HW: Myši a Klávesnice

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

HW: Myši a Klávesnice

Příspěvek od sevencreature »

Jaké používáte myši? Jaké s nimi máte zkušenosti?

Osobně používám MS Intellimouse Explorer 4.0A a jako další spoustě uživatelů mi po čase špatně reaguje levé a pravé tlačítko (pravděpodobně opotřebení mikrospínačů). Prostřední tlačítko (kolečko) je trochu obtížnější stisknout (časem si člověk zvykne, ale i tak to je docela problém). Plynulé scrollování je naprosto parádní věc, jen poněkud nevhodné ve hrách na přepínání zbraní (na druhou stranu, přepínat zbraně ve hrách kolečkem je sebevražda tak jako tak :-) ). Nebýt těch problematických dvou tlačítek (myšítek, chcete-li) byla by to super myš na normální (neherní) používání.

Každopádně ten problém se stiskem mě docela štve a plánuju koupit nějakou jinou myš (a tuhle předat někomu jinému).

Momentálně se rozhoduji mezi Logitech MX518

Obrázek

a Razer Diamondback.

Obrázek

Nějaké zkušenosti s některou z nich? :wink:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 23.5.2007 20:30, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Zdárec. ja mám tú razorku, a jej jediná vada je, že blbo reaguje na lacných podložkách. ja ju používam na obyčajnej A4ke. tam ke ozaj dobrá, ale ak by si kúpil aj nejakú podložku, tak by si mal byť za vodou. Mne sa teraz nechce vymrskať takmer tisícka za podložku.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c: snad to nebude drzé, ale mohl bys sem hodit orientační ceny?

Já používám prakticky ty nejlevnější myši na trhu - vydrží všecky zhruba stejně dlouho-krátce,chcete-li:) vzhled neřeším a podložku taky ne...papír stačí:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Obě dvě stojí zhruba stejně - cca 1100-1300 Kč.

Nuke: A jak ji máš dlouho? Nemáš nějaký problém s opotřebením tlačítek případně kabelu (na místě propojení s myší)?

Mám sice osvědčenou hadrovou podložku za cca 20,- Kč :-P ale případně můžu zkusit nějakou zajímavější - třeba Steelpad :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Mám tu Logitechku a nemohu si stěžovat. Možnost kdykoli přepnout dpi se při hrách v celku hodí a pomalu už si začínám zvykat i na to tlačítko 'zpět' :D
Kolečko jde stisknout bez problémů (bez toho aniž by při tom zarolovalo) a do ruky je velmi pohodlná.
Podložku jsem si koupil QcKmini od steelu a na tu též mohu pět pouze chválu 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

sevencreature píše:Nuke: A jak ji máš dlouho? Nemáš nějaký problém s opotřebením tlačítek případně kabelu (na místě propojení s myší)?
Mám sice osvědčenou hadrovou podložku za cca 20,- Kč :-P ale případně můžu zkusit Razer eXactMat nebo nějaký Steelpad :think:
Mám ju takmer rok bez problémov, a inak sa v programe, čo k nej je dá nastaviť citlivosť aj na 400 dpi. Ja som ju kupoval za asi 1600 zo skladu. a ak môžeš vyskúšať nejakú tú lepšiu podložku, pred kúpou, tak to odporúčam. Na plátenej som ju sice neskúšal, ale podla mňa to nebude ono. Pohyb bude trhaný. Zrejme kôli tomu, že sníma aj nerovnosti na takejto podložke.

A ešte dačo. Mne sa hodila aj k celkovému dizajnu PC... Všetko čierne a v bedni modré neóny :)
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Ja mam Razer Copperhead na podlozce Razer eXactMatX a sem maximalne spokojenej. Uz ji mam 2 a pul roku a zatim bez problemu. Ale jestli chces hrat 3D a kce tak zvol neco tezsiho. Ta moje ma 95 gramu coz je parada na strategie ale na CS by to chtelo tak 150g.
Obrázek
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Zhruba před měsícem mi odešlo kolečko u mojí myši, tak taky přemýšlím jakou koupit. Zatím to vidím na Razer Diamondback a k tomu ExactMat, ale než na to seženu peníze tak určitě několikrát změním názor :)

Tinnarr: Nejsou náhodou u Copperheadu takový závažíčka? Tím by to na těch 150 g mělo jít zatížít :)
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Nejsou. Da se k tomu koupit nakej Copperhead kit s postranima tlacitakma ruzne vahy myslim.
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, k Razerům je možné přikoupit ten kit (obsahuje závaží plus něco navíc, ale není zrovna zadarmo).

Já jsem slyšel, že právě ta nízká hmotnost je hlavní výhoda :think: Každopádně (překvapivě) u mě není hraní priorita - prostě jen chci konečně nějakou dobrou myš :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Ano, ta nizka hmotnost je hlavni vyhoda. Diky tomu je ta mys univerzalni, zatimco tezsi mysi se hodi prave jen na 3D akce.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Já už mám nějaký ten rok (od chvíle, co vyšla) Logitech MX510 a nemohu si ji vynachválit - příjemná a bezproblémová. Jedinou malinkatou výtku bych měl k tlačítkům - reálně a při plném pohodlí je použitelných "jen" 5 - 3 klasická a ta 2 na levém boku.
Podložku nepoužívám, zatím fungovala na všech površích.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - dej sem hlasování, ať víš, co si máš koupit;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Hlasování mi bohužel nepomůže :-) Obliba myší je individuální - obě dvě jsou kvalitní (stejně jako Copperhead či G5) - kterou vybrat, těžko říct. Rozhodoval bych se za prvé podle toho, jak mi padne do ruky a za druhé podle toho, jak která myš dlouho vydrží bez opotřebení. Uvidím.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - jasně, chápu:) nimcéně věřím,že bys dokázal vymyslet zajímavé možnosti a mohla by být sranda, hlasování navíc vždycky přitáhne dost lidu;)

Já už jsem svůj názor řekl - na myši šetřim, rozdíl v nich příliš nevidím...:) (tedy vidím, ale nepociťuji, co se týče uživatelského hlediska:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“