Lazaret aneb koutek kriplů

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Lazaret aneb koutek kriplů

Příspěvek od KEBULE »

Chci pochválit zubařku Mudr. Zlatuši Kovářovou nejen že mě vzala takřka hned, ale opravila co opravit potřebovalo a ani to moc nebolelo :applause:

Akorát by mohli vymyslet nějakej amalgam či podobnou věc co tvrdne rychleji - mám hlad :evil:

EDIT VANDA: a já už jsem posnídal heč :dancing:
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 4.4.2007 11:37, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Sudeckův syndrom je multisystémové onemocnění nenádorového původu, jenž vzniká nejčastěji jako následek tramatologické události (úrazu, přetížení) a projevuje se chronickou bolestí.

Snad nemusím výslovně dodávat, že Dalcorovi přeju brzké uzdravení:)

Akorát nechápu, jak může skutečnost, že Sparta hraje tužku psát do blbé nálady? Škoda, že je v tom rozhodčí nenechal vykoupat úplně...:/
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

No jak si to tak čtu, zní to děsivě. Bozi s tebou Dalcore a hodně štěstí...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Vallun: díky, sice mi to moc neosvětlilo, ale aspoň něco

k přání Dalcorova uzdravení se rovněž připojuji

a k té Spartě: jako paladin by měl mít naopak radost, že spousta jiných lidí bude spokojena, třeba já 8-) ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Pan Bača - nejsem doktor a bratr felčar momentálně neodpovídá,a el když to řeknu svým laickým odhadem, tak je to větší zánět zasahující více tkání, který vzniká jako důsledek nějaké úrazu a pořád bolí. Třeba šlacha, když se mírně antrhne, a sroste/zaroste, tak je větší, než by měla bejt, a proto je zanícená a bolavá...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jedná se o odvápňování kostí lokálního charakteru jako následek tramatu - v mém příapdě tedy operace - plastiky ředního skříženého vazu ;) Projevuje se soustavnou bolestí, otokem a ztrátou hyblivosti a vlastně neexistujou vyloženě prášky určené přímo na to. Může vést až k totální ztrátě hybnsoti a zěmnám růstu kostí i měkkých tkání... Snad jsme to chytily včas. Kalsickým příkaldem budiž když 5 měsíců po operaci a při rehabilitacích nemizí otok, bolest je pálivá a trvanlivá, oblast je horká, či spocená ledovým potem. Snižuje se hyblivost - tudíž rehabilitace nezačínají. Toudle dobou už jsem chtěl začít naplno trénovat...
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Dalcor - njn, to mrzí a odufám,že se to nějak spraví. Špatné usazování vápníku trápí čímdáltímvíc lidí... Ale pokdu je to následek operace, tak je to ejště optimistické, můžeš vytřískat pár melounů jako náhradu škody...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vallun píše:Dalcor - njn, to mrzí a odufám,že se to nějak spraví. Špatné usazování vápníku trápí čímdáltímvíc lidí... Ale pokdu je to následek operace, tak je to ejště optimistické, můžeš vytřískat pár melounů jako náhradu škody...:)
Bohužel to nejde. O následek operace sice jde, ale nikdo přesně neví proč. Proto Sudeckův syndrom a ne chirurgova chyba. ;-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Kebule: tak to jsme na tom dneska fakt stejně. Jelikož jsem netušila, že mi budou i dnes vrtat, tak jsem se nenajedla a nyní musím čekat do půl jedné než se najím. Trpím. Jo a taky to nebolelo.:-)
Ty bezbolestný vrtačky začínají být snad fakt bezbolestné. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Jab píše:
Vallun píše:Dalcor - njn, to mrzí a odufám,že se to nějak spraví. Špatné usazování vápníku trápí čímdáltímvíc lidí... Ale pokdu je to následek operace, tak je to ejště optimistické, můžeš vytřískat pár melounů jako náhradu škody...:)
Bohužel to nejde. O následek operace sice jde, ale nikdo přesně neví proč. Proto Sudeckův syndrom a ne chirurgova chyba. ;-)
Jab - o zdravotním právu ybch něco málo věděl a hlavně mám známé, kteří v něm patří k advokátní špičce;) Nemusí to být chirurgova chyba... Jsou jisté cestičky, jak se domoci "spravedlivého" odškodnění...:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Bohužel podle info které zatím mám je sudek jako rakovina, u někoho se projeví, u někoho ne, imho se tedy nejedná o chybu operatéra. Ale pokud na to máš co se týče znalostí jiný názor, rád si nechám poradit.

Já mám i jiné následky. Při oepraci špatně upevnili nějakou elektrodu na turniketu a mezi nohou a elektrodou přeskočila jiskra... mám na stehnu vypálené tři díry do nohy o velikosti pětikoruny :) V nemocnici to neléčili (vy naděláte kvůlu modřině) až po dvou měsících mě ošetřující ortoped (ne operatér) poslal na chirurgii a další měsíc jsem tu 5mm hlubokou spáleninu léčil.

Doporučuji všem, vyhněte se FTN v Krčí!!!!!

EDIT k Blbá nálada - zase jsem se utvrdil že vlastně vůbec neumím anglicky, mluvil jsem s Irama....
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - to se všechno spraví, zase budeš zdravý. :-D A nejenom zdravý ale i spokojený a šťastný. Fakto, tak to funguje. :-D
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Mě už vrtání zubů nebolí 4 roky. Zaplatím si injekci a ať se Navara vydovádí - je mi jedno. Jinak by to nešlo, já to špatně náším.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Neferit Sr. píše:Mě už vrtání zubů nebolí 4 roky. Zaplatím si injekci a ať se Navara vydovádí - je mi jedno. Jinak by to nešlo, já to špatně náším.
To je teda pěkné srabáctví. ;-) Jsem asi z ocele, ale raději vydržím chvíli bolest u zubaře, než ztuhlou pusu ještě dvě hodiny potom, co odejdu. ;-)
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Když jsme u těch pochval lékařů...

Chválím MUDR. Úzkobu že mi našel včas Sudeka a sl. Řezníčkovou, fizio která mi doporučila ať is nechám špatně se hojící koleno znovu vyšetřit a tudíž ortoped našel Sudeka.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“