BG,IWD online

Navštivte společně s kamarády Baldurovu bránu, Athkatlu, Kuldahar a jiná fantastická místa! Samozřejmě pouze virtuálně.

Moderátor: Razfallow

Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

Zdravím,

sice je tu podobných témat dost, ale příspěvky jsou většinou půl roku staré, tak radši zakládám nové, jestli se někdo chytne.

Už jsem ty hry dohrál tolikrát, že by to chtělo nějakou změnu. Zahrál bych si BG nebo IWD sérii od začátku, ale nepohrdnu ani jenom druhým dílem. BGII a IWDII mám v českém vydání (bohužel).

Kdybyste měl někdo zájem, tak mi napište.

Díky
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

zájem by byl..ale nejsklou žádné skušenosti.navíc zrovna nejsem v dobré situaci s hraním her po internetu..?:-)
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

Já jsem hrál přes net jednou relativně krátce, ale není to nic složitého. Ale co znamená, že nejsi v dobré situaci?

Já budu teď od 24.8. do 7.8. pryč, pak mám zápis na školu a 14.9. jedu zas na týden pryč. A potom 21.9. mi začíná škola, takže nevím, kolik tam bude času. Ale snad se to někam vejde : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

No já budu hrát nejdřív asi tak po konci srpna no :)
Obrázek
Barsian
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 11.1.2008 15:14

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Barsian »

caute... na ICW by som sa dal aj ja nahovorit... jednotku som hral s par kamosmi po nete, ale nie je to nic zlozite... dokonca tusim aj po Hamachi sa da hrat...
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

Ono je to v podstatě jedno, akorát IWD může mít tu výhodu, že je akčnější, takže ostatní hráči, kteří nebudou komunikovat s NPC, nebudou tolik čekat. Jde v podstatě jen o to, abysme všichni měli stejnou verzi té které hry. Hamachi nehamachi, mně je to fuk, jde mi to i bez něj.

Nicméně pořád platí ten problém, že nevím, kdy a kolik bude času. Jestli to stihnem dohrát do neděle, tak to můžem rozjet : ) Ale pak budu dlouho pryč.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

jedu v pátek na dovolenou..+ jak říkám nějaký komplikace..:)až po prádzkách :/
jinak těch postav je 6 ne?..to můžem mít každej dvě ?:))
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

Jo, jo. Pro 3 je to v pohodě. Ve 4 a víc už by to asi nebylo nic moc (jak rozdělit postavy, ne všichni mají čas,...).

Tak předběžně to vypadá na druhou půlku září (do té doby čas určitě nebude, pak se uvidí).

Nejsnazší asi bude vybrat si mezi BG a IWD. S NWN nemám zkušenosti, stejně jako s Diablem : )

Jestli máte oba IWD, tak bych byl asi pro něj. Aspoň se nebudem hádat, kdo bude Dítě Bhaala : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

taky bych byl rači pro iwd 2..:)
baldura zrovna nemám..(ale mohl bych ho sehnat..)
navíc je to přece jen lehčí to iwd 2
nebo iwd 1??
toho neznám...:) jediné co vím je že se tám hází na postavu kostkama...
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

V IWDII se nehází, nýbrž máš pevně dané, kolik bodů můžeš do statistik vrazit. (Myslím, že je to 78.)

Jestli si chceme užít 3. edici DnD, která je o poznání lepší než 2. edice, tak bychom měli hrát IWDII, ale v podstatě na tom nezáleží. Dají se stáhnout nějaké mody : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

píšu že vím že v iwd1 se hází.....2 mám dohranou..!
a rači bych byl pro 2..je jednoduší jak na čas tak celkově.. ;-)
ještě ..módy ty moc neznám..
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

Taky záleží, co má Barsian. Jestli má IWDII, tak do toho asi půjdem.

S mody taky nemám moc zkušeností, teď jsem je poprvé vyzkoušel na BG, ale jestli se najde nějaký zajímavý, tak ho můžeme vyzkoušet : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

no ještě dost času...:)) říkám po konci měsíce...
ale aspoň zatím můžem tlachat za co budem hrát.? imho já budu rád když by jsme se sešli všichni tak aspoň na dvě hoďky deně..:) aby byla sranda...:)
napíšu za co bych moc nehrál..
pala,bojovník,mág...dál nechám podle vaší volby zaklínače,kněze
co bych vyskoušel...mnicha ,barbara ,hraničáře,druida...kdyby nikdo nechtěl tak by šel i ten kněz a zaklínač..(ZAK.místo mága..ale to si asi někdo vezme :))
dál..když už jsme u toho nevím jak hrát za toho hraničáře..a taky jestli by jsme to hráli Powergame nebo jak tomu říkáte..tzn nekecací postavy int a char dolů..?:D
Obrázek
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: BG,IWD online

Příspěvek od PostTrauma »

Hlavní je mít zloděje, léčitele a kouzelníka (zhruba v tomhle pořadí důležitosti). Pak to chce, aby 4-5 postav používalo zbraň na dálku (nejsilnější je luk). No, a nakonec je třeba se rozhodnout, jestli mít víc kouzelníků nebo víc bojovníků (šestá postava je dycky dilema).

