HW - notebooky

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

CrowX píše:Hm, Acer ako jediný výrobca ntb dáva iba 1-ročnú záruku pre predajcov - vedia prečo. :-? :lol:
A že to píšeš zrovna teď... když Acer prodloužil záruku na 2 roky...

http://notebook.cz/__/,clanky,kratke-zp ... index.html
Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Heh - bolo načase - nič to však nemení na tom, že Acer by som si nikdy nekupoval - príliš veľa negatívnej reklamy, než aby človek riskoval, že možno bude mať šťastie a vydrží mu bez problémov.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

taky mam Acera - TM2501

minusy:
1) českej servis - jedinej oficiální v Brně, kam se každej Acer jednou dostane (na výměnu comba-mechaniky jsem čekal 5 tejdnů, když jsem jim vynadal do telefonu, tak to za tři dny přišlo zpátky)
2) výměna odbouchlýho VGA výstupu přišla na 10 tis. (kolegova zkušenost z léta - čekal dva měsíce!!)
3) topí jak svině a proud žere stejně dravě (nová baterie s maximální kapacitou pro tenhle typ vydrží při BGII s VirtualDaemonem sotva hodinu)
4) baterie nelze recyklovat (menší peníze - vyšší kapacita), musí se koupit nová (2800,- Kč jsem za ni dal minulej tejden)
5) blbý reference (uvažoval jsem jeden čas i o tom jejich PDA a vzdal jsem to po přečtení pár názorů fórech)

plusy:
nabízená výbava předčí za stejný prachy ostatní firmy
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Krokyn píše:nabízená výbava předčí za stejný prachy ostatní firmy
To je pravda, pokud počítám odečet DPH (který mi stáhl záruku z dvou na jeden rok), stále jsem na Aceru spíš vydělal. Zkrátka i když je to věc poruchová a člověk s tím má starosti, finančně jsem neprodělal.

Jinak zkušenost s reklamací ale mám dobrou. Nb jsem jim poslal před vánocemi, po svátcích jsem jim zavolal ať to popoženou a o tři dny později jsem to měl doma. Takže jsem byl bez PC 10 dní, z toho 4 dni svátku (včetně dopravy PPL).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

ještě podotknu, že od tý doby (musim zaťukat) mam klid
ale postupem doby mne štvou jiný věci
- rozlišení displaye - TM2501 má grafiku ATI 9000, ale display jede pouze v rozlišení 1024*768 na 60Hz
- ve tmě i při velkym ztmavení oslňuje, za světla zas pro změnu člověk mžourá, aby něco viděl

osobně bych si jel nejdřív noťas i bez koupě někam omrknout a rozhodně bych si ho nenechával posílat poštou:
-kolega kupoval HP - noťas se slevou (platba pouze v hotovosti), hrozně ho chtěl, že "mu to bude fachat..." (doporučovanej typ s jednim HW)
dostal noťas se španělskou klávesnicí a teď navíc neni vidět disk

za malejma prachama je nutný nejdřív hledat nějakou kulišárnu, sleva nebejvá zadarmo
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Acery sou masakr:D Maj ho oba spolubydlové, a docela mě dostává když vypalujou DVD hodinu a půl:) A když procházim mojí nebo fakultu FELu tak me dostává kolik lidí ma Acera. Šílenost:)

Já sem koupil před vánocema Dell Inspiron, do kterýho sem si nechal přimontovat několik věcí, a lítá mi na tom zatim všechno co sem chtěl:) Neznám snad nikoho kdo by měl s Dellem problémy, NBD je paráda, i když to asi moc lidí nevyužije:) Když bude mít člověk dost peněz -> okamžitě brát Della;)
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Tak mazec no, už vypaluju dvě a půl hodiny taky:D V pohodě věc:D

EDIT:Vyřešeno firmwarem, díky bohu:)
Naposledy upravil(a) Wendeee dne 23.5.2007 9:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Včera jsem si zakoupil IBM ThinkPad T22 a vypadá VELMI dobře. 8-)
Za 6600,- mi to přijde slušné - za předpokladu, že bude tedy fungovat déle než jeden den. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Včera jsem si zakoupil IBM ThinkPad T22 a vypadá VELMI dobře. 8-)
Naneštěstí u počítačů, stejně jako u lidí, není vzhled to nejdůležitější... Není T22 poněkud pravěký ntb? Nebo se pletu a existuje nějaká novější edice?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Není T22 poněkud pravěký ntb? Nebo se pletu a existuje nějaká novější edice?
Chtěl jsem nějaký starý notebook na staré hry.
A zároveň se dá T22 využít i na přenášení a práci za méně hostinných podmínek - můj Acer by z toho dostal astma.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Ajantis píše:Včera jsem si zakoupil IBM ThinkPad T22 a vypadá VELMI dobře. 8-)
O něčem podobném poslední dobou taky hodně uvažuju, čistě na staré hry a přitom mobilního pro přístup na net ve škole a sledování filmů na cestách.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, nevím. Slavné "staré hry" jsou IMO skoro náročnější než ty novější (mluvím o CD-ROM generaci her pod DosBox-em). A ty ještě novější hry vyžadují nějaký grafický akceletor, kterým si u starších notebooků nejsem moc jistý :think:

No ale každopádně zajímavá myšlenka.

Ajantis: Napiš kdyžtak nějaké zkušenosti s hraním her na svém IBM.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

mám dotaz, nepatří úplně sem, ale je to nejbližší téma.

Periferie (tiskárnoscaner) připojená přes USB - je dobré ji na "noc" vytahovat? Kvůli spotřebě a tak?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

No, pokud je vypnutá, tak by měla buď brát minimum nebo nic. Pokud je to ntb běžící na baterii, tak ho stejně na noc vypínáš a pokud je v zásuvce, tak je to vcelku jedno.

Pokud počítač na ATX nevytáhneš ze zásuvky nebo nevypneš zdroj, tak si i ve "vypnutém" stavu bere určité minimální množství energie. Prakticky stejné množství, jako když je ve stavu hibernace.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Vallun: Nejlepší je pořídit si takovou tu prodlužovačku s vypínačem. Pak uděláš večer cvak a je odšťaveno. Akorát se ti nesmí povést to nohou pod stolem přepnout uprostřed práce, protože pak je spíš vymalováno. :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“