Česká republika - současnost a budoucnost

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vlasák »

Jab píše:Nechápu, kde se v současném světě může neustále brát ten pohled, že pravice chce prostě zrušit všechny výplaty sociálně slabším.
Víš, pokud je velmi frekventovaně slyšel shora, ze stran a snad i kolikrát paradoxně zdola, že (promiň Vallune, bylo to při ruce - špatnosti ti podsouvat nechci):
Vallun píše:To, že jí někteří lidé pocítí? Ano, to pocítí. Ale je to špatně? Nemyslím si.
tak je těžké si myslet, že je to všechno myšlené opravdu dobře :-D

Anebo se daní řečníci prostě snaží velmi nešikovně generalizovat a pak taky podle toho vypadají ty jejich nápady... Že to teprve musí nějak exnout, aby se poznalo, že tam je něco fakt špatně...

Jab, ale to není jen o tom ubližování slabším... Ono je to celkově takové dost povrchní "anti-levičáství" vůbec...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Jab »

Vlasák píše:Jab, ale to není jen o tom ubližování slabším... Ono je to celkově takové dost povrchní "anti-levičáství" vůbec...
Přiznám se, že antilevičáctví i antipravičáctví mě štve asi tak stejně. A lhojsteno, zda je povrchní či ne. Myslím si, že se objevuje obé a myslím si, že obé je špatné. V tomto si ČSSD a ODS rozhodně nezůstávají nic dlužni.
Na druhou stranu já se považuji za člověka veskrze inteligentního a tedy odmítám chrastit nějakými vítěznými únory pokaždé, když se změní vláda.
Jinak řečeno tohle mě dokáže znechutit ale už ne naštvat. K výkřikům typu KSČSSD či ODSS zde máme čtenáře novinek.cz. Je sice smutné, že tolik nesvéprávných lidí má právo volit, nicméně taková už je demokracie, pro kterou já jsem.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Vallun »

Vlasák - Ale já netvrdím nic z toho, co mi podsouváš! Rozhodně nechci rušit "všechny dávky" a podporu sociálně slabším. Ale jsem proti těm, kteří tento systém, zneužívají, ať tak či tak. Navíc se přiznám, že se mi nelíbí, aby se z mých daní umožňovalo kdejakému flinkovi chlastat a hulit...(zjednodušeně řečeno). Navíc preferuji takové formy podpory, které jsou co nejefektivnější - tedy to, aby z koruny odevzdané na daních, se co nejvíce haléřů dostalo potřebným.

Navíc jakožto moderní konzervativec mám na zřeteli i zájmy střední třídy, která je v tomto státě soustavně tyranizována a stlačována do oblastí sociálně slabších. Mimo jiné i proto, že právě tato střední třída se považuje za základnu demokracie.

Jab - s Tvým posledním příspěvkem naprosto souhlasím.

Neferit Sr. - vyjádřím se jen k Tvé poslední větě, neb ostatních vím, cos chtěl říct a chápu Tě, nicméně své argumenty k těmto věcem jsem uvedl výše. Já rozhodně netvrdím, že je tato reforma dobrá. Ale vzhledem ke konkrétní současné situaci ve zdravotnictví je prostě lepší nějaká, i špatná, reforma, než žádná. Ono totiž na tom, že tato reforma není lepší, má i velkou vinu David Rath, který zabránil tomu, aby se provedla dlouhodobější analýza problémů. Nicméně v této reformě vidím taky řadu problémů, ale to, že bude někdo platit téměř symbolickou sumu podle mého nepatří mezi ně. A pokud se to někoho dotkne citelně? Koho? Vzhledem k tomu, že v evropském srovnání navštěvujeme lékaře téměř nejčastěji a velmi často zbytečně, tak omezení těchto návštěv je určitě legitimním cílem nějaké reformy.

Ano, celkově se zvyšuje daňová zátěž obyvatelstva, ale proč? Není to třeba proto, že tady dvě předchozí vlády tak trošku rozhazovaly?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Tafif »

Vallun píše:A pokud se to někoho dotkne citelně? Koho?
Co třeba důchodci, kteří si musí každý týden chodit pro léky? Vždyť je přece nemůžou čtyři stovky měsíčně navíc rozhodit, při jejich příjmech, že?
Vallun píše:Vzhledem k tomu, že v evropském srovnání navštěvujeme lékaře téměř nejčastěji a velmi často zbytečně, tak omezení těchto návštěv je určitě legitimním cílem nějaké reformy.
A taky máme nejvyšší zdravotnickou úroveň v evropském srovnání. Je legitimním cílem dostat se na průměr...
Už to tu jednou řekl Jab - návštěva lékaře je jedno z nejlepších preventivních opatření.
Vallun píše:Ano, celkově se zvyšuje daňová zátěž obyvatelstva, ale proč? Není to třeba proto, že tady dvě předchozí vlády tak trošku rozhazovaly?
A proč má tahle vláda stejný, nebo ještě vyšší schodek rozpočtu? Vždyť zvýšila příjmy a přitom rozhazuje méně...
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Saruman »

Tafif píše:A proč má tahle vláda stejný, nebo ještě vyšší schodek rozpočtu? Vždyť zvýšila příjmy a přitom rozhazuje méně...
Příjmy se zvýší v některých oblastech, v dalších naopak dojde ke snížení. Například se v tomto roce zavedl strop na odvody do systému sociálního pojištění. Budou se počítat nejvýše z částky ve výšce čtyřnásobku průměrné mzdy. Stát se tím připraví o zisk 4,5 miliardy korun…
Celková daňová zatěž obyvatelstva zůstane přibližně stejná, změnou je pouze její rozložení.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Tafif »

Příjmy státního rozpočtu v roce 2008 se očekávají ve výši 1 036,5 mld. Kč, což znamená, že by mělo dojít k nárůstu příjmů v porovnání se schváleným rozpočtem roku 2007, a to o 9,2 % (v absolutním vyjádření o 87 mld. Kč).

