Lazaret aneb koutek kriplů

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Neferit Sr. »

Svého času se mi zhoršoval oční vada tempem 0,5 dioptrie za 6 měsíců. Během 2 let jsem měl na každém oku dvě diptrie navíc. S optiky problém nebyl zato s vojskem ano. Nebyla moc velká ochota mi vyrábět co půl roku nové očnice do plynové masky. :mrgreen:

Pak jsem s dostal do jiné posádky a z toho vyšel jiný doktor. Ten mi napsal brýle tak, že mám na každém oku brýle slabší o půl dioptrie.Mám mít 4,5 a já má čtyři na pravém oku a mám mít 4 a já mám 3,5 na levém oku. Je to už 16 let a velikost vady se nezměnila. Je to prý tak, že u některých vad musí oko pracovat a pak se udrží ve formě. U mě to funguje ale aky to může být úplně jinak - těmto věcem rozumím jak roubování chlebovníků.

Mám -li náročný dem - dálkové jízdy a cesty v noci bývám od očí dost unavený - to je bohužel úlitba bohům.

Jo a ty chlebovníky bych možná narouboval. :-D
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 30.3.2008 17:29, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - je otázka, jestli by nestálo za to navštívit nějakého opravdového odborníka. Přeci jen oči jsou oči... Ale s tím cvičením akomodační schopnosti je to prý pravda, už jsme to slyšel několikrát...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Vanda »

Neferit sr.: Na tom něco bude, díky za názor. Já si dnes nasadila staré brýle 1 a čtvrt dioptrie. Na pohyb po domácnosti a na počítač mi to stačí, včera jsem chodila s těma dvojkama a když jsem je zkusila přehodit na jedničku, tak jsem na počítač neviděla.
Vallun: za půl roku bych měla jít k očaři (s čočkama), je to primář v nemocnici, tak snad je to odborník na slovo vzatý, zkusím to s ním probrat, ale fakt je, že mi původně cpal brýle 2 a čtvrt dioptrie a já se bránila, protože dvojkama jsem viděla totéž jako s těma silnějšíma...
Nicméně se začínám smiřovat s faktem, že nikdy nebudu vidět jako lidi bez brýlí, prostě moje oko je liné a tu realitu a ostrost evidentně nestojí.:-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Morty »

Uz ziadne sporty... Nie dost, ze mam prefajcene pluca, od narodenia zdeformovane, este dvojhodinovka futbalu ma tak dorazila, ze mam pocit ako by som mal negativne hitpointy :-D

SPORTOM K TRVALEJ INVALIDITE!!79
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od DerAdler »

Zuby... zuby... ZUBY :-( :cry: :-x :wall:
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

DerAdler: Jo, zuby umějí bolet vůbec nejhůř. To tě lituju.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Cesare »

DerAdler píše:Zuby... zuby... ZUBY :-( :cry: :-x :wall:
Upřímnou soustrast.

Hlava... Hlava... HLAVA
:-x
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Carlos píše:Jo, zuby umějí bolet vůbec nejhůř.
Nejhůře prý bolí neuralgie trojklanného nervu, pankreatitida a ledvinná kolika. Ale to zřejmě DerAdlerovi ani Cesare příliš nepomůže :-|
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Cesare »

Jestli něco fakt umí bolet hůř, než onehdy ten zub, co mě bolel čtyři dny, tak doufám, že mě to nikdy nerozbolí... :anxious:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Morty »

Uz zasa som vypisany :-D

Dalo by sa povedat, ze z 52 tyzdnov, co ma rok, som 10-15 tyzdnov v domacom lieceni... A lekarka mi stale predpisuje antibiotika...
Myslim, zeby nemala, mam pravdu? :-?
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od sevencreature »

Cesare: Zuby se dají vytrhnout - se zády je to trochu horší :-? Ráno jsem se nějak špatně protáhl a teď mě docela nepříjemně bolí pravá horní část zad :-x
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Přímo na špičce jazyka mám aft. To je na zabití - nemůžu kousat, mluvit a dokonce ani nadávat! :wall: :boohoo:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od sevencreature »

Na špičce jazyka to celkem jde. Nejhorší je na stranách jazyka, zhruba u druhé stoličky - tam totiž nemáš nad jazykem takovou kontrolu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Cesare »

Grrrr... Už asi tejden jsem nachcípaná. První dva dny mě pekelně bolela palice, o horečce nemluvě. Další dva dny to začalo vypadat nadějně... Pak jsem začala chraptět, pak jsem přestala mluvit, teď jsem už zase začala chraptět - a celou tu dobu docela vydatně kašlu. Začíná mě to docela srát. :evil:
A jestli se nezmotám do víkendu, tak fakt nevím, kdo bude provádět na zámku muflony.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od Sirine »

-no, snad to nebude španělská chřipka... :think: ? to pak jde o život :cry: ;-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“