HW - notebooky

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

HW - notebooky

Příspěvek od sevencreature »

Jaké máte zkušenosti s jednotlivými značkami? Nějaké tipy a varování?

Bratr shání ntb na běžné používání (plus nějaké spíš starší hry - tj. klasický ntb pro každého), horní hranice tak 25 000,- Kč (s DPH).

Cena je docela limitující - nicméně mě spíš zajímají konkrétní značky/kombinace (Turion vs. C2D)/problémy.

Třeba tenhle ntb je z hlediska výbavy parádní, ovšem o spolehlivosti netuším vůbec nic (jo, a taky by byl trochu dražší, protože je bez OS :-? ):
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42380
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 31.3.2007 14:47, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Ať tě ani nenapadne kupovat Acer, pokud to nebude nezbytně nutné. Za nezbytně nutné považuji například přítomnost grafické karty, která v žádné jiné nabídce není.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

presne tak. Acer = Shit. Je to vic v oprave nez funkcni.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Nj. Acer byl také v podstatě zavržen už někdy v počátcích výběru - preventivně. Hmm, v poslední době jsem také slyšel dost stížností na nové Asusy, což mě trochu znervóznilo...

Mít větší finanční limit, nebyl by to problém - já osobně bych šel nejspíš do IBM nebo do HP...

Hmm, Fujitsu-Siemens mají také dost zajímavé modely - třeba tenhle je parádní (až na OS, pokud chcete Visty):
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43738

Pokud chcete hrát novější (tj. generace F.E.A.R. a okolo) hry a mít notebook za rozumnou cenu, asi jediná možnost je buď ATI X1600 nebo nVidia Go7600 :-? Což docela zužuje výběr :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Nevím, co mají všichni s Acerem, protože z jednoho teď píšu :roll: Vím, že se to šíří jako mýtus (nebo mor), že jsou poruchové, ale pokud mohu soudit vlastní zkušenost s jedním kusem, tak mu už dva roky nic není. Jinak jsem slyšel o poruchových Asusech, HP, Toshibách a tak. Potenciálně poruchové jsou prostě všechny. Dobrý ale drahý je (prý?!?) Dell.

Každopádně teď bych si nic nekupoval, intel chystá novou verzi centrina a ve chvíli, kdy se s ní vytasí by to mohlo srazit cenu té verze předchozí.

Ovšem za 25k... no to nebude moc solidní výběr. 8-)

To jsem ti asi nepomohl co?
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag píše:Nevím, co mají všichni s Acerem, protože z jednoho teď píšu :roll:
drake127 mám takový dojem rovněž píše z Aceru :-)

Ohledně Aceru - dříve byly nejspíš dost poruchové a taky v kombinaci s problematickým servisem - dříve = rok až dva zpátky. Nicméně si radši dávám pozor a preventivně bych koupil něco jiného.

Jak jsem psal - v poslední době jsem slyšel o dost problémech, co měly Asusy.

Ale když má firma kvalitní a rychlý servis, tak se, řekl bych, není čeho bát.

S tím novým Centrinem to je docela zajímavé - navíc se taky rozjíždí Visty na noteboocích - momentálně je Vista preinstalovaná na minimu notebooků.

Otázka je, jestli má smysl čekat...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Alnag:
I já píšu z Aceru. Ne zrovna teď, ale přes týden ano. Je starý rok a tři čtvrtě, tehdy stál 45 000, takže ne úplný low end. ;-)

1. Konstrukce nestojí za nic:
- Celý z umělé hmoty, už po měsíci se odlomily plasty kryjící klouby na otevírání displeje.
- Po čtvrt roce přestaly fungovat 2 klávesy na klávesnici, nejdou zmáčknout.
- Po půl roce přestalo fungovat levé tlačítko na touchpadu, též fyzický problém, nejdou domáčknout.
K tomu dodávám, že jej témě nepřevážím, věčně stojí na koleji na stole. Nadto jsem klávesnici ani touchpad nikdy téměř nepoužíval, bo tam mám zvlášť myš i klávesnici. Takže opotřebením to nebude a vzhledem k tomu, že ho mám 3/4 metru před sebou, tak ani napadanými kusy jídla/pití.
Nechci vědět, co by se mu stalo při běžném cestovním používání.