Výdaje státního rozpočtu se v roce 2008 navrhují ve výši 1 107,3 mld. Kč, meziročně se zvýší o 6,4 %, což v absolutním vyjádření činí 66,5 mld. Kč.

Deficit státního rozpočtu v roce 2008 dosáhne -70,8 mld. Kč.

Plán za loňský rok - schodek 91 mid. Skutečnost 66,4 mld.
Pro rok 2008 může být zlešení oproti plánu max 15 mld., tedy schodek 50 mld.

Každopádně rozdíl plánů činí 87 mld. v příjmech ale schodek se má snížit pouze o 20,2 mld.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Saruman »

To má jeden z toho, když pracuje pouze se shodkem... :-D

Nicméně ty odhady příjmu jsou dost nadnesené. Očekává se, že budou nižší.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Neferit Sr. »

Saruman - čísla uvedená Tafifem jsou přesná. Z toho je potřeba vycházet. Že to možná bude lepší nebo naopak horší je možné ale ne jisté.

U ODS navíc hrozí jedna zásadní věc. Že přebytky v jednotlivých částech systému - DANĚ - SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ - ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ- nenechá v dané části ale zalepí jimi díry tam kde bude cítit potřebu. Dělala to za Klausova vládnutí a tak z účtů sociálního pojištění zmizelo za čtyři roky 54 miliard. Ale rozpočet byl vyrovnaný a to bylo vydáváno za důkaz skvělého hospodaření. Dneska ty peníze v systému chybí a tvrdí se že je prožrala vláda sociální demokracie.

Celá tahle reforma má dobrou myšlenku a potřebná zcela jistě je. Ale na druhou stranu já osobně nevěřím, že je politicky ustojitelná. ODS za to platí už teď ztrátou referencí.

A dopady na rozpočty? Malý příklad číslo dvě. Onemocněla mi můj kocour. Byl jsem sní na pohotovosti. 90 korun za vyšetření, 90 korun za tři položky receptu a 164 korun doplatky na léky. Celkem tedy 344 korun za to, že onemocněla na hrtan. S ušlou mzdou za předpokládaných 7 dnů neschopnosti ve výši asi tak 2800,- jsme v minusu oproti normálu přes tři tisíce. Takovou reformu opravdu žeru.

Na druhou stranu od 01.01.2008 mi zdraží pojistku na auto, dálniční známku,elektřinu, plyn, hromadnou dopravu a já nevím co ještě. Je zavedená ekologická daň-další zdražení skoro všeho. Opravdu reforma jak hrom. Ale uvažujeme o odstavení Temelína aby jsme museli energii dovážet ještě více a ještě více se zdražilo.

Skvělé reformy
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Tafif »

Tak jsem koukal na toho Švejnara... Ten chlápek se mi docela líbí.

S tím jak vystupoval v Událostech komentářích je mi daleko sympatičtější než Klaus. A když se rozhodl vzád občanství USA v případě zvolení, nemám proti němu námitek.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Hamster »

Osobně je mi celkem jedno kdo z těch dvou propadne sítem. Horší změny než Havel - Klaus se dočkat nemůžeme, takže nemáme relativně co ztratit...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od sevencreature »

Tafif píše:A když se rozhodl vzád občanství USA v případě zvolení, nemám proti němu námitek.
Hmm, tak v jeho vlastním zájmu doufám, že ho nezvolí...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od SiNuHeT »

Tafif píše:A když se rozhodl vzád občanství USA v případě zvolení, nemám proti němu námitek.
Viz. Macek ;-)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Cesare »

Hamster píše:Osobně je mi celkem jedno kdo z těch dvou propadne sítem. Horší změny než Havel - Klaus se dočkat nemůžeme, takže nemáme relativně co ztratit...
Zas tak strašná změna to nebyla... :think:
Abych pravdu řekla, dneska už to Klaus v podstatě dotáh a sere mě stejně - ale bejvaly doby, kdy mi vadil podstatně míň než ten druhej Vašek.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Hamster »

Cesare: No nevím, asi je to věc osobních preferencí. Ono kdo má tenhle džob zas tak zdibořící není, ale pokud bych si měl vybrat, tak čistě obecně bych byl spíše pro jednoho z nejuznávanějších intoušů dneška, než člověka, který je skoro každému pro smích. Jako ne zrovna nejlepší změnu to skutečně vidím. ;-)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká republika - současnost a budoucnost

Příspěvek od Cesare »

Na to, koho maj ve světě rádi, na to zvysoka víš co...;-)
Ale jak říkám, dneska už je to pro mě prašť jak bouchni... Každej výrazně po svým, ale vaděj mi oba (a oba jsou mi víceméně putna).
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“