruba čtyři desetiny vteřiny času navrch, což na hřišti udělá asi dvoumetrový náskok. Za druhé: Američtí kondiční trenéři zlepšili za rok práce u německé reprezentace objektivně rychlost na 30 metrů až o 10 procent. Diky speciálnímu posilováni a využiti jiných svalových partií. Tohle všechno my podceňujeme, i když jde o jednoduchá cvičeni; která můžeme normálně dělat i v našich klubech.“
2. Proč takový rozdíl v taktice?
Jaroslav Hřebík: „Slávisté nabídli hráčům Arsenalu, aby Leště více vynikli. Co víme o Arsenalu? Ze hraje vědomě na jeden dva doteky s přihrávkou do sprintu. Slavia to neeliminovala. Naopak, místo těsného obranného bloku, v němž se musí hráči jak směrem do stran, tak do hloubky, pohybovat v bezpečných vzdálenostech od sebe, tedy, že by mezi nimi mělo být tak sedm metrů, udělala velký prostor. Hráči byli od sebe strašně daleko. Proč je důležité, aby hráči byli dostatečně blízko u sebe? Když v tomto postaveni soupeř jednoho hráče obejde, spoluhráč nablízku ho může zpomalit a jeho obejitý kolega se mezitím může opět zapojit do obranné činnosti. Jedná se o klasické zdvojení. Nejde tedy o žádná složité čtverce, jak je mi neustálo podsouváno, ale o obyčejně dodržováni dostatečných vzdálenosti mezi jednotlivými hráči. Víte, jak tohle třeba učil Sacchi hráče Atlétika Madrid? Propojil je švihadly a takto je nechal přesouvat po hřišti, než se posuny v bloku naučili.“
3. Proč takový rozdíl v technice?
Jaroslav Hřebík: „I dynamickou techniku lze zlepšovat. Na tréninku můžete i suplovat tlak, pod kterým třeba hráči v zápase přebírají mlč. Má to však jednu základní podmínku. Musí být vůle na sobě pracovat, zlepšovat se. Když jsem ve Spartě zkoušel tohle vylepšit, přišli za mnou zkušení hráči a říkali: Trenére, přece hráče ve Spartě nechcete něco učit...
4. Proč tohle všechno v českém klubovém fotbale nejde?
Jaroslav Hřebík: „Je to dané prostředím. Zesměšňujeme odbornost, moderní trendy. Když jsem před x lety mluvil o štítovém záložníkovi, o pružném obranném bloku, které se teď už běžně používají, byly tyto termíny terčem posměchu a moje autorita tím byla podkopávána. Přesto jsem se snažil hráče přesvědčit, že jiné cesty není. Ti, kdo to pochopili, si pak hrou vysloužili uznání v Evropě a odešli do zahraničních klubů, kde hráli v základních sestavách. ti druzí se vytratili, i když měli třeba větší fotbalové předpoklady. U nás jsme si však nevyhodnotili, proč se tomu tak stalo. Proto zatím ani neakceptujeme fotbalový vývoj, i když bychom se ho měli snažit už naopak i předběhnout.“
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vallun: na Hřebíkův komentář jsem čekal, opět nezklamal a opět souhlasím. Samozřejmě, že na mužstva typu Arsenal nemáme finančně, zázemím a fanoušky, což má vliv na připravenost hráčů, samotnou hru a tak dále. Nicméně to nic nemění na tom, že i to, co by se u nás dělat mohlo, se nedělá. viz. ten Hřebík. Fotbal je v tomhle dost zkostnatělý. Připomíná mi to rozhovor s Hřebíkem v létě, kde srovnává fotbalisty a basketbalisty - neschopnost fotbalového hráče dospělého výběru pojmout více modelů signálů a vzorců hry a schopnost basketbalového žáčka pojmout několikrát tolik téhož a ve hře to intuitivně používat... A tak se tu u některých metod ve zkostnatělém fotbale hledá spíéš posměch než uplatnění. Zajímavé je, že napříkald v našem hokeji to jde - třeba takový Jelínek, Bukač, Bruk, ti přicházejí s novými metodami a přístupem a zdá se, že se to tam daří...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Mimořádně zajímavý pohled. Ukazuije jednu naprosto zásadní věc. Z klubů jako je Sparta či Slávie se udělaly ikony. A na ikony se nesahá. Takže kterýkoliv hráč se dostane do některého z těchto klubů nabyde dojem že je za vodou. A to platí i pro trenéry.

Kdo je za vodou necítí potřebu si nechat rušit svůj klid. A novinky-proč se otravovat. Jsem přece hráč Sparty.

Tak jsem přemýšle jestli by naší reprezentaci nepomohl třeba návrat Uhrina.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - abych byl spravedlivý ke KJovi - to, o čem mluví Hřebík je sice základ úspěchu v Evropě, ale z hlediska českého týmu tak trochu nadstavba - pokud se ve Slávii v létě obměnilo nějakých 20 tváří, tak prostě musíš začít něčím trošku jiným. Nicméně pozitivum vidím v tom,že KJ se vybírá hráče, kteří jsou ochotní makat a přizpůsobit se, jde tedy hlavně o to, aby byl čas na takovouhle přípravu. Poslední, kdo řekl KJovi, že si myslí,že se nic nového naučit nemlůže, byl Koloušek...


Uhrin - starší na to už nemá nervy a mladší ještě zkušenosti...Na druhou stranu je fakt, že mne nikdo zřejmý nenapadá:( Možná ten Hašek, Ivan...

