Mobilní telefony

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět

Oblíbená nebo aktuální značka telefonu

Alcatel
1
1%
LG
1
1%
Motorola
5
5%
Nokia
36
35%
Panasonic
0
Žádná hlasování
Philips
0
Žádná hlasování
Sagem
0
Žádná hlasování
Samsung
5
5%
Siemens
21
20%
Sony Ericsson
34
33%
Jiná značka
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 103

Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:Jab: :-D Zrovna nedávno jsem uvažoval, jaký mobil bych si v horizontu měsíců mohl koupit a tebou referovaný byl jeden z možných kandidátů (s tím, že se mi ovšem z SE žádný moc nezdál), tak díky za varování :-).
S nainstalovaným firmware už mi ta gpska funguje normálně. V téhle cenové kategorii (do 5 tisíc) je to asi hodně dobrý mobil. To povzdechnutí bylo takové obecné. ;-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od sevencreature »

Celkem bych se nebránil, kdyby mi někdo daroval iPhone nebo HD Touch - docela by mě lákalo si s těmi lesklými hračkami zablbnout :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

Jab píše:Njn, kam se to ta civilizace řítí. Považte, i intelektuál jako já (heh) si stahuje tuny věcí do mobilu a používá ho na spoustu hovadin jen ne na ty, ke kterým byl telefon původně určen... Až si zřídím účet na facebooku /.../ tak už se mnou bude definitivně amen. Uzavřen ve sférách mezi cool a looser, připravený čelit všem nástrahám světa novým filmem s Jamesem Bondem. :-( :-)
Done. Už asi před půl rokem :-(

Btw co byste si vybrali ze dvojice Nokia 5800 XpressMusic a LG KM900 Arena?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od AlieN »

Jab píše:Done. Už asi před půl rokem :-(
Vítej ve světě zatracených :-P (ale stejně nechápu lidi kteří tam jsou schopni strávit půl dne)
Jab píše:Btw co byste si vybrali ze dvojice Nokia 5800 XpressMusic a LG KM900 Arena?
To je spíš otázka jestli chceš smartphone, nebo něco jednoduššího, méně všestranného a modifikovatelného ;-)
5800 používám už půl roku a jsem spokojený velice, až na pár detailů... a rychlost ovládání která prostě nedosahuje iPhonu (což je imho jediná věc ve kterém ho nepřekoná... a je to problém i všech konkurenčních dotykově ovládaných telefonů)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

AlieN píše:To je spíš otázka jestli chceš smartphone, nebo něco jednoduššího, méně všestranného a modifikovatelného ;-)
Asi ani jedno z toho. Ten můj SE C702 mi vystačí dokud definitivně neklekne (umí videa, má GPS i internet, jen ta wi-fi a trochu i jack konektor mi chybí). Jen mi ta Nokia 5800 XM teď přišla jako fakt prima koupě. Viděl jsem ji za cca 5300 Kč i s 8GB paměťovkou. Na druhou stranu do roka bude za stejnou cenu i třebas Samsung i8000 Omnia II nebo možná i HTC HD 2. V jejich konkurenci se teda ani pak tahle Nokia neztratí. Ale když člověk nikam nepospíchá, tak si i takhle dobrou koupi může nechat ujít.
Každopádně by mě zajímalo, co do budoucna budou ještě chtít do těch mobilů přidávat. iPhone ten vývoj zasenc celkem příjemně nakopl, ale už to opět trochu stagnuje. Byť teda Nokia N900 se svou nabídkou volání přes skype taky jde. Obecně by mně nevadilo, kdyby naši operátoři do budoucna o něco více "ostrouhali". :twisted:
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od MCZ »

Hmm, já mám dlouhodobě ve výhledu SE T700 8-).

