Film: válka skrze hledí filmové kamery

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Black Hawk Down se mi..

..líbí
21
64%
..nelíbí
5
15%
něco mezi
7
21%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

KEBULE píše:Dalcor: Za nepřátelskou linií no nevím, to i ten Patriot je lepší... A kód Navajo zase tak špatný není. Tu scénu si schválně najdu :-D
Jako ty máš své soukromé názory mám je i já. Počínaje první scénou, pokračujíc přes vylodění až po samotné oprace na ostrově to byla jedna velká blbost. Nemá to ani formu, ani realitu. Spíše než válečné filmy mi to příjde jak Lepší zítřek 2 /momochodem super biják/, nebo Hard Boiled zasazený do jiného prostředí. Ovšem nejhorší na tom je že John woo už je v tom filmu zančně vyčpělí a některé scény jsou spíše k pláči. Třeba daleko bližší mi byl Christian Slater a jeho parťák. TO že umřou bylo jasné od okamžiku kdy hlavní rudoch nastoupil do autobusu. SHIT SHIT SHIT v mých očích.

U "nepřátelských linií" jsem nemusel přemýšlet, k čemuž nás Woo dost pochybně nutí různými scénami. Byl to 90minutovej videoklip ;)

Patriot je další hovadina nad hovadinu. Kde se všichni chovaj jak největší idioti. A jedna scéna (kterou navíc zabijou Gibsonem s vlajkou) film lepším neudělá. Je to ale dlouho co jsem to viděl a vidět to znova fakt nemíním. Ale pokud se to někomu líbí jeho věc - mám prostě jinej vkus...Také nikomu nenadávam že hraje Dračí doupě ;)

EDIT:
Bodkin píše:
Dalcor píše:
Bodkin píše: EDIT: Dalcor - Hmmm takže konec Navaja reálný nebyl, ale konec Za nepřátelskou linií jo? (Pravda, ten celý "film" byl kapánek podivný)...
Hele nepodsunuj mi co jsem neřekl. Laskavě :roll: Nic takového jsem neřekl a netvrdím.
NEřekl... Však já se tě ptám ;-) od toho tam byl ten otazník :roll:
On se ten otazník dá vysvětlit jako sarkasmus - nevýhoda elektronické konverzace.

Ne nelíbil. A reálný nebyl ten film skoro od začátku, třeba tím že UH-1H už jsou dávno vyřazené ;) A rozhodně se s nimi nelítá SAR operace...

BTW osobně jsem jednou na leteckém dni mluvil s pilotem kterého měsíc potom sestřelili v Bosně a kterého amíci týden hledali...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Dalcor: Johanka z Arku - zabývá se film válkou? Zabývá. Byla Johanka konkrétní postava? Byla. Dá se za jistých okolností označit za vojevůdce? Podle mě dá. Tudíž by to podle mě, měl být válečný film. Možná bych si vymyslel označení "historický válečný film", protože mám takové tušení, že termínem válečný film se označují spíše moderní konflikty, ale je to válečný film...

Mě se stejně nejvíc líbila scéna jak mluví s bohem a ten jí ukazuje jednotlivé možnosti jak se mohl meč dostat do pole... :lol:

A co takhle SAHARA ? Film s Jimem Bellushim jak se v poušti bije s Němcama o vyschlou studnu. Viděl někdo? Mě se ten film moc líbí :-D

EDIT: Dalcor - proti gustu... :silenced:
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Neviděl. Co třeba Poslední voják? Kriste já viděl takovejch válečnejch filmů že si z tohov ybrat bylo dost těžké...

To byjsi mohl za válečný film označit i posledního samuraie, kterej jetaké psotavenej na jednom vojevůdci, který vzdoroval císařství kvůli novinkám ze západu. Je to také o válce...

EDIT: žádný dišputát.... tím heslem se také řídím

Co Ran? Ten je také o válce, ne?

Jaká je tedy definice válečného filmu?
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Nepřítel před branami je fajn, takový komornější snímek o souboji dvou elitních sniperů (a ano, romantická linie je tam úplně zbytečná)
Zato Kód Navajo nemám rád - ne že by byl nějak extra špatný (dívat se na něj dá), ale prostě je mi do pláče z toho co za blbosti točí tak fenomenální režisér jako je John Woo.
On ostatně natočil jiný skvělý válečný/akční film - Bullet in the Head

A jsem moc rád že si někdo vzpomněl na Bratrstvo neohrožených - pro mě osobně jeden z vrcholů tohoto žánru který s přehledem strká do kapsy všechny ostatní 2.ww filmy.


ad 300: Ehm, komix je forma, nikoliv žánr ;-) Termín historické fantasy se mi zdá docela přesný - ten film bude mít s realitou společnou asi jen velmi základní dějovou kostru a jinak bude kompletně vymyšlený (docela pochybuji že by peršané v reálu používali bojové nosorožce, obry s meči místo rukou a další roztodivné příšerky :-P) Což ovšem neznamená že bych se na to netěšil jak malej jarda :-)
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

Dalcor: Ok, mě jen zarazilo, že jsi Navaju vytýkal nerealističnost, kdežto BEL jsi nikterak negativne nekomentoval...

