Jakou školu navštěvujete?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Na jakou školu chodíte?

Na ZŠ
6
8%
Na SŠ
31
40%
Na VOŠ
1
1%
Na VŠ
22
28%
Jsem nezaměstnaný
1
1%
Již pracuji
17
22%
 
Celkem hlasů: 78

ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

JJ, a vubec nejlepší to má kámoš v praze kterej dostal zápočet třeba za to že si s učitelem zahrál pingpong.. Nebo za docházku..
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Carlos »

To máš všude tak. U nás to měli podobně třeba toxikologové s nějakým předmětem orientovaným na výpočty molárních hmotností apod.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

Já takhle taky prolez z účetnictví.. A to je fajn protože účetnictví jako jediný absolutně nedávam.
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od PostTrauma »

Tak tady je toho na FF habaděj, třeba mezinárodním vztahům se hodně lidí divilo, protože to má každý spojený s ekonomkou.
ЇЯMA píše:A muzes zmínit příklad?
Descartes byl multi-class filosof/matematik. Kirkegaard je jednou z příčin současného individualismu. Voltaire je jedna z ikon lidských práv. Kant neměl nic jiného než logické myšlení (byl to cvok bez špetky literárního nadání). Navíc je filosofie úzce propojená s psychologií (ač se čím dál víc rozdělují), takže se dá počítat i s Freudy a Jungy : ) A neber to, že se ti snažím vnucovat filosofii, spíš tím chci říct, abys ji nezatracoval (jak to obvykle matematici dělají) : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

Máš pravdu, matematici ji rádi zatracují, ksakru jsem taky přece matematik, ale vedeme debatu na úrovni (i když se tak nemůžu soustředit na právo ze kterýho zítra píšu. Ano, na ekonomce je také sociologie a právo).

Descartes byl genius, z matiky mám nejradši vektory, a vymyslel toho ještě mnohem víc, ale to se dá v tom moři šašků považovat za vyjímku. Individualismus patří do sociologie ne? Všechny filozofie a sociologie a psychologie pro mě představují to samé zbytečné zlo. Voltaire sice uměl psát, ale to nedokazuje že uměl matematicky myslet a něco skutečně prospěšného dokázal. Prakticky se jen spoustě lidí trefil do vkusu (napsat knížku je jak natočit film, pokud je úspěšný, znamená to pouze že se líbí větší části publika. Není to věda jako taková, i když - netvrdim že ten člověk nic nedokázal). Psychologie je mi opravdu k smíchu, protože nevěřím že někdo dokáže zmapovat 7 miliard světů. Chtěl jsem ale (jako už tolikrát) opravdový KONKRÉTNÍ příklad čím filozofie PROSPĚLA, co dokázala, co prokázala tak důležitého?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Carlos »

IRMA: Hmmm. Nechala vzniknout matematiku...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

To je pouze důsledek nedostatečné počáteční kategorizace a zmatenosti. V tom období všemu říkali sofie, ale našli se lidé kteří nejen hloubali, ale skutečně mysleli a dokazovali, a ti se odtrhli a měli vlastní vědu (doufam že cítíš tu nadsázku, nechci aby mě tu pak někdo chytal za slovo). Znovu: Chci opravdový konkrétní příklad, co nějaký skutečný filozof dokázal pro svět?
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Carlos »

Racionalismus - dal lidem volnou ruku při bádání (za racionalismem je spousta lidí, co se 'prostě trefili do vkusu'). Nietzsche - 'zabil' Boha (v přeneseném významu)...
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

Ale to je prosté konstatování jedné z cest výzkumu. Ti lidé ho nevymysleli, pouze řekli: dobrá, doted se to tak dělalo, a mělo by se to tak dělat dál. Dali tomu nálepku.

Nietzsche : ano, ale ten člověk nic nedokázal. Pouze zešílel, napsal o tom esej a lidem se to začalo líbit. Ten člověk SKUTEČNĚ nic nevymyslel, spousta lidí před ním přemítala o bohu. Že se někdo zamyslí (nic nedokáže, prstě si přemítá) a popíše ten postup myšlenek na papír ve výru šílenství není nic převratného. Jediné co bych ti uznal je že i víc jak sto let po smrti je měřítkem stylu hloupé osmnáctileté blondýny vědět o něm co nejvíc: našel si své publikum a furt letí. Ale nic víc.

