Militaristický koutek Mk II

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Dalcor píše:Speciální jendotky mě celkem zklamaly, poněvadž se jedná jen o zelené barety.
No, ale Zelené barety = Speciální jednotky/Special forces :) Co Tě na tom mohlo zklamat? U knihy s názvem Luftwaffe bys přeci taky neočekával, že se bude zabývat i kriegsmarine, pozemními zbraněmi a Waffen SS, že?:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Dalcor »

Tak ten překald názvu je nepřesný Zvláštní síly by bylo správné a pak by to pro mě bylo přijatelné (Special Forces). Zvláštní jednotky jsem měl řpedstavu že se jedná o přehled jendotek počínaje SOW a konče Force Recon.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

To máš sice částečně pravdu, ale anglický pojem "Force" se vykládá a překládá všelijak, přičemž "jednotka" mi nepřijde úplně nezvyklý či neřpesný překlad.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Dalcor »

Ono jde o to že SPECIAL FORCE se vztahuje přímo ve vztahu k organizaci zelených baretů do SPECIAL FORCES GROUP a vychází ze stylu jejich nasazení.

JTF - Joint Task Force se také nepřekládá jako Spojená úkolová jendnotka, ale úkolový svaz, nebo uskupení - ten překlad je prostě nepřesný a jelikož jsem si nechal knihu dát darem tak jsem byl zklamán.

Mimochodem kdo se včera koukal na fiasko amíků na Eagle I? Docela zajímavé pokoukání, bohužel oproti leteckým aktastrofám je zde příliš vidět malý rozpočet.

Nejlepší byly pseudovědátoři sedící v hospě u vedlejšího stolu (hráli jsme u toho amgicky). Proč neletěli 12 vrtulníky.... apod.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Já neříkám,že je to ideální překlad, ale myslím, že část zklamání byla způsobena nevhodným očekáváním:/ Když jsem u této knihy... v ní je popsána jedna ze zákaldních taktik zelených baretů - oeprace na získání srdcí a mysli. Co si myslíte, že byla největší oeprace na získání srdcí a myslí v dějinách?:)

To jsem se nedíval..od té doby, co máme PC v jiné místnosti než TV, tak TV skoro vůbec nesleduji:) ale je fakt, že Amíci porušili jedno ze základních pravidel takovýhlech oeprací - jednoduchost.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Dalcor »

Vallun píše:To jsem se nedíval..od té doby, co máme PC v jiné místnosti než TV, tak TV skoro vůbec nesleduji:) ale je fakt, že Amíci porušili jedno ze základních pravidel takovýhlech oeprací - jednoduchost.
A přitom to spluplánoval Blackwith. Mě se líbí Marcinkův názor an tu operaci (byl ve štábní místnsoti jako poradce od SEALs), jen jí musím najít ;)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

To budeš hodný - docela rád byhc si to přečetl, i když jinak mne zrovna tahle operace nějak víc neláká...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Armáda posílá do afghánistánu svým vojákům 3 Dinga 2

to je docela rozumná volba, dle dostupných údajů bych jako naprostý laik v borněné pozemní tehcnice soudil,že nevypadají vůbec špatně:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. píše:Vallune kamaráde, já mám obavu že Sigil už nikdy žádnou republikovou akci neudělá. Generačně to asi není možné.

Takže pokud sraz MK tak tady u mě v Prostějově - ubytování s polopenzí zdarma, je zde kam jet - ono třeba pevnost Olomouc je luxusní a pokud bys přijel i spaní tak se určitě nudit nebude taky. Ono je tady skoro tolik zajímavého jak v Praze i když v menším. Třeba rozárium - tisíce rozkvetlých krásných růží, skleníky na Floře a Zoo Sv. Kopeček.

A mňamky? Takový vyhlášený plumlovský řízek v restaruraci u Sluníčka? Nezapomenutelný kulinářský zažitek. A navíc to není takový spam jak to vypadalo na začátku.
Proto taky píšu Military Klub, kde si myslím,že šance alespoň v malém něco zorganizovat je:)

Pevnost Olomouc je lákavá věc (celej Olmík je můj vleký restík, já tam ještě vůbec nebyl :oops: ) uviídme, třeba se něco podaří domluvit.) Věřím,že minimálěn takový Geralt by se taky přidal a možná i další:)

Jak by to bylo s paní, to nevím - ona možná až moc respektuje pravidlo,že některé aktivity by měly být "samostatné"...:) Ale na ZOO by asi nalákat šla...:) Navíc s Bárou se dobře prohlížejí kočkovité šelmy... Už se prákrát stalo,že různé čičiny kdesi spaly a nikdo je neviděl,a el Báře se přišly ukázat až před sklo/mříž...;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Neferit Sr. »

Jestli by se někdo další nechal nalákat nevím. Dost pochybuji. Studenti jedou jak motorový myši a kmitají na zkouškách. Dalcor? Nevím ani jestli žije. Tafif se objeví tak jednou za měsíc. Pro ostatní je Militari koutek jen doplněk.

Co naděláš. Přitom z Prahy je to do Olomouce vlakem co by střelil. A jak jsem psal-Přemyslovský hrad, svatováclavská katedrála, pozůstatky pevnosti-já třeba vím kde se dá u některých fortů dostat do kasemat a spousta dalšího. A manželku s sebou. Protože já svoji beru na tyhle věci vždy.

Ledacos se dá za víkend stihnout. I slušně se vrátit do Prahy.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Geralt »

V závislosti na termínu se vynasnažím zúčastnit. Přes léto bych se měl dát časově a finančně dohromady, takže tedy kdy? ;-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - tak to je problém - já bych manžílku s sebou rád vzal, ale ona nechce, napůl z praktických důvodů (péče o babičku, zvířenu) a napůl proto, že chce udržet určitou míru nezávislosti v zájmech...:/

V první chvíli mne napadl nějaký prodloužený víkend, ale ten je v nedohlednu:/ Ale uvidíme, já se dohodnu s Geraltem a pokud se to bude hodit Vám, tak můžeme rychloexkurz udělat:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Neferit Sr. »

Bylo by dobré v létě. Spíše v srpnu. To už studenti budou okřátí po nárazech na zkoušející a vydělají nějaké mergle na brigádách. Včas se ozvu až budu mít více jasno. Momentálně mám starost o manželku-je ve velmi vážném stavu v nemocnici a nějak se mi nechce nic plánovat dřív než se z toho vykřeše.

Ale v létě bych to viděl jako velmi reálné. POkud se v navrhovaný termín nebudetě válet na Ibize nebo prohánět Thajky v nočních klubech.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - držím palce :pray:

Srpen by mohl být ok, krom začátku... Ale nechme to na veselejší chvilky.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re:

Příspěvek od Vallun »

Neferit píše:Pochybuju, že bych byla členem (přece jenom, takovou hodnotu moje příspěvky určitě nemají), tak bych si dovolila dát nějakou tu doporučenou četbu - Děsivé dějiny. Speciálně pro Valluna - Trapné britské impérium a Bombardovaní Britové (sice jsem nečetla a ani nezaregistrovala, že to vyšlo, nicméně web mi ukázal, že ano. imo to zní zajímavě :angel: ), pro ostatní - Mizerná první světová válka a Strašná druhá světová válka.
Tak jsem na základě tohoto doporučení přečetl Prohnilé Římany a Bombardované Brity... Knížky to určitě nejsou špatné, až/jeslti budu mít někdy dětičky, tak jím je určitě podsunu, ale přiznám se, že jsem měl asi příliš velká očekávání, neb mám tak nějak pocit,že to zase až takový zázrak není:/
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“