Literatura: Sci-fi

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

LordArian píše:Den trifidů. Jednoznačně nejlepší. I když to není to klasické Sci - fi ;-)
Souhlasím :!: 8-)
Četli jste někdo to volné poračování Noc trifidů :?:
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

KOFi: To si raději uříznu a sním vlastní hlavu! Jiným slovy - ne a ani to nemám v plánu ;-)

Já Clarka s Asimovem taky moc nemusím :roll: jejich knížky jsou imho hrozně nudné :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Vampiria: Já to taky nečetl, a právě proto mě zajímá, jestli to třeba není vyjímka potvrzující pravidlo, že volná pokračování čehokoliv nestojí většinou za nic.. ;-)
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

KOFi: Četl jsem a je to opravdu o ničem. Synátor jen holt těžil na slavném jméně - doporučuju vůbec nečíst už jen kvůli tomu, že ti to dost nabourá představu o světě ze Dne Trifidů...

Jinak tvrdit o Clarkových románech že jsou nudné je imho názor jen těch, kteří se neumí zamyslet nad otázkami, které např. ve vesmírné odysee prezentuje. A kdo četl Měsíční prach, nemůže tvrdit, že ta knížka byla nudná. Šlo jen o střízlivý problém, ne o mezigalaktickou válku vyvolanou požíračema mozků :roll:

A lidé kteří si váži PS:T by si měli vážit i takovýhle knížek, protože vám IMHO přinášejí mnohem více, než obyčejné béčkové SCI -FI
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

KOFi píše:Četli jste někdo to volné poračování Noc trifidů :?:
Jo, četla. Zajímavý čtení, ale Den je mnohem lepší :mrgreen:

Vesmírná odyssea je dobrá, přelouskala jsem všechny čtyři díly během dvou dnu ;-) ale třeba takovej Ráma mě už zas moc nenadchnul - myslím, že nejlepší je 1. díl, druhej ještě ušel a v půlce třetího jsem knihu poněkud znechuceně vrátila do regálu, kde jsem ji vzala. Nebo třeba Město a hvězdy... ze začátku mi to přišlo celkem jako nůďa, ale pak mě to chytlo :-D

Asimov? A NUDNÝ PSANÍ??!! :shock: No, možná trochu, osobně mě moc nenadchly Ocelové jeskyně, ale Nadace... to je VELEDÍLO :-D
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

LordArian: Ta knížka mě nudila :twisted: myslím, že mám právo na svůj názor ;-) a béčková sci-fi - co to podle Tebe je? Já četla výhradně legendy žánru 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

LordArian: ani jednu z těch knih neznám, ale způsob, jakým prezentuješ své názory a zacházíš s těmi ostatními, se mi vůbec nezdá :evil:
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vampiria píše:LordArian: Ta knížka mě nudila :twisted: myslím, že mám právo na svůj názor ;-) a béčková sci-fi - co to podle Tebe je? Já četla výhradně legendy žánru 8-)
Může být jako béčková sci-fi brán třeba John Sinclair? :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Neferit: no, to fikce možná je, ale zas tak moc science teda ne ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Neferit: To je prosím braková horrorová četba, nikoliv SF :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

LA: Clarkovy knihy jsou podle mě docela zajímavé, hlavně tím že ze všech SF co znám nejvíc vychází z reality - a to je možná důvod proč někomu připadají nudné
Neferit píše:Může být jako béčková sci-fi brán třeba John Sinclair? :lol:
to není Sci-Fi ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mě prostě u Clarka ani u Asimova nesedí styl psaní :roll: mám se snad kvůli tomu cítit jako blbec :twisted: ? Já také netvrdím, že koho nebaví Lovercraft, tak nepozná kvalitu ;-)
Jo a četla jsem něco, co by možná někdo za béčkovou SF označil - trilogii (čekám na 3. díl) Svět mnoha barev od Juliany May. Mě to jako "B" nepřišlo, otázkou je, jak by se s tím vypořádala nějaká ta kritika.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

LordArian píše:Jinak tvrdit o Clarkových románech že jsou nudné je imho názor jen těch, kteří se neumí zamyslet nad otázkami, které např. ve vesmírné odysee prezentuje.
Clarkovy romány jsou pro mě nudné především z toho důvodu, že jeho "postavy" jsou reálné asi jako igráčci nebo postavičky z lega. Prostě bez života.

Myšlenky jsou tam možná relativně zajímavé, ale podané nudnou formou :lol: Navíc, řekněme, že já jsem Clarka četl někdy na základní škole a i tehdy mi jeho "myšlenky" nepřišly nějak ohromující :roll: :lol:

Neferit: Nadaci jsem přečetl myslím první a bylo to příjemné a přínosné asi jako úplavice :-)


Edit: Málem jsem zapomněl - nejlepší SF projekt všech dob je stejně Perry Rhodan :twisted: (den, kdy IŽ přestal vydávat Thoregon jsem oplakal :lol: - no ne doslova :wink:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

sevencreature píše:Edit: Málem jsem zapomněl - nejlepší SF projekt všech dob je stejně Perry Rhodan :twisted: (den, kdy IŽ přestal vydávat Thoregon jsem oplakal :lol: - no ne doslova :wink:).
tak tohle je to Béčko které myslela neferit :lol:
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

7c: 8, Perry :lol: :lol: :lol: pamatuju, že kdysi to doslova žrala půlka famílie :lol: čímt o, že mě to neuchvátilo? :think:

Jinak od Asimova jsem přečetla ještě IKalibána a zkoušela jsem přečíst Pozitronového muže, ale přišlo mi to natolik smutné, že jsem to nakonec nedočetla :-(

Zkoušeli jste třeba číst J.M.Trosku? Nejvíc se mi od něj líbila Pistole míru, zkoušela jsem přečíst Kapitána Nema, Zápas s nebem a Planetu Leon, ale už mi to přišlo takový...divný ;-)

Asi zkusím přečíst nějakýho Součka :-D
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“