Luky nebo kuše?

Další příběh ze světa Zapomenutých říší. Ujměte se meče, připravte si kouzla.

Moderátor: sevencreature

Luky nebo kuše?

Luky
35
73%
Kuše
8
17%
Je mi to jedno
5
10%
 
Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Luky nebo kuše?

Příspěvek od Koveras »

Takže jednoduchá otázka.
Co Vás víc upoutalo a proč? Vybíráte si (rozhodujete se) s ohledem na damage či (hodně zmiňovanému :) )vzhledu?
Jaký druh munice používáte (např. Vampíří šipky, šípy blesku apod.), atd atd, prostě co Vás k danému tématu napadne.

Edit: Jelikož zrovna jedu se skládaným lukem +2, tak dávám přednost právě lukům.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Kuše mi ve hrách přijdou jako moc velká "automatika" a "moderna", luky jsou navíc taky elegantnější a hlavně k jejich ovládání člověk musí něco umět, ne jak kuše....

A střílím tím, na co mám zrovna prachy... tzn. při prvních hraních BG1 mi magické šípy přišly jako šílené plýtvání penězi a šetřil jsem na "trvalejší artefakty". ale dnes už na to koukám jinak :-)
nejčastěji stejně používám nemagické, popř. +1, +2, jiné nosívám jen ke speciálnímu použití na konkrétní typy nestvůr/situací
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: No v BG 1 teda používám magický šípy jen na potvory, které jsou normálními nezranitelné - přece jenom, thac0 je tam nízký a šípů může být jen 20 v jednom svazku ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

No v NWN mi stačí magické šípy co najdu všude "kolem". Dá se jich najít opravdu hodně. Nehledě na to, že oproti BG jde v každé bedně něco najít a ta šance se s tím zvyšuje. :-) Některé speciální si ale rád dokoupím a využiji na "speciální" potvory, které jsou vůči obyčejným šípům rezistentní.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Koveras: Já jsem v NWN nikdy nehrál za postavu, co by moc využívala střelné zbraně - ale mám luk v záloze, kdyby se na něco hodil...

Nejlepší šípy jsou samozřejmě ty šípy z HotU, které se dají prodat za šílený prachy - těch 99 šípů je asi nejlepší zdroj peněz v celém datadisku (vzhledem k faktu, že tam obchodníci kupují maximálně za 15000 mám dojem).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Johny
Sigilan
Příspěvky: 9
Registrován: 1.11.2005 11:40

Příspěvek od Johny »

v NWN jsem střelné zbraně prakticky nepoužíval. používal jsem je maximálně k postřílení nepřátel když byli za mřížema. kuše nepoužívám, i když bývají mnohdy kvalitnější. zamiloval jsem si luky, a když se má nějaká střelná zbraň použít, tak je to luk. co se týče střeliva, tak tam je to z 80% základní střelivo, zbylé procenta jsou rozdány mezi ostatní magické či jinak očarované.
Uživatelský avatar
Wendeee
Sigilan
Příspěvky: 266
Registrován: 2.10.2005 9:05
Bydliště: Taboard/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendeee »

Zásadně luk, kuš se mi vůbec nelíbí... I když ho používám jen málo, základní kampaň sem jel hlavně se zbraněma na blízko, i když sem měl Rangera... Střílel sem jen za mříže nebo do beden aby se rozletěly... Střelivo sem měl takový, jaký sem našel, nejvíc sem používal asi ohnivý a kyselý šípy...
Peace on you too you son of a beach!!:-P
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Já si vybral zásadně kuši, i když jsem sem tam použil i luk, podle toho, co bylo efektivnější :-D Ale kuše má něco, co podle mě luku chybí. Tu důmyslnou eleganci, a když je natažená tak je natažená a nic nemusíš držet ;-)

Pak stačí jen namířit a pal! Munici jsem bral takovou, kterou jsem zrovna našel, nejsem vybíravý :-D
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Bodkin píše:Já si vybral zásadně kuši...
Kde je v tom případě tvůj hlas?
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Koveras píše:
Bodkin píše:Já si vybral zásadně kuši...
Kde je v tom případě tvůj hlas?
Uupssss, omlouvám se, ale už tam je.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Když už jsem něco používal tak luk, akorát NwN není zrovna moc vhodná na lučišnictví.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Bodkin: No proto. ;-) V pohodě, jen jsem tam zapomněl dát smajlík. :-D
Dalcor: To mě se zase docela hodí. Jakožto mág se dopředu moc nehrnu a takový Elfí dvorní luk (nebo ještě lepší - dostaneš ho od Helmova strážce, nevzpomenu si na jméno luku) se vždycky hodí.
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Uživatelský avatar
PostTrauma
Sigilan
Příspěvky: 1256
Registrován: 6.8.2009 16:02
Bydliště: Asteroid B-612

Re: Luky nebo kuše?

Příspěvek od PostTrauma »

S mojí kouzelnicí taky používám Elfí dvorní luk, i když to zranění je mizivé (občas i menší než od přítelíčka), ale aspoň mám pocit, že něco dělá : ) Většinu oddře Grimgnaw.

Konkrétně v NWN je mi jedno, jestli je to luk nebo kuše, záleží, co je lepší, ale v ostatních hrách jsou lepší luky, takže jsem na ně tak nějak zvyklý.
Marně se snažím přijít věcem na kloub, neboť většina věcí klouby vůbec nemá.
Jack Lev
Sigilan
Příspěvky: 1
Registrován: 28.4.2012 21:15

Re: Luky nebo kuše?

Příspěvek od Jack Lev »

Rozhodně kuše, strilim čím koliv. Ale někdy jsou dobré i hazeci sekery
den323
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 23.10.2012 13:26

Re: Luky nebo kuše?

Příspěvek od den323 »

osobne mam rada kusi, protoze zustava natazena porad...ale hodne jsem hazela sekyrami
Odpovědět

Zpět na „Neverwinter Nights I & II“