Film: Chyby ve filmech

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Frosty píše:poslední samurai - scéna kdy T.C. přesekává vedví pušku vojáka přičemž mu poškádlí i fazónu
Obrázek
Na takovéhle filmy se zase nedívám já :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

MCZ píše:
KOFi píše:
Nj, ale některý jsou přece jenom úplně do očí bijící.. :roll:

RESIDENT EVIL:
Na takové... filmy se nedívám 8-) .
Uznávám, že druhej díl je příšerná slátanina (a to má být zanedlouho i trojka :roll: ), ale u dílu prvního imho o dost přicházíš.. 8-)
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Maximalne tak o pomerne kvalitni soundtrack.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

KOFi: neříkám, že je ten film špatný (jak bych ostatně mohl, když jsem jej neviděl ;-) ), ale mě takové filmy obvykle nezajímají, takže mi v nejmenším nevadí, že jsem jej neshlédl ;-) .
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Předně: http://www.moviemistakes.com/

Stejně jako Cesare si většiny chyb nevšimnu (jednou z výjimek byly lamy v Tróji).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Elessar píše:V jednotke Panovi Prstenov, ked vytiahne na konci Frodo Sama z vody, zachvilu je tusim uplne suchy....
A hlavně, všiml sis, jak byl Sam hluboko? Frodo asi "má jednu ruku dlouhou"

Troja: Nad Pittem v jedné scéně letí letadlo a to dost nízko tj. je velmi nápadné.

Kdesi jsem četl, že při natáčení scény v Potterovi 1, jak Dudley dupe Harrymu na přístěnek se ten Dudleyův představitel propadl.

Potter 2: Při scéně s Raddleovým deníkem jde za Harrym vidět jak kameraman, tak i nějaká žena vedle něho.

Spartakus: Na obloze čáry od letadel.

LOTR 3: Glum usekne Frodovi prst a v následující scéně tam ten prst zase je.

Armaggedon: Kdesi jsem četl, že na odvrácení asteroidu by nemusela být vyslána žádná mise, ale stačilo by zaměřit laser na ten asteroid a vypařující se plyny by asteroid samy otočily. IMHO by to na macka velkého jako Texas nestačilo :-D

Matrix: Zrada ve formě brýlí. V první půlce filmu tam jde v brýlích párkrát vidět kamera, ale potom už ne. Nebo jak Trinity dá agentovi pistoli ke spánku a řekne: "Zkus uhnout." A jak vystřelí, agent padá čelem k ní! Nebo taky, jak Neo a Trinity vykosí vojáky na střeše a ve scéně, kdy se Neo vyhýbá kulkám ty mrtvoly už tam nejsou. Nebo když Neo drží Morfea za ruku, když visí na vrtulníku. raj ta jde vidět záchranná síť. Nebo když věštkyně nabízí Neovi sušenku, tak ta sušenka je nakouslá ale když si jí Neo vezme, je celá

Star Wars: Leia seme blasterem jednoho stormtroopera ale spadne úplně jinej. Nebo když stormtroopeři vběhnou do jedný místnosti, vzadu jde prý vidět, jak si jeden namlátí o rám dveří :lol:

Více na: http://www.moviemistakes.com
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Cozzinnni píše: Armaggedon: Kdesi jsem četl, že na odvrácení asteroidu by nemusela být vyslána žádná mise, ale stačilo by zaměřit laser na ten asteroid a vypařující se plyny by asteroid samy otočily. IMHO by to na macka velkého jako Texas nestačilo :-D
To o čem mluvíš pokud vím použili ve filmu Asteroid (nevím originální název), měl dva díly a bylo to jak u nás v tv tak na slovákách.

Nicméně co se týče armaggedonu kdysi jsme s tatíkem počítali jak velkou hromadu vyvrtali. Vycházelo to asi na 3 Tatry. Nikde tam taková hromada nebyla a že by to stříleli zrovna do kosmu jsem nezaregistroval...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Armageddon: My jsme to na koleji zase počítali a vyšlo nám, že na odklonění takového tělesa by bylo potřeba cca 600 tun vodíku pro termonukleární reakci. I kdybysme se spletli o několik tisíc procent, stále je celý film úplná blbost.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

drake127 píše:Armageddon: My jsme to na koleji zase počítali a vyšlo nám, že na odklonění takového tělesa by bylo potřeba cca 600 tun vodíku pro termonukleární reakci. I kdybysme se spletli o několik tisíc procent, stále je celý film úplná blbost.
Jak 600 tun? Ted jsem se v tom ztratil...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

KEBULE píše:
drake127 píše:Armageddon: My jsme to na koleji zase počítali a vyšlo nám, že na odklonění takového tělesa by bylo potřeba cca 600 tun vodíku pro termonukleární reakci. I kdybysme se spletli o několik tisíc procent, stále je celý film úplná blbost.
Jak 600 tun? Ted jsem se v tom ztratil...
No spočetli jsme, že pro odklon tělesa ve vzdálenosti a o hmotnosti b a rychlosti c, je třeba vydat d energie ve směru kolmém na jeho dráhu, abysme docíli odklon tělesa o e stupňů a tak minulo Zemi. Vzhledem k nedostatku antihmoty a relativně nízkému zisku oproti termonukleární reakci jsme se rozhodli pro ni. A pak spočítat kolik potřebujeme vodíku (pro reakci) k dosažení energie d.
Mohli jsme se splést v mnoha proměnných a úplně jsme zanedbali problém směrování exploze, i tak si však myslím, že se realita může pohybovat někde v těchto řádech (když se zamyslíte, tak už je myslím jedno, jestli mluvíme o 60 nebo 6000 tunách).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

V armaggedonu byla též pěkná ta ostrá zatáčka rakety ve vesmíru. :roll: :-D
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Jab píše:V armaggedonu byla též pěkná ta ostrá zatáčka rakety ve vesmíru. :roll: :-D
To už jsou ty super efekty, které nemá smysl moc řešit. Taky bylo zajímavé, jak se raketoplány chovaly při přistávání jako by byly lépe pancéřované než tank a v reálu to vypadá, že jeden stupidní kamínek pošle celý stroj do pekla (či nebe, záleží na vyznání).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Ono závěr asi bude ten, že celej film Armaggedon je postavenej na supidnostech a proto to kazí celkovej dojem. Ale to jak se Bruce nakonec odpalí bylo nádherně pateticky americký...

Slyšel jsem, že ve starým Excaliburu je záběr na hrad. Má na něm stát maník v ryflích a akorát si potahovat z cigarety. Nikdy jsem si toho nevšiml. Nevíte aspoň zhruba v jaké je to minutě?

Vampiria:

Kamoš říkal, že to tam viděl. Prý je to, ale jen asi dvou vteřinovej záběr. Tak nevím. A koumu jak ses na to mohla vydržet dívat 5x, když výkony herců byly dle tebe bídné a ještě horší :think:

--------------------------------------------------------------------------------------

Elessar: :-)
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 10.11.2006 10:51, celkem upraveno 3 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

KEBULE: Excalibur jsem viděla asi 5x, ale ničeho takového jsem si nevšimla. Možná je to v nějakém vypečeném director's cut.

EDIT kvalita Excaliburu: Protože ten film jako celek je výborný a hercům se člověk může smát. 8-)
Naposledy upravil(a) Sadako dne 11.11.2006 15:38, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Kebule: Pretoze film nie su len vykony hercov? :-P
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“