2. Idiotské rozložení portů:
- Kdo kdy viděl cpát USB na přední stranu? Totéž díry na reproduktory - je to VELMI nepraktické a nepohodlné.

3. Extrémně se přehřívá, není možné ho kvůli tomu mít např. na klíně.

To jsou 3 hlavní skupiny prolbémů, k tomu bych ještě zmínil zvyk montovat nekvalitní displeje (obzvláště ty lesknoucí) a pomalé HDD, velkou hlučnost... Jistě i další libosti, na něž si právě nevzpomínám.

Takže u mne to není žádná víra v pověry a legendy, ale prostě empirická, rok a tři čtvrtě dlouhá zkušenost.


Jinak spolužák má notebook Dell a vypadá VELMI bytelně.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Acer
minusy: za dva roky dva spálené disky, nestabilita, mizerné provedení, problémy s konektory sluchátek, Acer vyrábí starší a starší ovladače (jediný výrobce, jehož předinstalované ovladače jsou novější než ty ke stažení), za provedení Wi-Fi bych postavil autory okamžitě ke zdi, teplotu ani nezmiňuju, popraskaný kloub uložení displey (ale drží), problémy s čtečkou pam. karet (některé xD karty nenačte)
plusy: grafická karta, kvůli které nepotřebuju stolní PC, konektory na přední straně (vadí pouze, když mám nb na klíně, což z důvody zahřívání stejně nejde).

Ještě jsem si vzpomněl, že táta má HP nx6110 - byl to jeden z nejlevnějších v nabídce (~14k). Přežil několikaměsíční výlety do Guiney i Tanzánie (40 °C, 100% vlhkost) a několik pádů z 1 metru (vypnutý), což něco o spolehlivosti svědčí. Samozřejmě rychlost není ideální, ale na kancelářskou práci to stačí a pokud dělá HP ostatní modely podobně, nebál bych se jich, protože i ta cena je rozumná.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Hej u nas na skole si tri lidi prinesli v jeden den novyho Acera. Za tejden ho tam mel uz jen jeden. Tem dvoum odesel disk...

Kdo vite neco podrbnejsiho o tech problemech Asusu? Zrovna se chystam koupit Asus G2.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

drake127: HP je prima, ale bohužel (jako víc pracovně zaměřených ntb výrobců) preferuje Intel integrované grafické karty - alespoň v lowendu. Což je sice super z hlediska výdrže a teploty, ale katastrofa z hlediska hraní her...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Hm, Acer ako jediný výrobca ntb dáva iba 1-ročnú záruku pre predajcov - vedia prečo. :-? :lol:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
rys teumim
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 1.4.2007 9:43

acer

Příspěvek od rys teumim »

acer je na nic ale zaruky jdou prodluzovat
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

S Acerem mám podobné zkušenosti.
A nejhorší je, že i když si připlatíš prodlouženou záruku, je ti k prdu, protože jejich servis je mizerný. 3-měsíční zkušenost z loňského léta.

Šel bych do Toshiby, Dellu (obzvláště s NBD servisem).
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tokkar: Jj, o Dellu jsem uvažoval - pro normální používání (resp., PRO práci) určitě parádní volba (pokud člověk nechce IBM) - kombinace ceny a téhle záruky je parádní. Nicméně v nižších cenových nabídkách nemají až tak skvělou výbavu...

Máte někdo zkušenosti s Fujitsu-Siemens? Prodávaly se dost od minulého roku - především srpen/září (tehdy se objevily hodně zajímavé modely s vynikajícím poměrem výbava/cena).
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 3.4.2007 17:35, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Ještě mohu dodat osobní zkušenost s DELLEm. Ve fabrice jsme před 3 roky kupovali dva kusy. A přestože se rozhodně nepovalovaly na jednom místě, nebyl s nimi za ta léta jediný problém. No a pak tu mám ještě jeden hodně starý z minulého tisíciletí. Po výměně prošlapané klávesnice a bez funkční baterie na adaptér šlape dodnes. NBD je super věc, kterou jsem si také mohl na desktopech, workstationech i serverech osobně odzkoušet a už nikdy nechci jiný servis. Teda snad až na NBD 24x7. :-P
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“