FAQ u každé hry

Oznámení, návrhy a vychytávání "brouků" na fóru.
Odpovědět
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

FAQ u každé hry

Příspěvek od Adolfik »

Tento web a jeho mám fórum docela rád, protože je to asi nejlepší místo na českém internetu, kde můžu sehnat spoustu informací nejen o RPG. Měl bych nápad zase na nějaké to vylepšení.
Když se chystám na nějakou gamesu (bohužel poslední dobou moc nehraju), tak před hraním samozřejmě následuje stahování patchů a případné prolézání diskuzí a fan stránek, kde se dají najít nějaké fičurinky ke zlepšení požitku z hraní. Na sigilu podle mě bylo prodiskutována většina her (nejen RPG), které určitě stojí za zmínku, ale mě nebaví (a nejsem sám) prolízat ty tuny rádoby přemýšloidních flamů a spoilerů, abych našel nějakou užitečnou informaci ke hře či zmínku o nějakém tweaku/modu herního mechanismu.
Co kdyby u každého hry by bylo v jejím prvním postu zmíněno jakési FAQ, do kterého by se dělali výpisky z diskuze?
Příklad:
V diskuzi o Wizardry VIII, bylo zmíněno několik odkazů na užitečné módy a stránky, ale proč prolízat ty stránky threadu, když se to dá shrnout v první postu?
FAQ by mohlo být typu jako jsem dělal ke hře Outcast: viz odpovědi na otázky
"Jak se ukládá hra
Ukládání ve hře je provedeno přes item v inventáři, který získáte na začátku hry. Do ruky si ho vezmete přes inventář nebo přes defaultní zkratku F2

Nemůžu jezdit na Twon-ha
Holt engine outcastu není optimalizovaný pro nové procesory. Na CPU kmitajících kolem 1 ghz a více(ale nemusí to být váš případ) se na Twon-ha vůbec nepohnete.
Řešení je zkoušet různě klikat a třeba se rozeběhnete...jinak je třeba zpomalit procesor pomocí nějakého prográmku (CPUKiller). Ovšem bývají problémy, že se pak hra trhá, i když třeba máte CPU zpomalené na 80% atd. Twon-ha využijí netrpělivci hned v první mapě (Shamanzar myslím) k rychlému přesunu. V jiných regionech si moc na Twon-ha neužijete. Dá se to vyřešit částečne jednou věcičkou výbavy (F-link), která na zem odhodní krystal a pak kdekoliv v regionu se můžete opětovným spuštením přídstroje teleportovat zpátky."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ u každé hry

Příspěvek od MCZ »

FAQ pro IE hry (- PST, + KOTOR, + Fallout) máme; v případě IE her přímo na stránkách, přičemž z fóra vedou odkazy.

Dodat FAQ i k dalším RPG hrám (případně i neRPG), není špatný nápad, zkusím kdyžtak nějaký koncept navrnout. Předně k tomu ale musí být zájem ze strany uživatelů (fandů dané hry), neb členové ST něco takového nemají v popisu práce (ti mají psát recenze, novinky apod... :mrgreen: ).
Adolfik
Sigilan
Příspěvky: 166
Registrován: 12.4.2008 13:36

Re: FAQ u každé hry

Příspěvek od Adolfik »

když si nějakou hru vypálím spolu s datama jako jsou patche a mody, tak k tomu dávám takovej ctime texťák, což bych mohl překopat do takového FAQ...spíš jde o to prolézt diskuse (jsou hry, u kterých to rád udělám) a vypsat to nejzajímavější
Odpovědět

Zpět na „Fórum“