Neverwinter Nights

Další příběh ze světa Zapomenutých říší. Ujměte se meče, připravte si kouzla.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

mam pocit, ze jsou tu lide, kteri hraji BG i s nizsimi statistikami. 84, to uz je clovek pomalu buh...
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

mě zase pořád vychází na "hrdinu", který má mít osud celé země na svých bedrech, průměr vlastností 12,6 málo - v BG určitě, v NWN, které je přeci jen odlišné, se ještě s tím dá vyjít,
rozhodně se nedá s vlastnostmi pod 10 počítat, ty postihy jsou hrozný (stačí, když vysaje nějakou schopnost některý z nemrtvých a jak to dovede znepříjemnit život, ale pro celou hru?)
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Keď som začínal hrať BG prvykrát, tiež som si nahádzal vysoké čísla. Teraz keď začínam hrať, tak si nechám tie čísla, ktoré mi hra prvykrát hodí, a aj do družiny si beriem také postavy, ktoré su pre iných looseri. Je to tak oveľa zábavnejšie.

Ak mám super staty, tak ani nepoužijem kopu predmetov (hlavne lektvary a zvitky) v hre, alebo ich nevyužijem v plnej miere, pretože ich vlastne nepotrebujem, staty mám bez nich také ako s nimi.

K 3. edícii :
Niektoré veci sú síce dobré, ale celkove sa mi páči viac druhá. V trojke mi najviac vadí, že sa to viac blíži k powergamingu a už sa z toho vytráca RP duch.
Jednoducho sa mi nepáči vytváranie postavy podľa toho, aby bola čo "najsilnejšia, najlepšia" štýlom : dám si na prvom leveli barbara, pretože má rýchlejší pohyb, potom si dám mága, aby som mohol používať predmety, ...
Výsledkom sú postavy, ktoré sú síce "ultimátne", ale nepasujú do klasickej šablony RPG povolaní ani náhodou. Holt som asi stará škola :-) .

Ak mám celkove zhodnotiť NWN :
Začiatok prvej kapitoly dosť nudný, po opustení z Letohradu sa to pekne rozbehne. Datadisky sú ešte lepšie a úplne to graduje v HoU. Tam sú questy myslím na fakt vysokej úrovni.

Čo sa týka statov v NWN, tak úplne postačuje aj taký súčet aký je. Schopnosti postavy skor závisia od iných vlastností.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Zrovna se chystám poprvé rozjet NWN a chci se zeptat-jaká postava je podle vás nejlepší pro hru. Docela přemýšlím o hraničářovi nebo paladinovi,to jsou nejlepší povolání pro hru,od které nevíte co čekat...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Fighter. :-?
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

Mne sa najlepšie hralo s klerikom. Alebo kľudne bojového klerika. Može nosiť najlepšie brnenia, celkom dobre ovláda aj zbrane (záleží od smerovania), skvelý likvidátor nemrtvých a elementálov, má skvelé pomocné kúzla, ale aj pár dobrých ničivých a može si aj vyvolávať sumony na pomoc. Jednoducho také všestranné povolanie. Na vyšších leveloch mi to fakt pripadalo až veľmi ľahké a také kúzlo "Zraň" je kapitola sama o sebe.
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Valgard píše:kúzlo "Zraň" je kapitola sama o sebe.
Skutocne, kedze 99% nepriatelov v hre je voci nemu imunnych :lol:
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No smiať sa možeš, ale pravda to nieje. Ja som hral klerika len v NWN základ, datadisky nie. Tam som týmto kúzlom zabil prakticky všetkých drakov, porazil Aribeth a aj kopu iných ťažších súperov. Na slabších to nemá zmysel používať, pretože tam to nepotrebuješ a je kopa iných skvelých kúziel. Na nemrtvých sa to samozrejme použiť nedá. Ale klerik má skvelé odvracení nemrtvých a aj kopu ochranných a útočných kúziel.

Datadisky som dohral s druidom a ten má tiež toto kúzlo. Zabil som s ním čo si pametám menovite Valsharees (neviem či to píšem správne) a aj pár iných silných potvor, i keď v datadiskoch som to kúzlo s druidom veľmi nepoužíval.