Čekám na ještě výhodnější cenu a dobu, až můj stařičký T610 (který mi mimochodem věrně slouží už cca 5 let) odejde. Tenhle navíc vypadá hodně podobně (tzn. hodně dobře), pročež bych si při případném přechodu ani nemusel moc zvykat :-).
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

MCZ: Nemá to Wi-Fi, GPS, jack konektor (přijde vhod do auta) a displej je prťavej. To už raději tu mojí c702, která se dá sehnat ve stejné cenové hladině.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od AlieN »

5800XM za 5300,- je hodně zajímavá nabídka, takže jestli kupuješ teď, tak bych ji určitě bral, navíc afaik by na ni teď kolem vánoc měl vyjít nový firmware který přinese pár vychytávek co už delší dobu mají novější dotykové mobily od Nokie ... ale pokud starý mobil slouží a nepotřebuješ měnit, tak bych snad i počkal - dotykové mobily jsou docela novinka a vyvíjí a dolaďují se vcelku rychlým tempem...

Btw dnes jsem ve vlaku nainstaloval novou Operu Mini 5 - zatím jen beta, ale ani jednou mi nespadla a je vážně skvělá, obzvlášť podpora tabů mi na mobilu dřív dost chyběla. Jen škoda že při psaní tam teď vyskakuje ne původní "Nokiácká" velká klávesnice, ale nová, trochu menší, přímo implementovaná v té Opeře. Ale to je jen detail.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

AlieN: Yup. Do budoucna mám v merku Nokii X6, Acer Liquid, SE Xperia X10 a ten HTC HD 2. Hlavně ta Nokia X6 je hrozně hezká (v obou barevných variantách), ale bude muset hodně zlevnit, páč teď je neskutečně předražená (oproti své "předchůdkyni" Nokii 5800XM). Pak by následoval asi ten Sony Er. Aceru se trochu bojím a HTC ještě určitě vydá lepší modely.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od AlieN »

Jab: X6 vypadá nádherně, jen si nejsem jistý tím ovládáním... technologie je to sice lepší, ale stylus by mi asi dost chyběl, hlavně na prohlížení internetu.
Uživatelský avatar
lonely_shadow
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 26.5.2007 14:56

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od lonely_shadow »

AlieN píše:Btw dnes jsem ve vlaku nainstaloval novou Operu Mini 5 - zatím jen beta, ale ani jednou mi nespadla a je vážně skvělá, obzvlášť podpora tabů mi na mobilu dřív dost chyběla. Jen škoda že při psaní tam teď vyskakuje ne původní "Nokiácká" velká klávesnice, ale nová, trochu menší, přímo implementovaná v té Opeře. Ale to je jen detail.
To sa dá vypnúť - Inline Editing v Settings/Advanced.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od AlieN »

lonely_shadow: Paráda, díky
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Jab »

AlieN píše:Jab: X6 vypadá nádherně, jen si nejsem jistý tím ovládáním... technologie je to sice lepší, ale stylus by mi asi dost chyběl, hlavně na prohlížení internetu.
Jo. Obecně se ještě nedaří úplně úspěšně napodobit ovládání iPhonu. :-? X6 má být už s kapacitním displejem, ale multi-touch chybí. A to je docela deficit. Prý u telefonů s Androidem 2.0 už to půjde lépe.
Uživatelský avatar
jourada
Sigilan
Příspěvky: 20
Registrován: 1.1.2010 20:22

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od jourada »

Och!
Vy se tu bavíte o nějakých drahých telefonech...NEvím na co vám jsou. Já mám mobil, novej stál 600Kč , Nemá to foták,bluetooth, infraport, spíš bych měl říct co tomá..kalendář seznam kontaktů, sms a kalkulačku. :-D :-D
!! BLACK METAL IST KRIEG !!
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní telefony

Příspěvek od Carlos »

Upřímně řečeno, v tomhle jsem s tebou zajedno. Kdyby mi toho proklatého roku 2007 nedali nový telefon, měl bych svojí Nokii 3310 a pískám si. Tyhle nové stroječky jsou k ničemu. Věčně se to musí nabíjet, otravuje to s blbostmi a 90% jejich funkcí stejně nevyužiju.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“