Snooker a jiné kulečníkové hry

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vlasák »

Tak, 28.11. k nám zavítá Ronnie O'Sullivan - největší snookerová star současnosti a co se týká fanouškovské popularity, možná i historie.

Blíže o exhibici:

Obecné info: http://www.e-snooker.cz/index.php?optio ... d=88888908
Rozhovor o tom, jak se loví Raketa: http://www.e-snooker.cz/index.php?optio ... d=88888908
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Vlasák: Už jsem ti chtěl psát, abys se mnou počítal, ale naštěstí jsem si včas přečetl, kolik stojí vstupenky :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Geralt »

Aye, cena žel diskvalifikuje i mě.
Nicméně chápu, že nejde zase o nějak předražené vstupné s ohledem na skutečnost, jak je těžké zajistit, aby O'Sullivan hrál mimo ostrovy. Navíc je to zřejmě největší talent, který kdy snooker hrál. Takže si budu muset počkat na Eurosport. 8-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vlasák »

Problém je, že u O'Sullivana se holt platí i za to jméno, které je dost "lukrativní", a cena tam asi neni zrovna malá :-(
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vallun »

No, zajímalo by mne, co by na to řekl Neferit Sr., když vedle (na RPGf) označil kilo kvalitní uzeniny za 250,- jako zlodějinu:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od sevencreature »

Přiznávám, že mi to nepřijde nějak extrémně drahé :think: Navíc nepíší u toho, že jde o VIP vstupenky? I když možná tím myslí hranici (normální - VIP)...

Vlasák: Chtěl bys být šťastný výherce, co si zahraje? :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature píše:I když možná tím myslí hranici (normální - VIP)...[/quote[
Já jsem to pochopil takhle.

Drahost je samozřejmě relativní. Třebas za koncert Ajy Hirano bych podobné peníze dal :mrgreen:
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Geralt »

Obávám se, že 1300 Kč je základní vstupné. Když se konalo v únoru Snooker Stars, nejnižší ceny byly 550/800 Kč na masová místa. Takže u akce s O'Sullivanem je 1300 jak "basic" vcelku odpovídající. Kapacita diváctva je limitovaná - jak technicky, tak do určitý míry i psychologicky. Na snooker se musí hráč pekelně koncentrovat, takže desetitisícová návštěva v ochozech nemusí být také to pravé ořechové.

Navíc o O'Sullivanovi se ví, že jen nerad jezdí hrát mimo Británii, či aspoň v uplynulých letech tomu tak bylo. Došel až tak daleko, že některé bodované turnaje, které se odehrávají v Číně prostě vypouští. Aby dodržel smlouvu se sponzorem, dorazí na místo konání, "odšťouchá" svůj zápas a po prvním kole jede zpátky, neboť vypadl.
V případě cesty do ČR to ovšem nebude ten případ. Zaprvé kdyby nechtěl, jet nemusel. Navíc z hlediska cesty, pobytu atd. Praha na tom není tak děsně jako Šanghaj. :-P

Na druhou stranu, když má chuť hrát, je to koncert. Abych to přirovnal k tenisu, současný zápas zhruba odpovídá kvalitou duelu Federer-Djokovic. Což by byla také hezká podívaná na vlastní oči. :-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vallun »

Geralt - dát 1300,- za to, že v lepším případě uvidím (a nebo taky ne, když budu mít špatné místo) jak třeba odšťouchá pár strků z povinnosti...no nevím...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Geralt »

Jak jsem napsal (dopsal), u evropského turnaje je podstatně pravděpodobnější, že O'Sullivan přijede a zahraje normálně. Ty jeho excesy se týkají Číny, kterou ostatně nemá v oblibě více hráčů - akorát O'Sullivan se s tím tak nepatlá, protože ty body nahraje kdekoliv jinde.
Nadto povaha zdejšího zápasu je odlišná - jednovečerní exhibice není totéž co turnaj, který se může protáhnout klidně i na týden.

Otázka výhledu - na BK Sparta Praha bylo minule vidět velmi slušně a myslím, že holešovická hala na tom hůř nebude.

Jistě že cena není malá a je to otázka priorit. Já 1300 Kč nemám, nicméně pro řadu fandů to je částka, kterou jsou ochotní akceptovat. Kdybych měl standartní příjem, taky nějak našetřím. Minule si hodně lidí kupovalo ta nadstandartní místa za 2500 Kč, a to viděli "jen" hráče ze světové top desítky. Ti sice hrají výborně, ale O'Sullivan je herně o (nadpozemskou) třídu výš.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vlasák »

1300 je nejnižší vstupné a je garantováno, že odevšad je vidět dobře - já to na vlastní oči nezkoušel, ale probíhaly tam testy s figuranty a dohlédnutelností ;-) Ostatně i to je důvod omezenější kapacity, protože všechna místa jsou braná jako kvalitní.

O'Sullivan je profesionál - bude tu poprvé, umí si to spočítat. Že by to tady odflákl, to si nemyslím - když to řeknu černohumorně, tak když nevynechá antidepresiva, nebude problém ;-) Já myslím, že se mu tu bude líbit :-D

Je fakt, že 1300 mi nepřijde až tak *moc* na to, jaká míra akce to je. Samozřejmě jen tak bych to oknem nevyhodil, ale když porovnám, za co všechno člověk utratí, není to tak příšerné.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vlasák »

Po nějaké době zase informační okénko ;-) V tomto týdnu se odehrává jeden ze tří nejdůležitějších turnajů sezóny u nás - Classic. Účastní se ho opět suverén Fang Hai Jiang, ale taky když už jsme u těch Číňanů, snookerový nováček Sishuo Wang - mladý kluk, co začal teprve nedávno, ale už má nahranou stovku :mrgreen: Hraje taky Lukáš Křenek a hned na začátku zaskóroval náběhem 82, což je největší soutěžní oficiální u nás. Pokud se potvrdí papírové předpoklady, tak s Fangem či Wangem na sebe s Křenkem narazí ve čtvrtfinále - to jest v sobotu. V dobré formě je taky Štěpán Zabloudil. Takže konec týdne slibuje určitě zajímavé zápasy. Vše se hraje na Černém mostě.

A jedna pikanterie ;-) V sobotní kvalifikaci na hlavní turnaj jsem své zápasy vyhrál a celkem pěknými zápasy - v jednom framu si mi třeba povedlo zaskórovat třikrát náběhem vyšší než 10. Včera už v hlavním pavouku jsem jeden zápas vyhrál taky, takže jsem ve druhém kole... a tam to asi bude vzhledem k soupeři pro mě už konečná :mrgreen:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - jen se nedej! Držíme palce a jiné štěsťonosné části těla...on i ten Ronie O´musí někdy prohrát!:D
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vlasák »

No, dostal jsem to 1-3, ale to je lepší výsledek, než jsem čekal. Když jsem viděl soupeře, kterak při rozehrávání neminul do kapsy snad ani jednu kouli, tak je to dobré ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Snooker a jiné kulečníkové hry

Příspěvek od Vlasák »

Tak včera se povedl zápas Wang - Fang. Mladší z čínských hráčů vyhrál 3-2 a předvedl dva hezké náběhy 47 a 43. Dneska od 15:30 na ČM ho čeká Lukáš Křenek a to by mohl být jeden z nejhezčích zápasů u nás vůbec.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“