Přesvědčení NWN I

Další příběh ze světa Zapomenutých říší. Ujměte se meče, připravte si kouzla.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Zorg
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 5.7.2007 0:13

Přesvědčení NWN I

Příspěvek od Zorg »

Změní se mi v průběhu hry přesvědčení? Hra sice píše, že se mi posouvá ale nějak to není v důsledku poznat....

Nebo budu muset použít nějaký editor, abych nakonec dosáhul na určité povolání?
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Přesvědčení se mění po ose Dobro a Zlo. Když velkoryse odmítneš odměnu či splníš dobrý skutek, posuneš se k Dobru o několik procentních bodů a opačně ke Zlu.
Pohyb na ose Zákonné a Chaotické se mi nikdy nepodařilo vysledovat, žádných změn jsem si nevšiml.
Zorg
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 5.7.2007 0:13

Příspěvek od Zorg »

A tomě právě zajímá.
Mám dojem,že to jde až v expansionech :-(
První číslo se mi totiž u přesvědčení nemění.... :-x
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Datadisky jsem hrál - oproti základnímu NWN - pouze jednou či dvakrát, ale změna na zákonné-chaotické ose se rovněž nekonala. Osobně si myslím, že se prostě mění pouze Dobro x Zlo, které je pro většinu lidí určující znak toho, co hrají. Zákonné a Chaotické už je takové - řekněme "pokročilejší" a hodí se pro hráče mající větší zkušenosti s roleplayingem.
Ne že by zabudování úkolů měnících zákonné-chaotické bylo kdovíjak složité (např. zákonné - splnění úkolů pro vládní autoritu, chaotické - ponechání si hledaného předmětu), ale je to imho práce "navíc".

Nicméně je samozřejmě možné, že se pletu a ty změny zákonné-chaotické tam jsou, jen jsem nikdy neodhalil čím je "spustit". Doufám, že mě případně někdo opraví. ;-)
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Nevim jak v základnim NWN, ale v prvnim datadisku je změna zákonný-chaotický třeba už na začátku, jak vlezete do hospody, kde lidi držej skupinku koboldů. Ne vždycky asi, ale v nějakejch případech vyřešení se posune přesvědčení v tejhle ose. Podle mě jich ve hře bude dost, jen se to ne vždycky projeví, pokud se člověk chová neutrálně(myšleno neutrálně mezi zákonným a chaotickým).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Změnu způsobuje i vykrádání truhel v domech a další (LG -> NG). Ovšem nikdy jsem za Paladina nehrál, takže mi tohle bylo vcelku jedno.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

ja som vzdy chaotic neutral, alebo lawful evil, a podla toho zvyknem hravat aj co sa tyka RP ;-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Zorg
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 5.7.2007 0:13

Příspěvek od Zorg »

Podle toho co jsem vysledoval, se změna Chaotic - Lawful posunuje jen v datadiscích... :-)
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Já hraju za klerika neutrál a samozřejmě jsem zase byla až moc hodná a posunula jsem se k dobrému přesvědčení. Vím, že u jedné mé postavy změna přesvědčení znamenala, že jsem přestalala zvyšovat úrovně. Neví někdo, jeslti se mi to nestane i u toho klerika? :roll:
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

U klerdy se ti to nestane určitě, u něj je jedno jakej máš aligment...
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Omezený výběr přesvědčení mají paladinové (zákonné dobro), druidové ( zákonně/skutečně/zmateně neutrální), bardové a barbaři (jakékoliv nezákonné), mniši (pouze zákonné přesvědčení). Omezení se týká i některých prestižních povolání z datadisků (Blackguard, Assassin, Torm's Champion,...)
Tudíž u ostatních povolání by změna přesvědčení imho neměla hrát roli.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Geralt: mě se to ale stalo předtím u mága ve druhé kapitole. Tam je taková holčina, co nechce vrátit nějakou věc, tak jsem se na ni utrhla, neboť mě uráželo handrkovat se s takovou ... a pak mi přestaly narůstat úrovně, ale možná to byl bug. Já to tenkrát hrála poprvé u kámošky.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Určitě brouček.
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Odpovědět

Zpět na „Neverwinter Nights I & II“