Jakou školu navštěvujete?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Na jakou školu chodíte?

Na ZŠ
6
8%
Na SŠ
31
40%
Na VOŠ
1
1%
Na VŠ
22
28%
Jsem nezaměstnaný
1
1%
Již pracuji
17
22%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navš�v�ete?

Příspěvek od Cesare »

Kdybys šel na anglistiku, naš�katedru na FF MU bych ti rozhodně �poručil�..;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzity, fakulty... (prozatím nechat téma samostatně)

Příspěvek od Carlos »

Tak aktuálně jsem si podal přihlášku na Masarykovu Univerzitu - Mediální studia a žurnalistika, Mezinárodní vztahy.
Pak také na Univerzitu Palackého - Katedra žurnalistiky.
No a nakonec si chci podat přihlášku na policejní akademii, ale nejsem rozhodnut, na který obor :think: Nestudoval jste někdo na této škole, potřeboval bych podrobnější info, jejich webové stránky mi nápadně připomínají dobu kamenou...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Geralt »

MCZ píše:Filozofická fakulta
- Historické vědy (historie) - opět, historie může být MOC zajímavá (podobně třeba archeologie), mám ale vůbec šanci?
Nevím, jak se za ty tři roky změnily přijímačky, takže současné nároky neznám. Při písemé části stačilo získat 50% bodů k postupu do dalšího kola. Hlavní tehdy bylo ústní kolo, kde zjišťují jednak přehled, druhak míru tvého zájmu: načtenou literaturu, o jaké období historie se zajímáš, jestli sleduješ historická periodika typu Dějiny a současnost, Historický obzor a tak. Jako u většiny filďáckých oborů, panuje o historii docela zájem (až se divím :think: ). Na splnění prvního kola mi stačilo to, co jsem se naučil na maturitu. Ústní kolo se liší případ od případu - zatímco mě se Skřivan ptal vesměs na to, co jsem měl napsané v seznamu četby, kamaráda zkoušeli letmo ze všech období.

No, jinak historie sice zajímavá je, ale spíš je otázka co pak po ní. Pokud chceš školu vystudovat, jelikož tě baví, tak je historie dobrá volba. Avšak uplatnění dle mého nic moc. Proto se chystám pokusit se přesunout o ulici dál na nám. Curieových nebo do Jinonic. ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Geralt píše:Proto se chystám pokusit se přesunout o ulici dál na nám. Curieových...
Odpusť jim, Bože, vždyť nevědí co činí... :mrgreen:
(Mezi námi, také o tom přesunu o ulici dál, ale opačným směrem, občas uvažuji. :-))
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzity, fakulty... (prozatím nechat téma samostatně)

Příspěvek od Vlasák »

MCZ: díval jsi se na Brno (vím, preferuješ Prahu :mrgreen: )? - tam je afaik výběr oborů spojujících kulturu a moderní média, což může být podobné tomu, co uvádíš z FHS.


Ajantis: jen aby sis ty směry nepopletl a neskončil na jaderce, tam člověk beztak taky kolikrát neví, co činí :mrgreen:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzity, fakulty... (prozatím nechat téma samostatně)

Příspěvek od sevencreature »

Mno, sice nejspíš (dost) OT, ale nemohu nezmínit VŠCHT - milá škola, plná příjemných učitelů i personálu, o studentech (vyjma možná profesních bakalářů - hovada :wink:) nemluvě. Co se umění týče, je tu minimálně restaurátorství a určitě i další ( :anxious: ) obory :whistle:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Univerzity, fakulty... (prozatím nechat téma samostatně)

Příspěvek od Vallun »

Carlos - Policejní akademie v Praze ej pro muže, enpříslušníky policie prakticky endostupná, jejich drahá děkanka zavedla takový systém, že dosti znevýhodňuje pány... Navíc jakožto civilista máš na výběr stejně jen jeden obor. (Tedy takhle to bylo ejště před dvěma lety...).

MCZ - Obecná teorie a dějiny umění a kultury (dějiny umění) (kulturologie) - no nevím, jeden známý tohle vystudoval a jediné, co mu to dalo bylo, že se z něj stal děsný sukničkář... Stejně se živí jako personalsita u bezpečnostní agentury...

Být Tebou, tak se nejprve zamyslím, co bys chtěl dělat po škole..

BTW: podívej se na stránky natur.cuni.cz (přírodovědná fakulta) zvažovali otevřít něco jako "filosofii vědy":)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Univerzity, fakulty... (prozatím nechat téma samostatně)

Příspěvek od SiNuHeT »

MCZ:
První a poslední kritérium pro výběr oboru je následné uplatnění na pracovním trhu. Z tvého výběru to je prašť jako uhoď - vyber si co tě baví nejvíc, stejně se pak budeš živit nečím úplně jiným. Pokud chceš po škole najít dobré místo a využít znalosti získané studiem, jdi na informatiku, nebo - jak už zmiňoval 7c - vstup na VŠCHT, nejlíbeznější to krypta ze všech vysokých škol :-D (je tu spousta ženských, vaří se tu pivo, koleje na jižáku nabízí rustikální výhled na kunratice...)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzity, fakulty... (prozatím nechat téma samostatně)

Příspěvek od Carlos »

Vallun: Máš pravdu, jen jeden obor, nevšiml jsem si toho :-( Tak tohle je asi ztracené.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Adolfik »

:D
Naposledy upravil(a) Adolfik dne 27.12.2022 12:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Jab »

Hamlet píše:Navštěvuju Elektro Ustaf v Pardubicích...museli jste o škole plné teroru slyšet
Pardubice? :eh:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab píše:Pardubice? :eh:
Kdysi jsem touhle osadou při cestě vlakem na daleký východ projížděl. Dveře vlaku naštěstí z obavy před domorodci ale neotvírali.
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Adolfik »

:D
Naposledy upravil(a) Adolfik dne 27.12.2022 12:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Minsc »

Já navštěvuji 3.ročník SŠ- ochrana životního prostředí! Kdo jiný má zachraňovat planetu než hraničář? Míním si ještě udělat výšku, a pak budu na podpoře jako Vampiria... :twisted:
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od MCZ »

Já pořád ještě uvažuji, jestli a zda na vysokou jít, ale můj problém je, že si to docela idealizuji a mám za to, že by mě to mělo bavit (pokud možno po celou dobu studia) a také mi to aspoň něco málo dát (neznamená to nutně, že by mě to muselo živit). Zjistil jsem, že s těmihle kritérii je pro mě opravdu těžké něco zajímavého najít a když už se mi to podaří, je daný obor pouze prezenční a ne dálkový, což by byl pro mne krok zpět... :-?
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“