Mod: Autosave mod

Vydali jste nějaký mod a chcete jej ukázat světu?

Moderátor: Razfallow

Odpovědět
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Mod: Autosave mod

Příspěvek od MCZ »

AUTOSAVE MOD public beta 1

download

autor:
MCZ

poděkování:
Vlasákovi za četné rady
Frostymu za zatím žel neúspěšný betatest

datum:
25. 10. 2006

podporované hry:
Baldur's Gate II: Shadows of Amn, Baldur's Gate II: Throne of Bhaal


stručný popis

Také vás už otravuje mačkat ve hře tlačítko Q pro rychlé uložení nebo na něj zapomínáte a pak se například po nešťastném umrtí musíte vracet ke staré pozici a začít hrát celou poslední lokaci znovu?

Tento mod by měl vyřešit váš problém. Pomocí konzole nastavíte interval automatického ukládání a mod pak bude za vás hru pravidelně ukládat do pozice pro automatické uložení. Pozor, hra se neukládá během boje.

Verze tohoto modu je beta, což v tomto případě znamená, že v Baldur's Gate II (instalace je zvlášť pro Shadows of Amn a zvlášť pro Throne of Bhaal) by měl mod fungovat bezproblémově, pouze se mi však zatím nepodařilo dosáhnout kýžené kompatibility i s jinými Infinity hrami. Ta snad přijde časem (spolu s anglickým readme ;-) ).

Jakékoli připomínky či návrhy mi pište, díky.


instalace

1. Extrahujte archiv asmod_pb1.zip do kořenového adresáře BG2.

2. V tomto adresáři spusťte aplikaci setup-autosavemod.exe a vyberte požadované hry, do kterých se mod nainstaluje.

POZNÁMKA: Autosave mod je kompatibilní i s dalšími (weidu) mody, avšak musíte jej nainstalovat až jako poslední.

3. Pokud jste tak již dříve neučinili, zpřístupněte ve hře příkazovou řádku - otevřete soubor baldur.ini a do části "Program Options" vepište řádek "Debug Mode=1".

4. Spusťte hru a započněte nové dobrodružství/nahrajte uloženou pozici.

5. Vyvolejte příkazový řádek (CTRL + mezerník) a napište do něj jedno z následujících nastavení pro automatické ukládání (a potvrďte ENTERem):
  • CLUAConsole:SetGlobal("AS_SETTING","GLOBAL",1) - ukládá hru v intervalu 3 minut
    CLUAConsole:SetGlobal("AS_SETTING","GLOBAL",2) - ukládá hru v intervalu 5 minut
    CLUAConsole:SetGlobal("AS_SETTING","GLOBAL",3) - ukládá hru v intervalu 10 minut
    CLUAConsole:SetGlobal("AS_SETTING","GLOBAL",4) - ukládá hru v intervalu 20 minut
    CLUAConsole:SetGlobal("AS_SETTING","GLOBAL",0) - vypne automatického ukládání
POZNÁMKA: Toto nastavení bude platné jenom pro současnou hru a zachová se pouze pokud hru uložíte. Pro každou další rozehranou hru musíte automatické ukládání nastavit znovu (a klidně jinak).
Naposledy upravil(a) MCZ dne 15.1.2007 15:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

MCZ: paráda 8-) :applause:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vlasák: heh, díky ;-) . No škoda, že jsem zatím nedokázal mod zprovoznit i v jiných hrách, ale aspoň že jsem si našel čas na BG2 verzi, lepší než nic (téměř hotová byla snad už měsíc, víceméně jsem se jen musel překecat k napsání readme ;-)).

Hmm, teďka koukám, že mi do té bety unikly i testovací soubory pro jiné verze ;-).
Odpovědět

Zpět na „Mody“