EDIT: ten blbej systém mi neumožňuje poslat další dopověď, i když by si to následujcíí událsot rozhodně zasloužila...

Panečku, to je start:)

Útočník Jiří Tlustý, teprve devatenáctiletý velký talent českého hokeje, se stal při svém debutu první hvězdou zápasu mezi Pittsburghem a Torontem poté, co vstřelil dvě branky v rozmezí pouhých 35 vteřin.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vallun: no, až tak bych ten start nepřeceňoval - Čaloun byl taky případem velkého nástupu a nakonec tam pranic neodehrál. Teď bude záležet, aby z toho něco dokázal vytěžit dál - vzhledem ke kanadsko-americké obcesi ve statistikách za ty dvě branky určitě vyfasuje nějaké penzum času na ledě v bezprostředně blížících se zápasech, tam se bude lámat chleba.

Vallun: no, já právě myslím, že ta obměna je sice ne nutným, ale určitě užitečným prvním krokem. Posily Slávie se mi celkem líbí, má to nějakou hlavu a patu - narozdíl od Sparty, kde by ty její posily třeba nebyly špatné, ale jsou ve většině případů zcela nevyužité.

Neferit Sr.: ano, přesně tak to je (doufejme, že spíš bylo ;-)) - minimálně ze Sparty to v posledních letech dost prosakovalo. O svém, sic zveličeném, ale ne až tolik, mluví asi i dva roky stará koláž ve Sportu, kde byla fotka fotbalisty a u jeho hlavy bubliny, na co myslí - takže věci typu účes, auto, tetování, modelka, golf, suši a pak teprve kategorií malých bublin, kde už zaplaťpánbu byl i fotbalový míč :-P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Tlustý dobré, taky jsem zvědavý, jak se mu bude dařit dál....

Ale David Kočí dneska dostal pěknou nakládačku od Zdena Cháry... tolik krve na ledě už jsem dlouho neviděl....
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - jj, obměna je potřeba, ale jakmile jí dokočníš, tak je potřeba udržet dostatečně široký kádr nějakou dobu spolu. Se říká,že LM vyhrávají týmy, které jsou spolu nejméně 4 roky - a něoc na tom je. Ty hráči musí být nejen sehraní, ale i "kamarádi", aby makali jeden pro druhého... u KJ si cením toho, že po každé velké přestávce (léto, zima) je vidět na hráčích určité individuální zlepšení, takže soudím,že s nima fakt maká, problém je,že se příliš ryhcle točej a ani teď nemá Slávie ten kádr zdaleka ideální (hostování,c hybí silový útočník a 4. stoper...) a bude msuet dojít ke změnám...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Hmmm, tak jsme dneska mohli na ČT 4 Sport vidět další číslo estrády zvané Gambrinusliga... Výkon rozhodčího byl natolik kritický, že bych mu zakázal se jen přiblížit k hřišti... Pak má ta liga nějak vypadat:(
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Brankáři:
Tomáš Duba (Sparta Praha), :)
Milan Hnilička (Liberec). :/

Obránci:
Filip Novák (České Budějovice), :/
Tomáš Žižka (Slavia Praha), :)
Lukáš Zíb (Liberec), :)
Vlastimil Kroupa (Třinec), :/
Josef Melichar (Linköping/Švéd.), :)
Petr Čáslava (Čerepovec/Rus.), :)
Miroslav Blaťák (Ufa/Rus.) :(

Útočníci:
Roman Červenka, :)
Jaroslav Bednář (oba Slavia Praha), :/
Leoš Čermák, :/
Václav Nedorost (oba Liberec), :/
Václav Skuhravý, :(
Petr Kumstát (oba Karlovy Vary), :(
Petr Sýkora (Pardubice), :)
Jan Marek, :)
Jaroslav Kudrna (oba Magnitogorsk/Rus.), :/
Josef Straka (Čerepovec/Rus.), :/
Zbyněk Irgl (Jaroslavl/Rus.), :/
Jan Bulis (Chimik Moskevská oblast/Rus.), :)
Václav Varaďa (Langnau/Švýc.). :)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Vallun píše:Hmmm, tak jsme dneska mohli na ČT 4 Sport vidět další číslo estrády zvané Gambrinusliga... Výkon rozhodčího byl natolik kritický, že bych mu zakázal se jen přiblížit k hřišti... Pak má ta liga nějak vypadat:(
A co na to říká hlavní hvězda večera, sudí Jára?
Co k tomu dodat...v našem korupčním prostředí se samozřejmě hned vyskytují otázky, jestli to Jára udělal schválně a podobně. Bylo to celé jakési divné, ale je možné, a zároveň můžeme jen doufat, že měl rozhodčí opravdu jen špatný den, což se může stát každému. Ale nemělo by. Proto bych navrhoval opravdu tvrdý trest, protože takovéto ovlivnění zápasu rozhodčím se i u nás vidí málokdy...

AD hokej: Klasika, jde vidět, že v Evropě nám mnoho opravdu kvalitních hráčů nezůstalo...přesto si myslím, že by tato sestava měla na turnaji něco uhrát.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vallun: Tak toto je naozaj hardcore humor... my, ktorí nestíhame postaviť Národný futbalový štadión do limitu UEFA a väčšina športových a ďalších odvetví ide ekonomicky do pekiel chceme poriadať ME??? To jen nonsens, to sa naozaj nedá komentovať...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Vallun: Paráda, v jednom roce budeme mít olympiádu i evropský šampionát :lol: Ještě jednu akci by to chtělo, peněz máme jako šlupek
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“