Všesigilské hlasováni: Nepřečtené příspěvky

Oznámení, návrhy a vychytávání "brouků" na fóru.

Které variantě dáte přednost?

Anketa končí za 2.3.2007 21:46

Varianta A
11
35%
Varianta B
20
65%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Všesigilské hlasováni: Nepřečtené příspěvky

Příspěvek od drake127 »

Několik lidí se mě ptalo, jestli by nebylo možné, aby nepřečtené příspěvky zůstaly nepřečtené i po odhlášení. Protože ale i tento způsob má své mouchy, chtěl bych, aby se toto rozhodlo demokratičtěji, než že si hodím mincí. Hlasovací otázku jsem záměrně volil nicneříkající, aby vás to donutilo si přečíst celý tento příspěvek. Pokud chcete, můžete v tomto tématu o tom diskutovat. Hlasování potrvá 7 dní.

Varianta A: Po odhlášení z fóra nebo zavření prohlížeče (pokud máte nastavené automatické přihlášení) se nepřečené příspěvky označí jako přečtené. Takto je to řešeno nyní.
Výhody: Témata, která číst nechcete na vás nebudou zítra zase svítit.
Nevýhody:Pokud sem skočíte jen na skok a nestihnete si přečíst vše, co jste chtěli, při další návštěvě s velkou pravděpodobností mnoho zajímavých příspěvků minete.

Varianta B: Nepřečtené příspěvky zůstanou zachovány dokud si je opravdu nepřečtete nebo neoznačíte jako přečtené.
Výhody: Nepřijdete o žádný příspěvek, který vás zajímá.
Nevýhody: Budou vás stále strašit témata, o které se nezajímáte, dokud si je neprohlédnete nebo dokud neoznačíte příspěvky jako přečtené (zvláštním tlačítkem).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

A nejde tu Varianta C? Tj. že by tu byla možnost ukázat vždycky určitý počet nejnovějších příspěvků? Bez ohledu na to, jestli jsou přečtené nebo ne.

Tj. fungovala by Varianta A, ale bylo by tu i bonusové tlačítko na zobrazení, dejme tomu, posledních 20 nejnovějších příspěvků? Nevím, jestli tohle v phpBB funguje / je možné implementovat.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Nechci říkat nejde, ale nějaká kombinace obou metod by byla značně náročná (musel bych ji napsat sám) a ani mi to nepřijde příliš praktické. Pokud odjedu na týden pryč, sejde se tu více než x příspěvků. A pokud by bylo x natolik velké, aby pojalo týdenní nepřítomnost, pak to bude zase překážet každodením návštěvníkům. Variantu B je možno omezit časem (příspěvky starší x dní jsou považovány za přečtené, i když se tu návštěvník neukázal), ale zase ten čas musí být dostatečně velký a tudíž pro každodenní používání nevyužitelný.

Vcelku snadno lze k variantě A dodělat zobrazení příspěvků za posledních x hodin (dní), ale to problém taky příliš neřeší.
Žralok, který štěká, nekouše.
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Osobně bych raději zůstal u varianty A.
Uvedených nevýhod spojených s minutím příspěvků se neobávám. Pokud tu jsem opravdu jen na skok, pamatuji si ke kterému dni jsem učinil takovou krátkou návštěvu. Příště (až budu mít více času) si to zajímavé vyhledám sám podle pořadí posledního příspěvku - např. v neděli (25.) budu hledat témata s posledním příspěvkem od večera 23. 2. nahoru.
Navíc témata (diskuze v nich) tu už nepřibývají tak rychle jako kdysi, takže imho riziko dezorientace v záplavě příspěvků a minutí zajímavé diskuze není příliš vysoké.

Ke krátké návštěvě se vlastně ani nemusím přihlašovat a mohu témata prohlédnout jako anonymní, tj. neodznačím si je přihlášením :arrow: odhlášením. Není to sice univerzální postup, ale v kombinaci s výše uvedeným postupem (pamatuji si datum poslední návštěvy a sleduji příspěvky "nahoru", či se zajímám pouze o některá z témat) to také většinou funguje.

