Militaristický koutek Mk II

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: s tou .45 bych se s tebou hádal. Tenhle náboj má ve srovnání s 9 mm vynikající zastavovací účinek. Samozřejmě, pro civilní a policejní použití je to možná až moc, ale pokud jsi na bitevním poli a cokoli tě donutí použít záložní zbraň, já osobně bych chtěl něco, co nepřítele zastaví a spolehlivě vyřadí pokud možno první ranou. 9 mm je fajn, ale zdá se mi poněkud slabá na vojenské použití ( i když se to kompenzuje vyšším počtem nábojů v zásobníku)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

Vallun píše:5,56 je úlet... sice své užití si najde (hlavně u američanů, kterí obecně moc střílet neumí, takže při stejné hmotnosti mají hooodne pokusů:) A pak jsou i určité výhody mikrorážového střeliva, ale prostě na praktické bojové užití to není...

Problem NATO je, že neví, co chce... dost se mluví třeba o ráži 6,8 (.27)...což nevim nevim...

Hlavně u pistolí prosazují naprosto pitomé .45 ACP (11,25 mm), ale u pušek by nejraději střílelli prach:)
Ten rozdíl v přístupu "Malorážové útočné pušky x kanonové pistole" je dán tím, že jak píšeš "neumí moc střílet".
Vždyť armáda US Army .45 nepoužívá to je záležitost policie a civilních nadšenců.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Schleitr: S tou armádou bych brzdil, vždyť Colt 1911 je americkými vojáky používán dodnes i přes nahrazování Berettou 92. Co jsem se dočetl, tak Američané mají Colta radši, připadá jim spolehlivější a osvědčenější (aby taky ne, za skoro sto let služby) a já s tím souhlasím (třeba jednořadý zásobník Colta je o mnoho spolehlivější než beretťácký dvouřadový)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Cozzinnni píše:Vallun: s tou .45 bych se s tebou hádal. Tenhle náboj má ve srovnání s 9 mm vynikající zastavovací účinek. Samozřejmě, pro civilní a policejní použití je to možná až moc, ale pokud jsi na bitevním poli a cokoli tě donutí použít záložní zbraň, já osobně bych chtěl něco, co nepřítele zastaví a spolehlivě vyřadí pokud možno první ranou. 9 mm je fajn, ale zdá se mi poněkud slabá na vojenské použití ( i když se to kompenzuje vyšším počtem nábojů v zásobníku)
Prosím, přečti si o tom něco:) Ono je to složitější, o dost složitější... .45 ACP je nepatrně účinnější na nejkratší vzdálenost, a to jen za předpokladu, že Ti nestojí v cestě třeba okno automobilu, protože prakticky stejná prachová náplň vytlačuje těžší a větší střelu (která má tedy větší čelní odpor). 9mm luger je v tomhle prakticky o dost efektivnější, ale pokud Ti jde jen o křivku přenosu energie (tzv. zastaovací účinnek), tak z této kategorie je nejefektivnější .40 SW ;)


Schleiter - ale oni jí používají, pokud nemusí nosit standardizovaný model NATO...

Co se týče spolehlivosti zásobníku, tak je to blbost toho, kdo si vybere Berettu;) Tento český vynález u výrobkůl z Uhgerského brodu fugnuje spolehlivě:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

Cozzini:Podle mě osobní libůstka mít pětačtyricítků-"když jí praděda a děda stříleli Boše,tata jí střílel rákosníky tak jí já budu střílet Talibánce...."
Trend návratu ke starým,vyšším rážím je spíš u pušek kde se vracejí k M-14.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Schleitr - souboj .45 ACP vs. 9mm Luger je v US ozborjených silách takový evergreen:) Je to hlavně mnohem spíš víc otázka přesvědčení a svěonázoru, než věcných argumentů:) Já osobně jsem ale rozhodnutý (mj. v ČR je 9mm luger náboj přeci jen levnější) 9 mm luger rulezz:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: Ještě je tu jedna možnost. Být totální masochista a sehnat si Desert Eagla .50AE :lol:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

Cozzinnni píše:Vallun: Ještě je tu jedna možnost. Být totální masochista a sehnat si Desert Eagla .50AE :lol:
Pistolová mědvedobijka :-D
Přivádí mě na zajímavou myšlenku-0.50 samopal....
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Schleitr: V tom případě ale chudák střelec. Při představě kopance z Deserta se mi zvedá žaludek, natož kdybys stejnou ráži pálil automaticky :shock:

A ještě k Vallunovi: Kouknul jsem se do knihy Vojenské zbraně a zde je uvedeno, že Walther v minulosti vyvíjel pušku ráže 4,7 mm s beznábojnicovým střelivem pro pušku G-11. Sice to odložili, ale že prý nevylučují možnost dalšího vývoje. Tak jestli tohle přijde do výzbroje...
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

Cozzinnni - no, jene ta puška bude spíš lehký kulomet družstva, protože bude mít obrovskou kadenci (tedy už má, prototypy existují). Navíc je to dobře zvolená mikroráže, ale přesto to není žádný zázrak... ale je možné,že se půjde touto cestou:) Osobně však sázím na elektronické pušky.

Desert Eagle .50AE je békovina. Navíc u modelů vyrobených mimo Izrael se občas stává, že se ucpou plynovodné kanálky a pak z toho máte pistolku s plně dynamickým závěrem - takže kope jako rozzuřená kobyla chránící hříbě.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

adG-11-tak takhle vypadá ošklivá zbraň....
Desert Eagle-holt to chce originál a ne yankeeskou napodobeninu :-)
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Vallun »

BTW: není ta G-11ka z produkce Hecklera a Kocha?

DE to nechce vůbec, praví muži nosí ČéZety;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Schleitr
Sigilan
Příspěvky: 85
Registrován: 17.10.2008 21:51

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Schleitr »

Vallun:Je
S těma čezetama svatá pravda, i fanoušci 0.45 si u ní vyberou.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Vallun: Jen tak pro rýpnutí - pravý muž nenosí zbraň ;-)
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Militaristický koutek Mk II

Příspěvek od Cozzinnni »

Vallun: G-11 zní zajímavě, zvlášť ta koncepce beznábojnicového střeliva (konec drsňáckému cinkání nábojnic o dlažbu? :-D ), ale zdá se mi to zajímavé. Čím dál tím víc lidí v rámci NATO volá po znovuzavedení střeliva 7,62 mm kvůli prý nedostačující účinnosti "pět padesát šestek" proti živé síle a Walther si vesele vyvíjí zbraň JEŠTĚ MENŠÍ ráže.
A FN Herstal dokonce doufá, že jejich 5,7 mm náboj nahradí 9 mm Lugera v roli standardního samopalového náboje (no, proti Jaffům ve StarGate ty P-90 celkem účinkovaly :mrgreen: )
Takže máme se ještě na co těšit :mrgreen:

Thompsona na vás, vy devítkáři! :-D
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“