Za tyhle dva objevy neobjevy ti dám jeden matematický: pythagorova věta je základem víc jak třetiny fyzikálních i matematických teorií. Je to něco co bylo využito. Udej prosím konkrétní příklad nějakého OBJEVU (něco, co nejenom si mysleli, ale kompletně vymysleli či postavili na odvozených základech a dokázali), nebo upřesni ty dva zmíněné.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Carlos »

Sčítání taky nikdo nevymyslel, ale začalo se mu tak říkat, když to někdo popsal. Egypťané Pythagorovu větu neznali a dokázali stavět nadherné stavby, které vydrželi dodnes - ergo, dle tvé logiky, je Pythagorova věta k ničemu, tedy víc jak třetina matematiky stojí na ničem...

Dále se už na toto téma nehodlám bavit. Nezajímám se o filosofii tak důkladně (vlastně téměř vůbec), abych mohl vytasit 30 autorů a vrazit ti je do chřtánu. Není to můj obor.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

Ale já netvrdím že egypťané používali pythagorovu větu. Pythagorova věta se používá například k výpočtu impedance, je počátkem vektorů, bez týhle věty by nebyla elektřina, internet, počítač. Vůbec nechápu, jak ses dostal k pyramidám, je to nesmysl co jsi řekl, a byl jsi to ty kdo tu před chvílí hlásal o idiotech. Ten člověk větu vymyslel, ODVODIL a DOKÁZAL, a našlo se mu uplatnění ve výzkumu v dalších dvou tisících letech. Filozofové akorát říkají: tohle se děje takhle, a proto se tomu bude říkat Metodologický individualismus nebo Objektivistický funkcionalismus nebo nějakou podobnou zbytečně složitou píčovinou. Nic nedokázali, nic doopravdy nevymysleli, jediné co bylo že seděli a přemýtali. Lidé co se nedokázali kvůli chatrnosti myšlenkového stavu okolí nebo vlastní stupiditě uplatnit ve skutečných vědách, které staví na reálných základech a prokázaných myšlenkách, jen v nepodložených empirických bádáních, kde se může uplatnit každý, co dokáže chvíli sedět a předmýšlet na otázkou jako: proč? Nikdo z nich se nedokáže zvednout a postavit teorii na skutečných základech. Tahle pavěda je k smíchu. Jmenoval jsi 2 příkaldy a mluvíš o třiceti, přitom jsem chtěl jediný opravdu konkrétní, doopravdy prospěšný. Když nedokážeš jmenovat ani jediný, který by jednoznačně přivedl něco nového, inovačního a skutečného do světa, nedokázal jsi obhájit svůj post. A proto tahle debata opravdu nemá smysl.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Carlos »

Vědy nejsou jen o zcela nových myšlenkách ani o myšlenkách vědy pro vědu, a dokud budou omezení kreténi jako ty chodit po světě, bude interdisciplinarita, která by byla skutečně přínosná a perfektní, nemožná. Nehodlám se poklonit tvým kritériím pro hodnocení věd.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

Nicméně vědy by měly být postavené na důkazech. Chtěl jsem jeden. Neměl jsi ho.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Carlos »

Na čem stavíš svou tezi, že by měly být postaveny na důkazech?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
ЇЯMA

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od ЇЯMA »

Pokud má být něco uznané jako pravda, musíš to dokázat. Ty myslíš že přírodověda nemusí mít průkazný kořeny? Doboha.. Místo odpovědi se vykrucuješ.

Prakticky, když to shrnu:
I když se pythagoras inspiroval, asi i opisoval od egyptanů, pořád to nevyvrací, že jeho věta jakožto MATEMATICKÁ teorie je průkazná, skutečná a DOKÁZANÁ, at ji vymyslel kdokoli, a našla si ještě mnohá použití. Tys naproti tomu nedokázal jmenovat jedinou teorii filozofickou která by byla něčím prokázaná, začal jsi se vykrucovat a tvrdit že přestáváš debatovat, a nakonec pokládat nesmyslnou a typicky filozofickou otázku: je potřeba vubec neco dokazovat? Jasně že je potřeba to dokázat, když už máš dva semestry logiku, mohl bys vydedukovat proč. Už ti nebudu odpovídat, protože nedokážeš odpovědět na jednoduchou otázku. Tohle je odpověd také všem kdo by chtěli vést diskuzi podobným stylem, jestli vubec.

Konec, jdu spát. Neber si to ve zlym, je mi celkem jedno čemu věříš, furt muzes byt fajn clovek.
Naposledy upravil(a) ЇЯMA dne 14.1.2010 1:58, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“