Stránka 1 z 1

Command and Conquer

Napsal: 28.9.2007 9:41
od Vallun
Mohu mít prosbu?

vysvětlil by mi, prosím, někdo, jak nějak lidsky vytvořit síťovou hru v Red Alertu nebo v Renegade?Smile díky

Napsal: 28.9.2007 11:45
od Target
Stáhni si hamachi. Zaregistruješ se na webu. Nainstaluješ hamachi. Uděláš novou síť, kamarádi se připojí a můžete vesele hrát ;)

Napsal: 28.9.2007 11:53
od sevencreature
Hmm, C&C hry (alespoň ty starší) používají (stejně jako mnoho starších her - i když ty obvykle dávaly i možnost výběru) protokol IPX/SPX. A ten se mám takový dojem standardně na XP už ani neinstaluje. Mrkni se ve hře do "Options" -> "Network" - pokud tam máš napsáno něco jako "IPX not available" tak to ho nemáš nainstalovaný.

Takže ho musíš nejspíš doinstalovat - dostaň se do síťových připojení (třeba "Ovládací panely" -> "Sítová připojení"), vyber svoje aktuální připojení (tj. síťovou kartu, kterou jsou počítače propojené v LAN), pravým tlačítkem vyber "Vlastnosti" a postupuj podle obrázku (ehm, přeji hodně štěstí...):

Obrázek

Mno a potom si budeš muset pohrát s nastavením přímo ve hrách (případně ještě IP adresy) - i když třeba budeš mít štěstí a bude to fungovat napoprvé...

P.S. Ve Vista už IPX vůbec není podporovaný.

Napsal: 28.9.2007 12:34
od Vallun
7c - díky za snahu, ale jaksi se nám to nedaří... Na mne je to holt moc složitý...nešel byl alespoň renegád přes hamachi?

Napsal: 28.9.2007 15:20
od sevencreature
Vallun: Pokud podporuje TCP/IP, tak by to neměl být problém. Pokud pouze IPX/SPX, tak prostě musíš mít ten protokol nainstalovaný.