Jakou školu navštěvujete?

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Na jakou školu chodíte?

Na ZŠ
6
8%
Na SŠ
31
40%
Na VOŠ
1
1%
Na VŠ
22
28%
Jsem nezaměstnaný
1
1%
Již pracuji
17
22%
 
Celkem hlasů: 78

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Jab »

MCZ: Obor, který v současné době studuji (soudobé dějiny), mě baví velmi. Prima učitelé a ještě víc prima spolužáci.
Je to asi dost o štěstí. Vedle dobrého oboru musíš narazit i na dobré lidi. Nicméně aby tě studium během tří let ani jednou neštvalo, tak to je opravdu velký (nemožný) idealismus. Měřítka by měla spíše být nastavena ekonomicky - zda je tvůj čistý zisk (informační, inteligenční a do budoucna i platový) vyšší, než co obětuješ.
Ona skutečně VŠ rozšiřuje obzory. Byť to také něco stojí (čas, námahu a občas i nervy).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Také je otázka, co může dát člověku to kombinované studium. Když jsem takhle studoval, cenné na něm byly (jednou týdně) přednášky (případně semináře), tedy to, co je devízou studia prezenčního a kvůli čemu je třeba školu stejně fyzicky navštívit (=vzít si volno v práci). Akorát jich měl jeden mnoho za sebou, což je únavné a méně efektivní, a ve výsledku stejně hrozně málo. A mělo-li by studium sestávat z toho, že člověk ve zkouškovém nastuduje pár knih, udělá zkoušku a konec, lze stejného efektu dosáhnout i bez školy. Ovšem osobní zkušenost mám jen s tou kombinovanou religionistikou v Brně; možná jsou kombinovaná studia někde koncipována odlišné?
(A mluvím o humanitních oborech, se studiem jiných nemám zkušenosti žádné.)
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Minsc »

Je pravda, že když jsou ve tžídě dobří lidé, tak to jde podstatně snáz a člověk k té škole přilne! Důležití jsou také učitelé! Nesnáším učitele, které jejich práce vyčerpává- hodina stojí za prd, pořád sleduješ hodinky a stejně tě naučí velký kulový!
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od MCZ »

Minsc píše:Nesnáším učitele, které jejich práce vyčerpává
Ona existuje nějaká nevyčerpávající práce? :think:
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Cesare »

Minsc: No nevim nevim. Ty nejlepší učitelé, který jsem zažila já, sice měli (a mají) svou práci rádi, ale taky je vždycky *sakra* vyčerpávala.
Zato lážo-plážisti stáli vesměs dost za hovno.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Saruman »

Dobří učitelé jsou vzácnost. Obzvlášť nemohu vystát ty, kteří na přednáškách pouze čtou svá skripta a knížky. Nemluvě o tom, že je potom ještě nestydatě zařazují do povinné literatury ke zkoušce...

Vysoká škola je celkově velmi nepřirozený zásah do normálního chodu života. Předchozí stupně mě naučily alespoň nějaké disciplíně, brzkému vstávání a základní odpovědnosti. Vše jsem mohl dobře zužitkovat v dospělosti. Já se však rozhodl pro vyšší vzdělání. Po třech semestrech se ze mě stala zlenivělá troska s alergií na denní světlo, prázdnou peněženkou a pochybnými přáteli. Čeká mě život v hladu a zahálce. Zvolit si tehdy poctivé zaměstnátní, mohl jsem to někam dotáhnout, místo toho je má duše už navždy zatracena. Nedělejte stejnou chybu. Nechoďte na Vysokou školu.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Saruman píše:Po třech semestrech se ze mě stala zlenivělá troska s alergií na denní světlo, prázdnou peněženkou a pochybnými přáteli. Čeká mě život v hladu a zahálce. Zvolit si tehdy poctivé zaměstnátní, mohl jsem to někam dotáhnout, místo toho je má duše už navždy zatracena. Nedělejte stejnou chybu. Nechoďte na Vysokou školu.
:lol: Ale hlavně že ten smysl pro humor ti zůstal. :-D
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Tafif »

Saruman píše:Po třech semestrech se ze mě stala zlenivělá troska s alergií na denní světlo, prázdnou peněženkou a pochybnými přáteli. Čeká mě život v hladu a zahálce.
Skvěle řečeno. Nemáš náhodou ještě náběh na žaludeční vředy z nepravidelného a pochybného stravování?
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od MCZ »

Ajantis: k tomu kombinovanému studiu - ano, něco takového mě taky napadlo.
Tafif píše:
Saruman píše:Po třech semestrech se ze mě stala zlenivělá troska s alergií na denní světlo, prázdnou peněženkou a pochybnými přáteli. Čeká mě život v hladu a zahálce.
Skvěle řečeno. Nemáš náhodou ještě náběh na žaludeční vředy z nepravidelného a pochybného stravování?
Řekl bych, že to spíše z těch přátel :mrgreen: .

Teď uvažuji, zda být či nebýt... tedy Sarumanovým kamarádem :think: .
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

MCZ: Kombinované studium je určitě dobré na doplnění kvalifikace (získání titulu), ale co je na vysoké škole nejlepší, je v něm zastoupeno jen omezeně nebo vůbec.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Saruman »

Tafif: Není spravedlivé úplně vše házet pouze na vysokou školu, ke stravovacím problémům jsem měl náběh již mnohem dříve. Na druhou stranu do menzy na Právnické fakultě už nikdy nevkročím...
MCZ píše:Teď uvažuji, zda být či nebýt... tedy Sarumanovým kamarádem :think: .
Ty můžeš být rád, že se tě v tvém novém působišti vůbec někdo ujal...

Pro alespoň nějaké opodstatnění svého příspěvku dodávám, že sám studuji druhým rokem historii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Obnošené šaty a dary finanční povahy můžete zasílat na adresu uvedenou v profilu.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Saruman píše:Na druhou stranu do menzy na Právnické fakultě už nikdy nevkročím...
Tak k tomuhle rozhodnutí jsem dospěl už před třemi lety. :mrgreen: Ale pedagogický sbor z Fakulty jaderné fyziky, která sídlí naproti, si tam nechává vyvařovat na své rauty a je maximálně spokojený.
Uživatelský avatar
Namelles One
Sigilan
Příspěvky: 5
Registrován: 20.1.2009 19:30
Bydliště: Tam v jedné úrovni hluboko v Abyssu(Plesná u Chebu)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Namelles One »

nyní jsem prvním rokem na SPŠE v Plzňi, jen tak pro zajímavost www.spse.pilsedu.cz :-D
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Minsc »

Řekl bych, že dobrý učitel je takový, který alespoň se doplazí do třídy a odučí látku bez vzdychání a čtení horoskopů...(naše třídní)
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou školu navštěvujete?

Příspěvek od Cesare »

Minsc píše:Řekl bych, že dobrý učitel je takový, který alespoň se doplazí do třídy a odučí látku bez vzdychání a čtení horoskopů...
To nejseš zrovna nejnáročnější, člověče...;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“