Takže nechápem tvoju úsmevnú poznámku. Jediná nevýhoda tohoto kúzla je, že nemá automatický zásah, ale to nieje až také strašné.
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Draci su silni? :lol:

Jedini nebezpecni nepriatelia v hre su constructy a mozno demilich. :lol:
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No ak by si pozorne čítal, tak by si vedel, že v súvislosti s drakmi to píšem o NWN. Tam mi až taký slabí nepripadali. Ja osobne som mal najvetší problém až ku konci s partičkami duergarov a ak bolo viac ohnivých obrov na kope, inak nič.
V datadiskoch je snáď len jeden drak, aj to pomerne skoro (drakolicha nepočítam). A nemyslím si, že by bol veľmi v pohode, ak by som sa nepremenil na obra. Tí tvoji constructi a demilich sú myslím až v HoU.

Inak s construktmi som problém nemal. S demilichom som síce bojoval dosť dlho, ale tiež to nebol žiadny extrém. Asi najvetšie problémy som mal s drakolichom.

On chcel radu pretože začína hrať prvykrát NWN. Myslím že keď dojde klasické NWN, tak v datadiskoch už bude vedieť čo a ako. na konci je to v podstate jedno aký class, pretože všetky sú silné.
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Draci ta ani neskrabnu... su trapni. A duergari?? Ved ti nie su schopni spravit ziaden damage... fire gianti detto. Greater <stuff>'s Belt is your best friend. :lol:

Inak constructi nie su problem?? A co tak Mithrill Golem? Ti dali zabrat aj mojej blackguardke, co si zgustla na dracolichovi za dve kola... :-?

EDIT: technicky je najsilnejsi ovsem Weapon Spirit tvojej zbrane v HotU, hlavne ak mas zbran ako ja teraz... :lol:
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Silverbow: Nezdá se ti,že jsi poslední dobou nějaký jedovatý :-?
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Silverbow
Sigilan
Příspěvky: 93
Registrován: 1.10.2005 11:35
Bydliště: Elysium
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Silverbow »

Nie 8-)

Obcas sa treba s niekym aj trochu pohadat, nech tu nemame Happy Tree Friends. Or so. Ja sa pri tom bavim... :-P
Most people have evil spirits. You? You have stupid spirits. Go see shaman, get hole in head...
- Sulik, to G.W. Bush, in Fallout 2 -

WARNING: The content of this post may pose danger to your mental health.
Valgard
Sigilan
Příspěvky: 238
Registrován: 14.10.2005 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Valgard »

No neviem prečo tu vznikol nejaký konflikt. LordArian sa pýtal, aká postava je najlepšia na hranie. Ja som napísal, že mne najlepšie vyhovuje klerik. Nepísal som, že klerik je najlepšia postava !

Hádka začala na kúzle "Zraň". Každý može mať na neho rozny názor, ale kúzlo, ktoré zoberie obeti skoro všetky HP nezávisle na počte jeho HP je myslím dosť silné. Napr. drakovi zoberiem naraz aj viac ako 600 HP. Takže myslím, že nieje až tak nanič, hlavne ak sa bavíme o základnej NWN, nie o datadiskoch. Predpokladám, že ak to niekto chce začať hrat, tak začne od NWN, a nie od datadiskov.

Obtiažnosť potvor je relatívna. Záleží od toho, za akú postavu hráč hraje. Niečo je ľahšie pre magické povolanie a niečo pre bojové povolanie.

Tí mythriloví constructi sú v hre len dvaja a ani sa nemusia zabíjať, pretože sú mimo hlavnej línie, je to len také plus. Ja som ich zabil pomocou vábničky golemov a drtiča golemov. Nikde inde som nemal potrebu tie predmety použiť.

Áno možem si vytvoriť super mega hardcore postavu, ktorá bude skoro všetko zabíjať na jednu ranu, ale to by ma už nabavilo, pretože by som nemal ani potrebu použiť 90% vecí čo nájdem alebo kúpim.
Radšej sa budem so svojou nedokonalou postavou s tým drakolichom trápiť pol hodiny, ale aspoň budem mať o to vetšiu radosť keď to zvládnem.

LordArian : Začni hrať s tou postavou ktorá ťa najviac baví hrať. V podstate je to jedno, s každou sa to dá prejsť a každá na vyšších leveloch bude silná. Navyše si možeš zobrať pomocníka, ktorý tiež odvedie dobrý kus práce.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Valgard: Nakonec jsem si zvolil toho hraničáře. Hlavně díky tomu,že docela solidně kombinuje luk a meč,má schopnost léčení a na vyšších levelech taky pár kouzel zvládne...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Odpovědět

Zpět na „Neverwinter Nights I & II“