Militaristický koutek Mk II

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - nemáš až tak úplně pravdu. Pokud se někdy na ty díry podíváš, zjistíš že v té době si RU vedla svoje války o dědictví španělské, bojovala s opozicí a podobně. To, že v té době vedli Turci boje i jinde svědčí spíše o jejich strategické nevyzrálosti a snaze zbavit se ozbrojených posádek ostrovů ve svém týlu. Potom je potřeba jak jsem nezapoměl zdůraznit vzdát hold bojovníkům na obou ostrovech. O boji o Rhodos vím poměrně dost díky Geraltovi a ten boj v obou operacích snese ta nejvyšší měřítka statečnosti, houževnatosti a pevné víry.

Ale rozhodující díl práce odvedli vojáci a obyvatelstvo RU Včetně obyvatel Českých zemí a později i Ruska.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tak mám pocit že ty máš rád R-U a já Johanity.

A proto se nemůžeme shodnout.

Podívej se an toa si tak takhle - kdyby padla Malta, turecko by mělo neprosto neomezenou vládu nad celým středozemním mořem. Smetlo by do té doby dobře zásobené pevnosti Johanitů mimo mateřeské ostrovy a zrušilo by rytířskou flotilu. Celou válečnou mašinerii která by nepoznala porážky by vrhla proti R-U a to s využitím jak zakalených elitních Janičářů tak i možnsoti vylodění v měkkém podbřišku evropy.

Co takhle fifty-fifty? ;-)

Až dodělám Grenadu pustím se do Johanitů.

Geralte možná jsem přhlédl ty jsi někde zpracoval bitvu o Rhodos?
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Dalcor: Nezpracovával, ale někdy v září jsem Neferitovi poslal okopírovanou studii z časopisu Historický obzor. Jmenovalo se to Dvojí obléhání Rhodu. Pojednává to právě o obraně ostrova Johanitským řádem před Turky.
Máš-li zájem, tak to ve škole okopíruji a pošlu ti to.

A propos - v mailu máš (snad dorazilo) Přehled velení a organizace vojsk skupiny armád Don k 15. 2. 1943.
Případní zájemci, neváhejte se připomenout. Rovněž zašlu.
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Geralt :Já bych prosím chtěl :lol:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - dobře tedy, plichta. Ale rád nebo nerad to není asi tak nějak správně řečeno. Mě se prostě nezdá že by čtyři časově rozložené lokální vyloďovací operace byly souměřitelné s porážkami deseti a statisícových armád.Navíc v té době RU byla vnitozemský stát a ohrožení z moře pro ni nebylo relevantní. A podbřišek Evropy v té době Turci ovládali celkem dost masivně. Možná by k tomu mohl něco Vallun.

Až se setkáme tak se o tom pobavíme. Poslyš bráško máš nějakou dobrou zprávu o Útoku ČSLA ?

Geralt - ahoj, v pondělí Ti posílám půl kila materiálů v četně kompletního rozkladu vývoje tanků Merkava až po poslední nasazení izraelské armády v Libanonu. Jako pro zaníceného tankistu to pro Tebe bude fajšmekrovina.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Neferit - já se k tomu vyjádřím až budu mít čas nastudovat dostatečně materiálů. teď se mi času žalsotně nedostává z mnoha důvodů. Musíms e řpiznat že o bitvách R-U s Tureckem vím méně než žaloatně málo.

A já prosím materiály o Merkavě nedostanu??? Nejlepší a nejelitnější armdá světa a já o ní nedostanu ani ň?? Bůůůů :cry: :eh:

A naposledy k útoku ČSLA - věřím k tomu že se k tomu o víkendu dostanu, přiznám se že to je více práce než jsem čekal, aby to PDF vypadalo stejně dobře jako ročenka, né li lépe. A konečně - kdy plánuješ završit soubor ČSLA - jestli by to nechtělo sborník.

Geralt - ano prosím - porovnám to s tím co tady mám od Osprey a řádových historiků

Přiznám se že Vás nyní zanedbávám, je to dáno tím že momentálně mám moc práce s tvorbou RPG her, pražské z Vás, které zajímají RPG hry si dovolím pozvat na přednášku o taktickém RPG Cadwallon a její ukázkové hraní které právě připravuji. A samozřejmě se již připravuji na fantasy setkání Pragocon.

A aby jste viděli že se opravdu ennudím a nezanedbávám Vás z líne mysli a rukou: Dhaerowathila a Elfové na Torilu, rozpracováno pro potřeby jedné RPG hry. Navíc Tokkarovi přes rok slibuji pojednání o Seldarine, bohech elfů na Forgotten Realms.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

A když už jste u těch turků co takle 1571 bitva u Lepanta... ;-) (moje oblíbená = námořní) :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Dalcor - neřvi, maminka Ti koupí slona. Růžovýho se zelenýma puntíkama. A strejda Neferit Ti pošle Merkavu taky a něco i přidá.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Hele Kozíku, řek bych zlepšení oproti pokřikům asi tak o 300%. Přečet jsem si zatim jen ten první článek a je superk. K druhýmu se někdy dostanu... :-D
@Nef: Byla by i jedna pěkně zabalená pro mě?? Už mě nebaví jezdit do školy autobusem. Almsivi se se mnou furt hádá... :lol:
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

wosmahl: Díky za pochvalu. A...nevím nevím jestli by těpaní vrátná nechala s tankem parkovat před školou :lol:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Četl jsem o americkém bombardování Somálska. Tedy bombardování...spíše ostřelování, AC-130 snad ani bomby nenesou (nebo jo? :think: ). A Herculesy letěly v kilometru a pálily jen 105 mm houfnicema. V novinách psali, že se asi Američani bojí dalšího Black Hawk Down.
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jsou to Spectre III a ne herky birdy... tedy AC 130J Spectre III - bomby nenosí. (Super) bomby nosí jen MC 130 E Combat Talon určený k akcím zvláštního nasazení. Střílejí z elvého boku při mírném náklonu a kroužení nad cílem. Třeba v Panamě tím likvidovali odstřelovače a záškodníky, kdy prostě stříleli do oken...přesně. Ale to byla ještě verze H lišící se hlavňovou a elektronickou výbavou.

Kdyby měli AC130 při UNIFORM SIX FOUR WE ARE GOING DOWN ;)) tak by operace skončila skoro beze ztrát a bez problémů.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

I Spcetre může nést nějakou raketovou výzbroj pod křídly, ale nevím přesně kolik a jakou,t akže teoreticky vzato, by asi pár bobm vzal, ale máš pravdu, že to určitě není jeho poslání...

Jojo, Hercules je letoun věrný svému jménu, poctivý, spolehlivý a výkonný "mezek" odvádějící spoustu té černé (ve smyslu špinavé) práce:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Oni tam nosí většinou světlice či elektronické kontejnery
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Dalcor: viz fotka ve včerejší Mladé frontě, kde je fotka Herculesu, jak vypouští kvanta světlic.
Tušímže se Spectry používaly už v Vietnamu na ostřelování Ho Či Minovy stezky (nebo se mýlím? :think: )
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“