Tudíž osobně nemám důvod ničehož měnit a jsem spokojen se současným stavem. Naopak ruční odznačování nepřečtených příspěvků bych viděl spíše jako určitou práci navíc, zbytečnou...když se teď stačí odhlásit a hotovo.

Toť pohled starého konzervativce. :-) Nicméně rozhodne-li se většina pro pokrok, nemám nic proti tomu (resp. smířím se s tím).
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Jsem pro variantu B. Pokud něco číst nechci - rovnou to při své návštěvě označím jako přečtené, nebo pokud se jedná o thread který vůbec nenavštěvuji - nechám ho tak.
Kolikrát se také stane, že krachne připojení ve chvíli, kdy si po přihlášení čtu první téma v BG sekci a potom dohledávat ve všech ostatních kde je co nového - to je běs.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Mno na vetsine for sem videl primo v nastaveni kazdeho uzivatele checkbox "po odhlaseni oznacit vsechny temata jako prectena". Vzhledem k tomu ze ja bych ho mnel true, volil jsem variantu A.
Obrázek
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Frosty píše:Kolikrát se také stane, že krachne připojení ve chvíli, kdy si po přihlášení čtu první téma v BG sekci a potom dohledávat ve všech ostatních kde je co nového - to je běs.
Ja by som len dodal, že by mi nevadila varianta A, keby boli autoodhlasovacie časy dlhšie. Neraz sa mi stane, že sa niekde inde začítam do niečoho iného a keď dám reload nových príspevkov, tak sa musím znova prihlasovať. Dosť nepraktické. Takže som skôr za variantu B.
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Jsem pro variantu A. Stejně, pokud se připojím, tak zběžně prolítnu všechna témata, která mě zajímají a pokud se sama "promažou", nemám s jejich odmazáváním aspoň práci. Ideální model by samozřejmě bylo, kdyby si člověk mohl nastavit v profilu, jestli chce použít variantu A nebo B (tak se, Draku, snaž) :roll:
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Varianta B, jednoznačně
Přečtu si všechno co mě zajímá a když pak ještě něco zbyde tak imho není problém kliknout navíc na jedno tlačítko (které by se pak ale mělo trochu zvětšit, teď když ho nikdo nepoužívá je docela ztacené v textu)
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Varianta B
Obdobně jako Alien, navíc ono tlačítko často používám už teď a spíše mě trápí případný výpadek než to, že mám Sport označený jako nepřečtený.
Feed your head
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Jsem rovněž pro variantu B, navíc už jsem to říkal na druhém pissu. Když přijedu dejme tomu po víkendu domů a začnu číst, vždy se najde důvod proč nestihnu přečíst všechno co chci, a pak o ty příspěvky zbytečně přicházím
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já jsem pro zachování současného stavu... nerad si zvykám na podobné novinky 8-).
drake: půjde to ve verzi 3 nastavit individuálně? Pokud tedy ano, tak proč tohle hlasování? ;-)
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

MCZ píše:drake: půjde to ve verzi 3 nastavit individuálně? Pokud tedy ano, tak proč tohle hlasování? ;-)
Popravdě nevím, jak se verze 3 chová. Myslím, že podle B. Nemyslím, že to půjde nastavit individuálně. Ono se to taky ještě může změnit.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Myslím, že ja som sa na DISS-e vyslovil za variantu C, ale keď už nič iné tak radšej B.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Jsem zvyklá z různých fór na obě navrhované varianty, takže když zůstane u A, vlasy si rvát nebudu. Přesto bych dala přednost variantě B. Má to svoje výhody, zvlášť pro mě, vzhledem k tomu, že se mi dost často stává, že jsem tu jen "na skok" - a označit příspěvky jako přečtené mě stojí toliko jeden klik navíc. ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Zamčeno

Zpět na „Fórum“