KEBULE: Sahara? Z 80.let? Americký tank a parta anglánů? Pokud je to ono, tak se mi to kdysi docela líbilo (ale je fakt, že jsem to už dlouhou dobu neviděl)

EDIT: Jo, je to ono... opravdu jsem měl za to, že je to ještě starší...
Naposledy upravil(a) Bodkin dne 30.1.2007 13:55, celkem upraveno 1 x.
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Dalcor: V podstatě máš pravdu. Možná by nebylo špatný kdybychom se kolektivně domluvili a definici vytvořili...

Ran??? Nikdy jsem neslyšel a Poslední voják taky ne. Začínám zjišťovat, že válečnýcj filmů je vskutku přehršle.

Ale když jsme se dostali do historie co takhle Master a Commander s Russelem Crowem viděls? Nebo ze stejné doby anglický a podle mě dost povedený seriál Hornblower. Tyhle dva totiž aspon dle mě označení válečné snesou určitě...

EDIT:
Bodkin: Jestli je to z 80. let nevím, ale je tam tank, Angličani, Američani, Frantík, Sudánec (myslím), Australan, a kopa žíznivejch Němců nejspíš to bude ono mmnt mrknu na csfd třeba to tam je...

Mám to SAHARA
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 30.1.2007 13:51, celkem upraveno 4 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

AlieN píše:
A jsem moc rád že si někdo vzpomněl na Bratrstvo neohrožených - pro mě osobně jeden z vrcholů tohoto žánru který s přehledem strká do kapsy všechny ostatní 2.ww filmy.


To jsem byl já
AlieN píše:ad 300: Ehm, komix je forma, nikoliv žánr ;-) Termín historické fantasy se mi zdá docela přesný - ten film bude mít s realitou společnou asi jen velmi základní dějovou kostru a jinak bude kompletně vymyšlený (docela pochybuji že by peršané v reálu používali bojové nosorožce, obry s meči místo rukou a další roztodivné příšerky :-P) Což ovšem neznamená že bych se na to netěšil jak malej jarda :-)
Hmm jenže to taky není definice fantasy... to že je ve hře nosorožec přeci neznamená že je to fantasy. A v komixu o tom není ni slova (natož obrázku)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Dalcor:
O tom, který film je "válečný" a který "o válce", se včera diskutovalo asi na 3. stránce tohoto tématu.

Ran je už čirá fikce, navíc se v ní téměř neválčí. Ani o válce tak úplně není - spíše o cti, rodinných vztazích, moci a intrikách,
No a kvalita - příšerná, ale příšerná nuda. :-?
Tady Kurosawa šlápl vedle. To mnohem raději Kagemušu.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 30.1.2007 13:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Definice válečného filmu na CINEPURu, autor Kamil Fíla. Zajímavé, za válečný film zde považuje filmy od první světové války. Viz článek...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Zakat:
Ten článek jsem zde linkoval včera. ;-)
A žádnou přesnou definici válečného filmu jsem v něm tedy nenašel.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Ale ten článek vysvětluje proč je termínem válečný nazýván moderní konflikt respektive konflikt ve 20. století...

Nebo aspoň si to myslím.... Protože cokoliv jinýho je podle toho článku defacto historický film. Opravte mě pokud jsem to pochopil špatně :-)
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Ajantis: Pane jo, já si vůbec nevšiml. Máš pravdu, že přesná definice tam není, jen mě zaujala věta
"Za válečný film většinou považujeme pouze filmy od první světové války blíže k naší současnosti."
AD Sahara - je to už nějaký ten pátek, co jsem to viděl, ale film mě nezaujal. Hrozně mě to nudilo.
Master a Commander je moje srdcovka, ten film je skvělý, napětím jsem ani nejedl brambůrky, a to už je o říct. Paráda :applause:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Koukám na wikinu, třeba Last Samurai je uváděn mezi War Films.

Ale viděli jste Bojové nasazení - Heartbreak Ridge. To je kurňa nářez! Můj nejoblíbenější po BHD

http://en.wikipedia.org/wiki/Heartbreak_Ridge
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

KEBULE píše:Ale ten článek vysvětluje proč je termínem válečný nazýván moderní konflikt respektive konflikt ve 20. století...
Otázkou ovšem je, jak moc je to vysvětlení autoritativní.
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Tak pokud se ti líbil Master a Commander doporučuju toho Hornblowera. Je to sice trošičku jinačí, (asi se tam tvůrci snaží víc propsychologovat postavy),ale jinak je to defacto totéž...

A mě se SAHARA líbí :snooty: :lol: :lol:

Ajantis: Taky pravda :think: Ale uznej, že to tak asi bude, nemyslíš? :think:

Dalcor: Je to s Clintem Eastwoodem? Nebo si to pletu?

EDIT: Dalcor: Tak to zase nějak nezaujalo mě. Připadlo mě to až moc "americký", i když s těma tričkama to bylo v pohodě :-D
Naposledy upravil(a) KEBULE dne 30.1.2007 14:08, celkem upraveno 1 x.
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“