Moje představa je taková:

Fighter nebo Barbar - bijec, meč a štít (může být paladin s Cera Sumat), co největší AC, co nejvíc životů, (důležité Str, Dex, Con, Cha)
Fighter - lukostřelec (skončí s 5 útoky na kolo), obouručák (velká dmg), (Str, Dex, Con - elf)
Tempův pán bitev - sekera, vrhací sekera (bonus za sílu) (Str, Dex, Con, Wis - aasimar?)
Thief - lukostřelec (nejsem fanda probodávání), (Str, Dex, Con, Int - tiefling)
Wizard - kuše, (Str, Dex, Con, Int - drow?)
Fighter - lukostřelec nebo Sorcerer - prak, (Str, Dex, Con, Cha - aasimar/elf?)

Ale samozřejmě multiplayer je o tom poznat nové lidi, a tím pádem i nový přístup, takže předložte svoje nápady a dáme to nějak dohromady.

Vidím to spíš na ten powergaming. Stat pointů je moc málo na to, abysme je strkali do nepotřebných statistik jako je inteligence pro fightera a charisma skoro pro kohokoliv : ) Důležité je vymaxovat Str, Con a třetí hlavní statistiku (Int pro wizarda, Wis pro Clerica,...), zbytek strčit do Dex (zlepšuje Reflex saving throws) nebo Wis (zlepšuje Will saving throws). Na Charismu stačí jedna postava, která bude nakupovat. Diplomacii, Bluff a Vyhrožování obstará zloděj, protože bude mít vysokou Int => hodně skill pointů.

Btw teď jsem si vzpomněl, že je třeba mod na ty piškvorky v ledovém chrámě. 250 soubojů se mi absolvovat nechce (bez expů), takže ho možná použijem a necháme si dát jenom odměny : )
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Welwet
Sigilan
Příspěvky: 283
Registrován: 11.8.2009 16:39

Re: BG,IWD online

Příspěvek od Welwet »

nevím..byl bych proto aby si každej postavu udělal podle seb...já měl půl orka většinou bez štítu...s halapartnou popř obouručákem..dá se u něj dát bojovník pro víc bodů zbroj a specializaci...:)
zrovna ten bojovník mě připadá ..takovej ..moc ee..:P(s tím lukem..když už ta ranger,bard,nebo zloděj..ale osobně se mě zdá ranger naprosto vo fekálu v iwd...tak trochu jako všude..:-D
když už rači trp dvouma kladivama nebo meč a kladivo...to už je jedno..bojovník má dost bodů..:)
kněze jsem dohrál s lathanderem a tempem..mě osobne je sympatyčtejší lathander...víc lečí ,víc ochránce..temp spíš víc bojovej a víc útočná kouzla..:)
na dálku se mě zdá bohátě stačí zloděj s kuší a zaklínač/mág ..zloděj rychlou střelbu a ty serpetičky...:) s tou dexou si to potom dává jenda báseň..
navíc lučištníku je zbytečně moc...spousta příšer je imuní na luk ,kouzla...např ledoví golemové...a mrhat na ně extra šipkama...tady to právě reším warem s dvěma zbraněma (třeba tím trpem) dám meč a kladivo..a je to :) je docela fajn i proti casterům..
mnich je docela dobrej na kecání...+ dobrej armor..+v pohodě schopnosti + není příšera která by průběžne podél hry byla imuní na jeho ruce :)) ...vyjímka nejsou ani golemové ani isair a jiné..
jinak ty základy jako že každej má zloděja kněze a mága každej zná..ty pindovinky nechte pro sebe xD
spíš tu rozvinutější taktiku.....ale jinak mě nevadí také vyskoušet nové...obvikle jsem iwd pařil lehká normální...(zato bez modů a bugu jako je bůgování expu v ledovém chrámu atd...) takže klidně beru kompromis..:P
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Multiplayer a Gaming“